هواپیمای دزدیده شده در مکزیک قبل از سقوط در جنگل گواتمالا ، 2 کشته

به ونزوئلا پرواز می کند

یک جت تجاری که در مکزیک به سرقت رفته گزارش شده است پس از ساخت یک جنگل گواتمالا در نزدیکی یک بند مخفی مخفی سقوط کرده است سفر به ونزوئلا ، ترک دو مرد در نزدیکی انبار مواد مخدر و اسلحه.

در بیانیه ای ، ارتش گواتمالا سقوط هواپیمای دو موتوره هاوکر 800 را در منطقه ای کوهستانی در آمریکای مرکزی تأیید کرد. منطقه آلتا وراپاز کشور در روز چهارشنبه ، اما گفت که این افراد هنوز شناسایی نشده اند. در کنار اجساد آنها ، 3 کیلوگرم کوکائین در سه بسته به همراه اسلحه های مشخص نشده پیدا شد.

این جت از حوالی ظهر از فرودگاه کوئرناواکا ، واقع در حدود 45 مایل (72 کیلومتری) جنوب مکزیکوسیتی ، بلند شد. روز سه شنبه بدون مجوز یا برنامه پرواز ، چند ساعت بعد ، در فرودگاه زولیا در شمال غربی ونزوئلا در نزدیکی مرز با کلمبیا نشست.

اندکی پس از آن پرواز به گواتمالا انجام شد ، جایی که اندکی سقوط کرد بعد از ساعت 8 شب به وقت محلی در روز چهارشنبه.

سرقت جت ، که می تواند هشت مسافر را در خود جای دهد ، توسط مقامات محلی و فدرال روز سه شنبه در مکزیک گزارش شد.

به گفته پابلو اوجدا ، یک مقام ارشد دولت ایالتی ، سه نفر وارد فرودگاه کوئرناواکا شدند ، دو نفر از آنها ادعا می کنند که در آنجا مکانیک هستند تا هواپیما را برای یک پرواز آزمایشی ببرند.

پس از پر کردن مخزن سوخت هواپیما ، آن دو بدون اجازه پرواز کردند ، اوجدا گفت ، صاحبان جت هنوز گزارش سرقت رسمی را ارائه نداده اند.

وزارت حمل و نقل و دادستانی کل مکزیک تایید کردند که جت به سرقت رفته در کوئرناواکا با آنچه که در گواتمالا گزارش شده است مطابقت دارد.

وزارت حمل و نقل اضافه كرد كه در اين زمينه تحقيقاتي را آغاز خواهد كرد.