SpaceX ماموریت IMAP ناسا را ​​برای مطالعه مانع مغناطیسی در اطراف منظومه شمسی

آغاز می کند

ناسا در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که SpaceX خدمات پرتابی را برای ماموریت IMAP و بارهای بعدی خود ارائه می دهد. هزینه تقریبی 109.4 میلیون دلار ، کاوشگر بینابینی و نقشه برداری (IMAP) به محققان این امکان را می دهد که مانع مغناطیسی اطراف منظومه شمسی موسوم به “هلیوسفر” را بهتر درک کنند.

در میان چهار محموله موجود در IMAP مأموریت Lunar Trailblazer و مأموریت هوایی فضایی سازمان ملی اقیانوسی و جوی سازمان دنبال کردن On-Lagrange 1 (SWFO-L1) هستند علاوه بر این ، دو مأموریت هلیوفیزیک که هنوز مشخص نشده اند ، دو محموله باقی مانده را در اختیار شما قرار می دهند.

در بیانیه خود ، اداره ملی هوانوردی و فضایی (ناسا) اظهار داشت که هدف مأموریت IMAP در اکتبر 2024 با موشک Falcon 9 Full Thrust از پرتاب مجتمع 40 در ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا.

برنامه خدمات پرتاب SpaceX در مرکز فضایی کندی ناسا توسط دانشگاه پرینستون و فیزیک کاربردی جان هاپکینز مدیریت می شود. مدیریت آزمایشگاه.

Falcon 9 کاوشگر فوق العاده جالب نقشه برداری و شتاب بین ناسا (IMAP) @ NASA را راه اندازی می کند ، که به درک بهتر محققان کمک می کند مرز هلیوسفر ، مانع مغناطیسی اطراف منظومه شمسی https://t.co/HfQaFt4l6Y pic.twitter.com/ORKeuZc1bK

— SpaceX (SpaceX) 25 سپتامبر 2020

با توجه به فضا آژانس ، مأموریت IMAP برای مطالعه ما در زمینه هلیوسفر مهم است یونی که در آن باد خورشیدی با بادهای ستاره های دیگر برخورد می کند. این جریان مداوم ذرات از خورشید ، میزان تشعشعات مضر کیهانی را که به هلیوسفر وارد می شود ، محدود می کند.

SpaceX به رهبری ایلون ماسک از هاوتورن در کالیفرنیا ، همچنین با نیروی فضایی ایالات متحده قرارداد استفاده مجدد از یک Falcon 9 تقویت کننده مرحله اول.