RoboDog به پلیس با فناوری پیشرفته شهر نیویورک عضله می افزاید

یک سگ رباتیک با وزن 70 پوند (32 کیلوگرم)، در میان سه دستگاه پلیسی با فناوری پیشرفته بود که توسط مقامات شهر نیویورک رونمایی شد. این دستگاه ها به اداره پلیس نیویورک معرفی می شوند.

دیجی داگ با کنترل از راه دور در شرایط اضطراری مانند گروگان گیری از تابستان امسال به کار گرفته می شود.  (عکس: AP video grab)

دیجی داگ با کنترل از راه دور در شرایط اضطراری مانند گروگان گیری از تابستان امسال به کار گرفته می شود. (عکس: AP video grab)

توسط میز جهانی هند امروز: مقامات شهر نیویورک روز سه شنبه سه دستگاه پلیسی با فناوری پیشرفته، از جمله یک سگ رباتیک، یک ردیاب جی پی اس برای خودروهای دزدیده شده و یک ربات امنیتی مخروطی شکل را در معرض دید عموم قرار دادند.

دستگاه های جدید دارای یک ردیاب GPS برای اتومبیل های دزدیده شده و یک ربات امنیتی مخروطی شکل هستند. به نقل از آسوشیتدپرس (AP)، کمیسر پلیس، کیچانت سیول، گفت: آنها به روشی “شفاف، سازگار و همیشه با همکاری نزدیک با افرادی که به آنها خدمت می کنیم” ارائه خواهند شد.

کمیسر توسط شهردار اریک آدامز و سایر مقامات در میدان تایمز همراهی شد، جایی که ربات امنیتی و یک نیش مکانیکی 70 پوندی (32 کیلوگرمی) به نام “Digidog” رونمایی شد.

آدامز، یک دموکرات و افسر پلیس سابق، گفت: “Digidog از پوند خارج شده است. Digidog اکنون بخشی از ابزاری است که ما از آن استفاده می کنیم.”

به گزارش آسوشیتدپرس، بیل دی بلازیو، سلف آدامز، اولین سگ پلیس روبات نیویورک را در سال 2020 اجاره کرده بود، اما به دنبال فشار منتقدان که آن را “وحشتناک و دیستوپیک” توصیف کردند، قرارداد کوتاه شد.

همچنین بخوانید | ارتش فرانسه ربات سگ Spot را برای میدان جنگ آزمایش می کند و سعی می کند ببیند که آیا با انسان ها کار می کند یا خیر

آدامز با تاکید بر اینکه در برابر فشار مخالفان سر تعظیم فرود نخواهد آورد، گفت: “چند نفر با صدای بلند مخالف بودند و ما یک گام به عقب برداشتیم. من اینگونه عمل نمی کنم. من به دنبال بهترین چیز برای شهر هستم.”

آدامز گفت که دیجی داگ کنترل از راه دور در شرایط اضطراری مانند گروگان گیری از تابستان امسال مستقر می شود.

او اظهار داشت: “اگر مظنونی دارید که در داخل ساختمانی مسلح است، به جای اینکه پلیس را به آنجا بفرستید، Digidog را به آنجا می فرستید. بنابراین اینها راه های هوشمندانه ای برای استفاده از فناوری های خوب هستند.”

اداره پلیس نیویورک سیستم ردیابی به نام StarChase را آزمایش می کند که به افسران پلیس اجازه می دهد تا مکان خودروی سرقتی را با برچسب GPS متصل به آن ردیابی کنند. به گفته مسئولان، برنامه آزمایشی این سامانه تا 90 روز دیگر به پایان می رسد.

همچنین بخوانید | سگ روباتی در گشت پارک ویروس در سنگاپور

مقامات پلیس گفتند که ربات امنیتی خودگردان را در یک برنامه آزمایشی هفت ماهه که از تابستان امسال آغاز می شود، در داخل ایستگاه مترو میدان تایمز مستقر خواهد کرد.

طبق گزارش AP، پلیس گفت که این دستگاه ابتدا توسط یک شریک انسانی به آن ملحق خواهد شد.

منتقدان تصمیم به راه اندازی کانین مکانیکی و سایر دستگاه های ردیاب با تکنولوژی بالا را محکوم کردند.

ایلینا مندز پناته، مدیر برنامه انجمن‌های متحد برای اصلاح پلیس، گفت: «این آخرین نمونه تازه‌ترین نمونه از نحوه استفاده شهردار آدامز است که اجازه می‌دهد تا بودجه‌ی بسیار متورم پلیس نیویورک را خرج کند».

مندز پناته می گوید: «نیویورک در حال خرید سگ های ربات و سایر فناوری های شیک است، در حالی که نیویورکی ها نمی توانند به کوپن های غذایی دسترسی داشته باشند زیرا آژانس های شهری کم کار هستند و نیویورکی ها به دلیل عدم دسترسی به حق مشاوره خود از خانه بیرون می شوند. اضافه.

آلبرت فاکس کان، مدیر اجرایی پروژه نظارت بر فناوری نظارت، می‌گوید: «نیویورک در حال تبدیل داستان‌های علمی تخیلی بد به پلیس وحشتناک است. نیویورک سزاوار امنیت واقعی است، نه یک RoboCop.»