سعودی ها به سازمان ملل در مورد لکه های نفتی در خط حمل و نقل نزدیک به تانکر

یمن هشدار می دهند jpeg؟ _HThIQGC..g.17W86VbvkR.WxYHNZ1wX “class =” ff-og-image-inserted “>

عربستان سعودی به شورای امنیت سازمان ملل هشدار داده است که” یک نقطه نفتی “در حمل و نقل دیده شده است منطقه ترانزیتی در 31 مایلی (50 کیلومتری) غرب یک نفتکش در حال فرسایش که تهدید به ریختن 1.1 میلیون بشکه نفت خام در سواحل یمن است.

تانکر Safer در خارج از ترمینال نفتی دریای سرخ یمن گیر کرده است راس عیسی بیش از پنج سال است. سازمان ملل هشدار داده است که Safer می تواند چهار برابر فاجعه اکسون والدز در سال 1989 در آلاسکا نفت بریزد. المعلمی نوشت كه كارشناسان مشاهده كرده اند كه “مظنون است كه یك خط لوله متصل به شناور از تثبیت كننده هایی كه آن را به انتهای آن نگه می دارند جدا شده و هم اكنون در سطح دریا شناور است.”

سازمان ملل منتظر صدور مجوز رسمی از جنبش حوثی های یمن برای ارسال مأموریت به نفتکش Safer برای انجام ارزیابی فنی و هرگونه تعمیر اولیه ممکن است است.

شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش هر دو از حوثی ها خواسته اند که اجازه دسترسی دهند.

المعلمی نوشت که این نفتکش “به وضعیت بحرانی تخریب رسیده است و اوضاع تهدیدی جدی برای همه کشورهای دریای سرخ ، به ویژه یمن و عربستان سعودی ، “اضافه کردن” این موقعیت خطرناک است از آنجا که گروه حوثی متحد ایران در سال 2014 دولت را از صنعا پایتخت بیرون انداخت ، یمن درگیر درگیری است. یک ائتلاف نظامی به رهبری سعودی در سال 2015 در یک پیشنهاد مداخله کرد برای بازگرداندن دولت.