پاسخ ایمنی قوی تولید شده در آزمایشات اولیه واکسن ویروس کرونا ویروس جانسون و جانسون

آزمایشات اولیه واکسن کرونا ویروس آزمایشی جانسون و جانسون ، بر اساس نتایج موقت منتشر شده ، یک پاسخ ایمنی قوی ایجاد کرده است در روز جمعه.

واکسن Covid-19 آزمایشی جانسون و جانسون JNJ.N نتایج امیدوار کننده ای را در یک آزمایش بالینی مرحله اولیه تا میانی نشان داد.

این واکسن Ad26.COV2 نام دارد. .S نتایج نشان داد که در دو دوز مختلف به همان اندازه قابل تحمل است. از طرف دیگر ، آزمایش دو دوز توسط Moderna Inc MRNA.O و Pfizer Inc PFE.N در حال آزمایش است ، می تواند توزیع واکسن را ساده کند. < / p>

با این حال مشخص نیست که آیا افراد سالخورده ، یکی از جمعیت های در معرض خطر ویروس ، به همان میزان افراد جوان با واکسن J&J محافظت می شود.

آزمایش در حدود 1000 بزرگسال سالم ، که توسط دولت ایالات متحده پشتیبانی می شود ، پس از پیدا شدن واکسن J&J در ژوئیه برای محافظت قوی در یک دوز از میمون ها آغاز شد.

روز چهارشنبه ، J&J آخرین مسابقه را آغاز کرد آزمایش 60،000 نفری براساس نتایج فعلی ، این می تواند زمینه را برای درخواست تأیید نظارتی هموار کند. این شرکت اظهار داشت که انتظار دارد نتایج آن به اصطلاح آزمایش فاز 3 تا پایان سال یا اوایل سال آینده انجام شود.

نتایج منتشر شده در وب سایت پزشکی medRxiv مورد بررسی قرار نگرفته است. < / p>

محققان ، از جمله محققان واحد J & J Janssen Pharmaceuticals ، گفتند 98 درصد از شرکت کنندگان با داده های موجود برای تجزیه و تحلیل موقت ، آنتی بادی های خنثی کننده دارند ، که 29 روز پس از واکسیناسیون از سلول ها در برابر عوامل بیماری زا دفاع می کنند.

با این حال ، نتایج پاسخ ایمنی فقط از تعداد کمی از افراد – 15 شرکت کننده – بیش از 65 سال در دسترس بود ، و این تفسیر را محدود می کند.

در شرکت کنندگان بالای 65 سال ، میزان واکنش های جانبی مانند خستگی و عضله نتایج نشان داد که درد 36٪ بود ، بسیار کمتر از 64٪ در افراد جوانتر ، نشان می دهد که پاسخ ایمنی در افراد مسن ممکن است چندان قوی نباشد.

محققان گفتند که جزئیات بیشتر در مورد ایمنی و اثربخشی وقتی مطالعه به پایان رسید دنبال کنید.

در حال حاضر ، نتایج توجیه می کنند که چرا بیشتر دکترها به تعداد بیشتری نیاز دارند تا به دنبال عوارض جانبی جدی باشند ، دکتر باری بلوم ، استاد دانشگاه هاروارد. دانشکده بهداشت عمومی چان که در دادرسی J&J درگیر نبود ، به رویترز گفت.

“به طور کلی ، واکسن همان کاری را انجام می دهد که انتظار دارید در صورت انتقال آن به آزمایشات فاز 3 انجام شود.” بلوم گفت.