SpaceX در 60 دقیقه

راکت سریع السیر برای انتقال سلاح های ارتش ایالات متحده به هرجای دیگر تولید می کند

SpaceX اکنون با ارتش ایالات متحده همکاری می کند تا موشکی بسازد که بتواند سیستم های تسلیحاتی را فقط در 60 سال به هر جای دنیا منتقل کند. دقایق. این امر چند روز پس از آن صورت می گیرد که اسپیس ایکس الون ماسک برای ساخت ماهواره های ردیابی موشک قراردادی 149 میلیون دلاری با پنتاگون منعقد کرد.

ژنرال استفان لیونس ، رئیس فرماندهی حمل و نقل ایالات متحده ، روز چهارشنبه در سخنرانی در یک کنفرانس مجازی ، قرارداد جدید را علنی کرد . جنرال لیونز اضافه کرد که SpaceX اکنون چالش های فنی و هزینه های این پروژه بلند پروازانه را ارزیابی خواهد کرد.

آزمایشات اولیه را می توان تا اوایل سال 2021 انتظار داشت ، ژنرال استفان لیونس گفت ، “فکر کنید که معادل یک محموله C-17 در کمتر از یک ساعت در هر نقطه از کره زمین است. ” او به حداکثر محموله قابل حمل توسط هواپیمای حمل و نقل نظامی C-17 Globemaster ایالات متحده اشاره داشت که هزینه آن 218 میلیون دلار برای هر هواپیما است و می تواند با حداکثر سرعت 590 مایل در ساعت پرواز کند.

در مقایسه ، پیشنهاد طبق تایمز ، موشک پرسرعت SpaceX که قصد دارد ساخته شود قادر خواهد بود با سرعت 7،500 مایل در ساعت حرکت کند. این اساساً به این معنی است که سفر از فلوریدا در ایالات متحده به افغانستان می تواند در یک ساعت با محموله ای معادل آنچه C-17 Globemaster حمل می کند ، پوشانده شود. طبق وب سایت رسمی نیروی هوایی ایالات متحده ، C-17 Globemaster می تواند محموله ای بیش از 74000 کیلوگرم را حمل کند.

شرکت دوم Exploration Architecture Corporation (XARC) نیز بخشی از این پروژه توسط SpaceX الون ماسک خواهد بود. در ماه سپتامبر ، اسپیس ایکس قراردادی را با نیروی فضایی ایالات متحده امضا کرد و به او امکان استفاده مجدد از موشک برای حمل محموله های امنیت ملی را داد. گزارش ها در آن زمان حاکی از آن بود که SpaceX الون ماسک از یک تقویت کننده Falcon 9 برای حمل پنجمین ماهواره GPS III به مدار در سال 2021 استفاده مجدد خواهد کرد. انتظار می رود این توافق در یک پرتاب حداقل 52.7 میلیون دلار صرفه جویی در نیروی فضایی ایالات متحده انجام دهد. / p>