پادشاه سلمان عربستان سعودی با انتقاد از ایران در سخنرانی

سازمان ملل

سلمان پادشاه عربستان سعودی روز چهارشنبه در سخنرانی خود در جمع مجمع عمومی سازمان ملل برای تأکید بر ریشه های اسلامی کشورش و رقیب جدی خود ، ایران

پادشاه با خواندن از روی یک کاغذ و نشستن روی میز زیر یک عکس بزرگ از پدرش ، ملک عبدالعزیز ، پادشاه نقش مقدس اسلام در عربستان سعودی را تکرار کرد ، که به اعتقاد مسلمانان برای پیامبر (ص) آشکار شده است. محمد بیش از 1400 سال پیش در غارهای کوهستانی مکه.

وی نقش پادشاهی را به عنوان رئیس G-20 در سال جاری تبلیغ کرد و میلیاردها دلار کمک بشردوستانه عربستان سعودی به کشورهای اطراف جهان در دهه های گذشته.

وی از انتقاد از معاملات اخیر امارات متحده عربی و بحرین برای برقراری ارتباط با اسرا خودداری کرد. ال ، اما تأکید کرد که این پادشاهی به ابتکار صلح عربی متعهد است که به اسرائیل در ازای امتیازاتی که منجر به تشکیل یک کشور فلسطین می شود ، روابط کامل با کشورهای عربی را ارائه می دهد. وی همچنین گفت عربستان سعودی از تلاش های ایالات متحده در حل بحران استقبال می کند.

وی گفت که خاورمیانه از چالش های مهم سیاسی و امنیتی رنج می برد و ایران را مقصر بیشتر بی ثباتی منطقه می داند. وی گروه حزب الله مورد حمایت ایران در لبنان را به کاشت نابسامانی سیاسی متهم کرد که سرانجام علت آن انفجار مهیب در بندر بیروت در ماه گذشته است. به ایران ، “اما هیچ فایده ای نداشت.” منابع خود را به بازارهای بین المللی عرضه می کند. ” تنها پادشاه سعودی که این کار را انجام داد ، برادر فقید وی ، پادشاه سعود ، در سال 1957 در مقر سازمان ملل در نیویورک بود.

حکومت پادشاه سلمان که در اوایل سال 2015 به سلطنت رسید ، با اصلاحات گسترده داخلی و افزایش تنش های منطقه ای با رقیب ، ایران مشخص شده است. وی همچنین از نزدیكی به تیرگی بالا رفته و پسر 35 ساله محبوب خود ، محمد بن سلمان ، ولیعهد را جسارت داده و اختیارات تصمیم گیری روزانه را نسبت به بزرگترین صادر كننده نفت جهان به وی واگذار كرده است.