تایلند از فیس بوک و توییتر به دلیل مجاز بودن مطالب ممنوعه

شکایت می کند “class =” ff-og-image-inserted “>

دولت تایلند روز پنجشنبه علیه فیس بوک و توئیتر شکایتی را به پلیس ارائه کرد ، مبنی بر عدم رعایت دستورات دادگاه برای مسدود کردن مطالب غیرقانونی در قانون تایلند. < / p>

وزیر اقتصاد و جامعه دیجیتال بوددیپونگسه پونناکانتا در یک کنفرانس خبری گفت که اولین بار است که وزارتخانه او تحت قانون جرایم رایانه ای تایلند چنین اقدامی علیه شرکت های رسانه های اجتماعی انجام می دهد. در گذشته مالکان وب سایت و کاربران وب سایت و کاربران را تحت پیگرد قانونی قرار داده است.

این وزارتخانه شکایات خود را در بخش سرکوب جرم فناوری پلیس ، جایی که بودی پونگسه گفت شرکت ها در اجرای مهلت های 15 روزه صادر شده توسط دادگاه ها شکست خورده اند ، ارائه داد. برای مسدود کردن صدها حساب.

وی گفت که سایت های مورد هدف ممنوع شده اند زیرا حاوی محتوای غیرقانونی مربوط به قمار آنلاین ، پورنوگرافی ، مواد مخدر یا سلطنت ، موضوعی بسیار حساس است.

وزارت همچنین شکایات خود را علیه احزاب با استفاده از پنج حساب برای انتشار مطالب توهین آمیز در یک تجمع بزرگ ضد دولتی در آخر هفته گذشته ثبت کرد.

بودی پونگسه گفت که فیس بوک دسترسی به تایلند را به 215 از 661 حسابی که وزارتخانه وی درخواست کرده بود ، مسدود کرده است. . وی گفت که توییتر چهار مورد از 69 حساب را مسدود کرده است.

سرهنگ پلیس سیریوات دیپور ، معاون رئیس بخش سرکوب جرم فناوری ، گفت که این دو شرکت می توانند بیش از 200،000 بات (6325 دلار) جریمه نقدی و جریمه اضافی روزانه 5000 بات (158 دلار) برای هر روز که انسداد حساب ها مسدود می شود.

کیت هیز ، سخنگوی فعالیت های آسیا و اقیانوسیه فیس بوک ، گفت که این شرکت فعلاً نظری در مورد تایلندی ندارد عمل. سخنگوی توییتر قابل دسترسی نیست.

در ماه اوت ، وزارت اقتصاد و جامعه دیجیتال با موفقیت فیس بوک را تحت فشار قرار داد تا یک صفحه محبوب درباره سلطنت را مسدود کند.

“ما محافظت می کنیم بودی پونگسه در آن زمان گفت: “حاکمیت ما ، که ممکن است به معنای محافظت از مرزهای فیزیکی به معنای سنتی آن نباشد … محافظت از حاکمیت سایبری ما است.” وی اعلام كرد كه چنین حملاتی “سریع اتفاق می افتد و دائماً به تایلندی ها آسیب می رساند.”

همچنین بخوانید | فیس بوک 52 میلیون دلار به عنوان جبران خسارت روانی به گردانندگان محتوا پرداخت می کند