واکسن تک دوز آزمایش شده است زیرا کارشناسان آمریکایی می گویند هیچ گوشه ای بریده نشده

یک مطالعه بین المللی بزرگ در مورد واکسن COVID-19 که هدف آن کار فقط با یک دوز است ، در حال انجام است مقامات ارشد بهداشتی ایالات متحده روز چهارشنبه تلاش کردند تا به یک کنگره و مردم شکاک اطمینان دهند که می توانند به عکسهایی که در نهایت دولت تصویب می کند اعتماد کنند.

امیدها زیاد است که پاسخ حداقل یکی از چندین نامزد مورد آزمایش در ایالات متحده ممکن است تا پایان سال ، شاید زودتر.

“ما با احتیاط احساس خوشبینی می کنیم که می توانیم یک واکسن ایمن و موثر داشته باشیم ، اگرچه هرگز تضمینی برای آن وجود ندارد” ، انستیتوهای ملی بهداشت ، به یک کمیته سنا گفت.

اما رئیس جمهور دونالد ترامپ تلاش می کند تا یک جدول زمانی سریعتر از بسیاری از کارشناسان y برای تست کامل داوطلبان کافی است. روز چهارشنبه وی با انتشار توئیتی پیوندی به اخبار مربوط به مطالعه جدید واکسن جانسون و جانسون گفت و سازمان غذا و دارو “باید سریع حرکت کند!”

“رئیس جمهور ترامپ هنوز در تلاش است کار دانشمندان ما را خراب کند و کارشناسان بهداشت عمومی برای اهداف سیاسی خود ، “سناتور پتی موری ، یک دموکرات از ایالت واشنگتن ، گفت قبل از نمونه برداری از نمونه های فشار بر FDA. تصمیم خواهد گرفت که آیا هر واکسنی برای ویروس کرونا مطابق با استانداردهای مشخص و بی خطر است که عمل می کند یا بی خطر است.

“علم تصمیمات ما را راهنمایی می کند. FDA اجازه هیچ گونه فشار از جانب کسی برای تغییر آن را نمی دهد. ” “من علاقه مردم آمریکا را بیش از هر چیز دیگری قرار خواهم داد.” در مورد آزمایش نامزدهای واکسن ، فاوسی افزود: “هیچ گوشه گوشه ای وجود ندارد.”

تعداد انگشت شماری از واکسن ها در حال آزمایش نهایی در ایالات متحده و سایر کشورها هستند ، اما جدیدترین مطالعه در مراحل آخر توسط جانسون و جانسون قصد دارد 60،000 داوطلب را ثبت نام کند ، یکی از بزرگترین افراد تا کنون ، برای اثبات اینکه آیا روش تک دوز آن ایمن است و از ویروس کرونا محافظت می کند. سایر کاندیداها در ایالات متحده به دو شلیک احتیاج دارند.

آزمایش مرحله آخر یک واکسن آزمایشی ، ساخته شده توسط AstraZeneca ، در حالی که مقامات یک سوال ایمنی را بررسی می کنند ، در ایالات متحده همچنان در حالت تعلیق است ، اگرچه مطالعات در کشورهای دیگر از سر گرفته شده است.

اوایل این هفته ، معاون رئیس جمهور مایک پنس از فرمانداران ایالت خواست تا “در ساخت اعتماد به نفس مردم در مورد واکسن ایمن و م safeثر ، سهم خود را انجام دهید.” ضبط مکالمه در اختیار آسوشیتدپرس قرار گرفت.

حتی اگر FDA اجازه استفاده اضطراری از واکسن را تا پایان سال بدهد ، منابع محدود می شود و ابتدا به گروه های آسیب پذیر مانند کارکنان بهداشت ارائه می شود. اکثر آمریکایی ها احتمالاً تا سال دیگر واکسن دریافت نمی کنند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها می خواهند که ایالت ها اکنون آمادگی لازم را برای واکسیناسیون که چالش های لجستیکی عظیمی را به وجود می آورد آماده کنند. توزیع 200 میلیون دلار برای کمک به راه اندازی عملیات.

واکسن J & J با آزمایش کمی آخر از بقیه در آزمایشات مرحله آخر ، با الگوبرداری از واکسن ابولا که شرکت ایجاد کرده است. علیرغم شروع بعدی رقبا ، دکتر پل استوفلز ، مسئول علمی J & J ، به خبرنگاران گفت که این مطالعه به اندازه کافی بزرگ بود و احتمالاً تا اوایل سال آینده پاسخ می دهد.