سنگاپور: مرد هندی الاصل در روز روشن مغازه جواهرات را سرقت می کند ، زندانی می شود

مرد 28 ساله هندی الاصل ، معروف به M Jegatheesh ، به دلیل سرقت طلا بیش از سه سال حبس و شش ضرب عصا داشت. جواهراتی به ارزش 88167 دلار (119000 دلار سنگاپور) در روشنای روز.

وی با همکاری دو نفر دیگر سرقت مغازه جواهرات فروشی در سنگاپور را ترتیب داده بود.

دادگاه شنید که جگاتیش یک گوژک است (تاکسی خصوصی) راننده در زمان جرم. متهم همکار وی ، Veeramani Subran Das ، راننده چنگ (همچنین یک تاکسی شخصی) بود ، در حالی که متهم سوم ، Sharavindran ، 32 ساله ، بیکار بود. آنها همچنین هندی الاصل هستند.

جگاتیش قصد داشت از هوندا سیویک خود به همراه یک تویوتا ولفایر متعلق به ویرامانی استفاده کند. در تاریخ 13 آگوست 2019 ، سه متهم دیدار کردند و جگاتایش روز بعد برنامه سرقت خود را توضیح داد. بر اساس گزارش ها ، وی مکان را در خیابان آنگ مو کیو هدف قرار داد زیرا قدیمی به نظر می رسید و فکر می کرد هیچ دزدگیر نصب نشده است. وی همچنین فکر کرد که صاحبان سالخورده قادر به مقاومت نیستند.

ویرامانی موافقت کرد که نقش راننده فرار را بازی کند و طلا را به شاراویندران منتقل کند ، از وی خواسته شد تا در فروش آن کمک کند. حدود ساعت 2.40 بعد از ظهر در 14 آگوست 2019 ، قبل از اینکه جگتایش ماشین خود را در کنار او پارک کند ، ورامانی با تویوتا به پارکینگ ماشین رفت. سپس ورامانی چرخ های هوندا را به دست گرفت ، در حالی که جگاتیش به سمت صندلی عقب حرکت کرد و لباس هایی از جمله پیراهن آستین بلند ، کاپشن ، دستکش و کلاه ایمنی را پوشید.

هنگامی که جگاتیش وارد هاک چونگ جید شد و در ساعت 4.07 بعدازظهر مغازه جواهرات فروشی ، مالکان مشترک 70 و 75 ساله در آنجا بودند. جگاتیش قبل از اینکه فریاد بزند “حرکت نکن! حرف نزن!” سعی کرد کرکره غلتکی در ورودی را پایین بکشد. و پرش از روی پیشخوان نمایش جواهرات.

عکس برای نمایش. (هند امروز)

دو مالک مشترک دکمه های هشدار مخفی را فشار دادند تا به یک شرکت امنیتی خارجی اطلاع دهند. آنها چون از امنیت خود می ترسیدند با جگاتایش مقابله نکردند.

جگاتش جواهرات ، از جمله گردنبندهای طلا ، دستبندها و آویزها را در کیسه ای که با خود داشت ، جارو کرد. وی برای محاکمه تعیین شده بود ، اما روز پنجشنبه به اتهام توطئه برای ارتکاب سرقت ، و دو مورد دیگر نیز در نظر گرفته شد ، به جرم خود اعتراف کرد.

جگاتیش می توانست بین 2 تا 10 سال در زندان باشد. و حداقل شش ضربه عصا داده شود. دادستان خواستار سه سال و شش ماه زندان و شش بار ضربات عصا شد زیرا جگاتایش مغز متخلف این جرم بود.

وی گفت این سرقت ، که باعث “زنگ خطر عمومی” شده بود ، توسط جگاتیش ، که هیچ وکیلی نداشت ، گفت که دادستان موارد قبلی را که شامل خشونت ، تهدید یا سلاح بود ، ذکر کرد ، در حالی که وی “حتی کسی را تهدید نکرد”. به نقل از وی در دادگاه: “من حتی نگفتم می خواهم کسی را بکشم یا پیرمرد را بکشم.” وی افزود که طلا با کمک او بازیابی شد و گفت که پس از “بررسی عمیق” و “تفکر عمیق” تصمیم گرفته است که خود را به گناه قبول کند.

راننده ماشین فراری ، ورامانی ، در اوایل این حکم محکوم شد برای نقش او یک ماه تا سه سال زندان و شش بار عصا. متهم سوم ، شاراویندران ، بعداً محکوم خواهد شد.