شمارش را متوقف کنید: طرفداران ترامپ عصبانی در مراکز رای گیری در میشیگان ، آریزونا

همگرایی می کنند

در حالی که جو بایدن نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات به پیروزی نزدیکتر است ، ده ها طرفدار عصبانی رئیس جمهور دونالد ترامپ در مراکز شمارش آرا جمع شدند در دیترویت و ققنوس روز چهارشنبه در دو ایالت مهم ، در حالی که هزاران نفر به خیابان ها ریختند و خواستار شمارش کامل آراots در انتخابات هنوز بلاتکلیف ایالات متحده شدند.

“شمارش را متوقف کنید!” طرفداران ترامپ در دیترویت شعار می دادند. “جلوی دزدی را بگیرید!” آنها در ققنوس گفتند.

این اعتراضات پس از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ ، بدون مدرک ، اصرار داشت که مشکلات عمده ای در رأی گیری و شمارش آرا ، به ویژه با رای گیری از طریق پست وجود دارد ، و به عنوان دادخواهان جمهوری خواهان در موارد مختلف معترضین ققنوس با پوشیدن لباس ترامپ ، قسمت اعظم پارکینگ مرکز انتخابات شهرستان ماریکوپا را پر کردند و اعضای جمعیت شعار دادند ، “فاکس نیوز بمکد!” با عصبانیت از شبکه ای که جو بایدن را در آریزونا برنده اعلام کرد.

Rep. پل گوسار ، جمهوری خواه آریزونا و طرفدار سرسخت ترامپ ، به جمع مردم پیوست و اعلام کرد: “ما نمی خواهیم اجازه دهیم این انتخابات دزدیده شود. دوره. “

با این حال ، ناظران هر دو حزب سیاسی عمده هنگام پردازش و شمارش آراots در داخل مرکز انتخابات حضور داشتند و این رویه بصورت آنلاین بصورت آنلاین پخش می شد. معاونین کلانتری ورودی ساختمان را مسدود کردند. مگان گیلبرتسون ، سخنگوی اداره انتخابات شهرستان ماریكوپا گفت ، و شمارش آرا شب شب ادامه یافت.

دو مقام ارشد شهرستان – یكی دموكرات ، دیگری جمهوری خواه – با انتشار بیانیه ای ابراز نگرانی كردند كه چگونه اطلاعات غلط در مورد صحت روند انتخابات منتشر شد.

در بیانیه ای که کلینت هیکمن ، رئیس GOP رئیس آن امضا کرد ، گفت: “همه باید بخواهند که همه آرا شمرده شوند ، خواه از طریق پست ارسال شوند و هم از طریق شخص.” هیئت نظارت بر شهرستان ماریکوپا و ناظر دموکرات استیو گالاردو. “یک رأی دقیق به زمان نیاز دارد. … این شواهدی از دموکراسی است ، نه تقلب. “

در همین حال ، از شهر نیویورک تا سیاتل ، هزاران نفر از تظاهرکنندگان خواستار افزایش هر رای شدند.

در پورتلند ، اورگان ، که ماه هاست صحنه اعتراضات منظم است ، فرماندار کیت براون ، گارد ملی را به عنوان تظاهرکننده هایی که به گفته مقامات خشونت گسترده در مرکز شهر ، از جمله شکستن شیشه ها ، فراخواندند. معترضین در پورتلند در مورد طیف وسیعی از موضوعات از جمله خشونت پلیس و شمارش آرا تظاهرات می کردند.

“اعتماد به روند و سیستمی که انتخابات آزاد و عادلانه را در این کشور از طریق دهه ها ، حتی در مواقع بحران بزرگ ، “براون در بیانیه ای گفت. “همه ما با هم هستیم.”

ریچارد مارچ با وجود بیماری قلبی که او را در برابر COVID-19 آسیب پذیر می کند ، در تظاهرات ضد ترامپ در پورتلند حاضر شد.

“برای انتخاب بازیگران تردید در این انتخابات عواقب وحشتناکی برای دموکراسی ما دارد. ” “من فکر می کنم که ما اکنون یک جامعه کاملاً قطبی هستیم – و من نگران هستم که در روزها و هفته ها و ماههای آینده چه خواهد آمد.” فروشگاه های لوکس در خیابان پنجم منهتن و شیکاگو ، تظاهرکنندگان از طریق مرکز شهر و در امتداد خیابانی از آن طرف رودخانه برج ترامپ راهپیمایی کردند.

اعتراضات مشابه – گاهی در مورد انتخابات ، گاهی در مورد نابرابری نژادی – در حداقل دوازده شهر از جمله لس آنجلس ، هوستون ، پیتسبورگ ، مینیاپولیس و سن دیگو.

درگیری در دیترویت اندکی پیش از آن آغاز شد که آسوشیتدپرس اعلام کرد بایدن برنده میشیگان است.

ویدئویی که توسط رسانه های محلی ضبط شده نشان می دهد مردم خشمگین در بیرون مرکز TCF و داخل لابی جمع شده اند ، در حالی که مأموران پلیس برای جلوگیری از ورود آنها به منطقه شمارش آرا به صف شده اند. آنها شعار می دادند ، “شمارش را متوقف کنید!” و “توقف رای گیری!”

پیش از این ، مبارزات انتخاباتی جمهوری خواهان با طرح دادخواست برای متوقف کردن شمارش آرا ، خواستار ورود وزیر بازرسی بیشتر از وزیر خارجه دموکرات میشیگان شد.

دادستان کل میشیگان دانا نسل ، یک حزب دموکرات ، اصرار داشت که هر دو طرف و مردم به اشتراک گذاری دسترسی پیدا کرده اند ، “با استفاده از یک سیستم کنترل و تعادل قوی برای اطمینان از شمارش عادلانه و دقیق همه آرا”. میشیگان این کار را انجام داده است. ماه ها به دلیل ترس از خشونت سیاسی در حاشیه بود. معترضان ضد دولت در اعتراضات به بهانه محدودیت ویروس کرونا در بهار اسلحه را به طور آشکار به کاپیتول ایالت حمل می کردند و ماه گذشته شش مرد به اتهام توطئه برای ربودن فرماندار دموکرات گرتچن ویتمر دستگیر شدند < / p>

در شب انتخابات ، اعتراضات پراکنده پس از پایان رأی گیری ، از واشنگتن دی سی تا سیاتل ادامه یافت ، اما هیچ ناآرامی گسترده ای وجود نداشت یا خشونت قابل توجهی وجود نداشت.

کار طولانی برای شمارش امسال طغیان آرا-از طریق نامه ترس موجب شده است که عدم وضوح در رقابت های ریاست جمهوری می تواند باعث ناآرامی شود.

همچنین بخوانید | جو بایدن با 70 میلیون رکورد رکورددار شد ، تعداد 2008 اوباما را شکست

همچنین بخوانید | کدام ایالت های ایالات متحده هنوز در حال شمارش آرا هستند و چه زمانی رأی گیری می شود؟