اسپانیا دستور منع رفت و آمد در سراسر کشور را صادر می کند زیرا موارد Covid-19

افزایش می یابد

پدرو سانچز ، نخست وزیر اسپانیا در تلاش برای مهار عفونت های ویروس کرونا ، افزایش وضعیت اضطراری ملی را اعلام کرد که شامل یک قانون منع رفت و آمد شبانه است ، به این امید که تکرار نزدیک به سقوط بیمارستان های کشور. وی افزود كه این اقدامات از یكشنبه شب به مرحله اجرا در می آید و احتمالاً برای شش ماه ادامه خواهد داشت.

نخست وزیر پدرو سانچز گفت تصمیم برای محدود كردن حركت آزادانه در خیابان های اسپانیا بین ساعت 11 شب تا 6 am اجازه استثناهایی را برای رفت و آمد به محل کار ، خرید دارو و مراقبت از افراد مسن و جوان خانواده می دهد.

“واقعیت این است که اروپا و اسپانیا در موج دوم همه گیری غوطه ور شده اند.” آدرس سراسری پس از دیدار با کابینه خود. “وضعیتی که ما در آن زندگی می کنیم بسیار شدید است.”

رهبران 17 منطقه اسپانیا و دو شهر خودمختار مجاز به تغییر مقررات منع رفت و آمد در قلمرو خود هستند که از ساعت 10: 00-12: 00 شروع می شود. نخست وزیر گفت: و بین ساعت 5: 00-7: 00 صبح ، مرزهای منطقه ای را ببندید و مجالس را برای شش نفر که با هم زندگی نمی کنند محدود کنید.

قانون منع رفت و آمد در اسپانیا اعمال نمی شود جزایر قناری ، که اخیراً به دلیل مسیر مساعد ویروس در مجمع الجزایر ، از لیست مقصد سفرهای ناامن انگلیس و آلمان حذف شده اند.

با حصر پلیس در سرزمین اصلی ، اسپانیا از فرانسه همسایه الگو می گیرد ، جایی که دولت در این هفته دستور منع رفت و آمد 9 صبح تا 6 صبح را برای شهرهای بزرگ و مناطق وسیع کشور صادر کرد.

مقامات بهداشتی زندگی شبانه و مهمانی را به عنوان برخی از منابع اصلی برای احیای مجدد عفونت ها هدف قرار داده اند.

سانچز گفت که این هفته از مجلس عوام پارلمان درخواست خواهد کرد تا وضعیت اضطراری را تا ماه مه تمدید کند. مطابق قانون اساسی ، وضعیت اضطراری می تواند بیش از دو هفته بدون تأیید کنگره نمایندگان دوام نیاورد.

دومین وضعیت اضطراری در سراسر کشور اسپانیا در اسپانیا به اندازه محدودیت اجباری خانه های خانگی محدود کننده نیست. سانچز در ماه مارس دستور داد و شش هفته طول کشید تا اینکه به تدریج با کاهش تعداد موارد تایید شده ، آرام شد.

“در این شرایط اضطراری هیچ حبس خانه ای وجود ندارد ، اما هرچه بیشتر در خانه بمانیم ، ایمن تر خواهیم بود همه می دانند که چه باید بکنند. “نخست وزیر روز یکشنبه گفت.

مقامات می خواهند از تعطیلی کامل کشور 47 میلیون نفری جلوگیری کنند تا از وارد آمدن ضربه سنگین دیگری به اقتصادی که همه گیر می کند ، جلوگیری کنند. به رکود اقتصادی فرو رفت و صدها هزار شغل را از بین برد.

اما از زمان شروع دوباره رشد مجدد در ماه آگوست ، میزان عفونت در حال افزایش است ، کارشناسان بهداشت خواستار اقدام در سطح ملی شده و استدلال می کنند که این بحران نیاز دارد بیش از یک چارچوب اقدامات منطقه ای.

چندین رهبر منطقه ، که سیستم مراقبت های بهداشتی غیرمتمرکز اسپانیا را اداره می کنند ، در روزهای اخیر از دولت ملی خواسته بودند که وضعیت اضطراری ملی را اعلام کند.

وضعیت اضطراری اقدامات سریع را برای مقامات آسان می کند بدون اینکه انواع مختلفی از محدودیت های بهداشت عمومی توسط قاضی تأیید شود. برخی از قضات تلاش برای محدود کردن حرکات مردم در مناطق خاص را رد کرده و باعث ایجاد سردرگمی در بین مردم شده اند.

اسپانیا این هفته اولین کشور اروپایی است که از 1 میلیون پرونده ثبت شده COVID-19 پیشی گرفته است. سانچز روز جمعه در یک سخنرانی تلویزیونی ملی اذعان داشت که رقم واقعی می تواند بیش از 3 میلیون نفر باشد ، به دلیل وجود خلأ در آزمایش و سایر عوامل.

اسپانیا روز جمعه تقریباً 20،000 مورد جدید روزانه و 231 مورد مرگ دیگر را گزارش کرد ، تعداد تلفات این کشور در همه گیر به 34752 نفر رسیده است ، اما احتمالاً تعداد واقعی کشته ها بسیار بیشتر است. موارد تأیید شده در سراسر شبه جزیره ، جزایر بالئاریک و دو محاصره آفریقایی اسپانیا در حال افزایش است.

تحت اولین وضعیت اضطراری ، گردانهای نظامی اسپانیا برای ضد عفونی خانه های بازنشستگان و راه اندازی بیمارستانهای صحرایی مستقر شدند. تاکنون ، با شرایطی که خانه های بازنشستگی اسپانیا بهتر آماده شده اند و بیمارستان های آن در مواردی با سرعت کمتری رشد می کنند ، ضروری نیست.

“خسارات جانی باید تا حد ممکن کم باشد ، اما ما همچنین سانچز گفت که باید از اقتصاد ما محافظت کند.

با ورودی های AP

همچنین بخوانید: اروپا توسط موج دوم Covid-19 برخورد کرد ، اما یک پوشش نقره ای وجود دارد

همچنین بخوانید: کانون اولیه ویروس کرونا در ایتالیا پس از 7 ماه به مدرسه بازگشت

همچنین تماشا کنید: آزمایشات حیوانات نامزد واکسن Covaxin بهار Biotech موفق