سنت میشل تا نوتردام ، فرانسه دنباله ای طولانی در حملات تروریستی دارد

نیس ، شهر فرانسه در سواحل دریای مدیترانه و مشهور به آب و هوای آرامش بخش ، سواحل و بناهای معماری ، حمله تروریستی دیگری را در یک کلیسای کاتولیک محبوب.

مهاجم امروز سه نفر را کشته – سر دو زن را از بدن جدا کرد و یک زندانبان را با چاقو زد. شهردار شهر گفت که مهاجم در حین حمله فریاد می زد “الله اکبر” (خدا بزرگ است).

همین چهار سال پیش ، نیس هدف حمله یک گرگ تنها بود که در آن 86 نفر کشته شدند. یک تبعه تونس در روز باستیل ، 14 ژوئیه 2016 ، یک کامیون را به سمت جمعیت سوق داده بود.

فرانسه شاهد تعدادی از حملات تروریستی رادیکال مرتبط با اسلام بوده است. اولین مورد از این حملات در دهه 1990 رخ داد ، زمانی که لباسهایی به نام گروه اسلامی مسلح (IGA) فرانسه را در موارد مختلف هدف قرار داد.

هواپیما ربایی و بمب گذاری در مترو پاریس

سه حادثه مهم تروریستی در فرانسه بین سالهای 1994 و 1996 اتفاق افتاد که همه آنها مربوط به گروه اسلامی مسلح ، یک لباس تروریستی مستقر در الجزایر است. در سال 1994 ، یک پرواز ایرفرانس ربوده شد. در این حادثه چهار نفر کشته و 25 نفر زخمی شدند.

در سال 1995 ، فرانسه در اثر انفجار بمب سریال در پاریس و لیون لرزید. ایستگاه قطار سنت میشل در پاریس مرکز اصلی حمله تروریستی بود. در مجموع هشت نفر کشته و بیش از 140 نفر زخمی شدند. در سال 1996 ، مترو پاریس مجدداً هدف انفجار مواد منفجره قرار گرفت. چهار نفر کشته و 170 نفر زخمی شدند.

پلیسی که مردم را از نقطه حمله تروریستی در نیس ، فرانسه دور می کند. (عکس: خبرگزاری فرانسه) تروریست های رادیکال. در اوایل دهه 2000 ، فرانسه دستگاه ضد ترور قدرتمندی را در این کشور ایجاد کرده بود. اما حملات تروریستی در سال 2012 مجدداً انجام شد.

در موج تازه ، سربازان و پلیس به عنوان اهداف تروریست ها دیده می شدند. در سال 2012 ، یک جهادی خود خوانده چندین بار تیراندازی کرد که هدف آن سربازان ، یک کشیش یهودی و حتی کودکانی بود که هفت نفر را کشتند و پنج نفر دیگر را زخمی کردند.

در سال 2014 ، مردی با فریاد “الله اکبر” وارد کلانتری شد و شروع به کار کرد حمله به پلیس. وی یک نفر را کشته و سه نفر دیگر را زخمی کرده است.

حمله چارلی ابدو در سال 2015

چارلی ابدو یک مجله هجوآمیز فرانسوی است که کارتون هایی از حضرت محمد (ص) منتشر کرده است که منجر به به اعتراضات گسترده مسلمانان ، که چنین کاریکاتورهایی را کفر می پندارند.

در واکنش ، تروریست های مدعی وابستگی به القاعده و داعش در سال 2015 به مدت سه روز به شارلی ابدو و دیگر مکان های پاریس حمله کردند. در مجموع 17 نفر از جمله 12 نفر در دفتر شارلی ابدو کشته شدند.

فرانسه پس از حمله تروریستی در نیس در حالت آماده باش قرار گرفته است. (عکس: خبرگزاری فرانسه)

حملات پس از شارلی ابدو در فرانسه

  • حملات شارلی ابدو چشم انداز ترور فرانسه را تغییر داد . در آن سال مجموعه ای از حملات تروریستی در فرانسه رخ داد. بزرگترین حادثه مربوط به حملات <نوامبر 2015 پاریس بود بیش از 130 نفر در این حملات کشته و بیش از 400 نفر زخمی شدند. این حملات تنها بزرگترین حادثه تروریستی در فرانسه باقی مانده است.
  • در ژوئن 2015 ، شخصی به نام یاسین صالحی رئیس خود را سر برید و سر را به همراه دو پرچم اسلامی بر روی دروازه نشان داد بیرون یک کارخانه گاز در نزدیکی لیون. مقامات فرانسوی گفتند که وی با داعش ارتباط دارد. وی در اثر خودکشی در زندان فرانسه درگذشت.
  • یک حمله بزرگ تروریستی دیگر در فرانسه رخ داد در نیس در سال 2016 هنگامی که 86 نفر کشته شدند هنگامی که یک تروریست عمدا یک کامیون بار را از طریق جمعیت هدایت کرد . در این حادثه بیش از 400 نفر زخمی شدند که منجر به تبادل آتش کشته شدن این تروریست شد.
  • در سال 2016 ، دو نوجوان وارد کلیسایی در شهر نرماندی فرانسه شدند و گلوی یک حفره را شکافتند کشیش 85 ساله با پنج تماشا. مهاجمان توسط پلیس به ضرب گلوله کشته شدند. دولت اسلامی مسئولیت را برعهده گرفت و یک فیلم را به عنوان مدرک منتشر کرد.
  • در سال 2017 ، در حملات تروریستی جداگانه ، سه نفر کشته شدند از جمله دو زن که در ایستگاه قطار چاقو خورده بودند . دولت اسلامی مسئولیت آن حملات را بر عهده گرفت. این حملات منجر به استعفای مقامات وزارت کشور شد.
  • در سال 2018 ، فرانسه شاهد بحران گروگان گیری مربوط به ترور ، حمله چاقو در پاریس و یک حادثه تیراندازی است. در پاریس ، مهاجم فریاد می زد “الله اکبر”. شعارهای مذهبی در چندین حادثه تروریستی در فرانسه توسط مهاجم فریاد زده شده است.
  • در سال 2019 ، یک بمب بسته ای در لیون منفجر شد امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، آن را یک حمله تروریستی خواند. مهاجم با دولت اسلامی بیعت کرده بود.
  • در سال 2020 ، بیش از نیمی از حوادث از فرانسه گزارش شده است. تکان دهنده ترین آنها سر بریدن یک معلم ، ساموئل پتی بود که همانطور که کارتونهای منتشر شده توسط چارلی ابدو در سخنرانی خود درباره آزادی بیان را نشان داده بود ، مورد حمله قرار گرفت. یک حادثه دیگر ، یک نوجوان ، برای هدف قرار دادن دفتر شارلی ابدو ، با یک دستگاه گوشت گوشت در پاریس به چهار نفر حمله کرد.
  • و اکنون حادثه چاقوکشی از کشته شدن سه نفر در نیس نوتردام نیس گزارش شده است.

همچنین بخوانید | معلم فرانسوی ، که کارتون های محمد را به دانش آموزان نشان می داد ، سر برید. ماکرون آن را “حمله تروریستی اسلامگرا”

همچنین بخوانید | القاعده شارلی ابدو را به دلیل بازنشر کارتون های محمد تهدید می کند: گزارش

همچنین تماشا | حمله تروریستی در نیس فرانسه ، سر زن بریده ، 2 نفر دیگر کشته شدند