Breaking News

نخست وزیر نپال به دلیل استفاده از نقشه قدیمی کشور در تبریک 888011000000110888 نپال روز یکشنبه پس از انتقاد نخست وزیر KP ، شارما اولی ، به دلیل استفاده نکردن از سیاست تجدید نظر شده در رسانه های اجتماعی ، توجیه کرد نقشه نپال که می بایست شامل سه منطقه مورد مناقشه لیپولخ ، کالاپانی و لمپیادورا باشد که هند ادعا می کند. پیام ویجایاداشامی “یک روز پس از بازدید سامان کومار گوئل ، رئیس R&AW هند از کاتماندو منتشر شد. روز جمعه ، اولی ، در پیامی توییتر بهترین آرزوهای خود را برای ویجایاداشامی یا دوسههرا به مردم نپال منتقل کرده بود. دولت نپال روشن کرد که نقشه ای که برای انتقال سلام ویاجیاداشامی اولی استفاده شده است. s به دلایل فنی تحریف شد و افزود که دولت به طور جدی در حال بررسی موضوع است. در پاسخ به انتقادات ، سوریا تاپا ، مشاور مطبوعاتی نخست وزیر ، در بیانیه ای گفت که نقشه اصلاح شده در پیام نخست وزیر مورد استفاده قرار گرفت ، اما به دلیل کوچک بودن قابل مشاهده نبود. “به منظور طراحی ، نقشه ای که مورد استفاده قرار گرفته است مورد شایعات و اظهار نظرهایی قرار گرفته است که غیر ضروری است. بیانیه ای که به نپالی خوانده می شود ، طبیعی است که ما از نقشه ای که در سطح ملی قابل قبول است استفاده می کنیم. راجان بهتارای ، مشاور امور خارجه اولی ، گفت که نپال ادعای خود در مورد منطقه کالاپانی را رد نکرده است. در حالی که کاتماندو گفته است که در کنار تغییرات نقشه برداری انجام شده توسط پارلمان این کشور ایستاده است ، این دولت اولی بود که دستور داد کتابهای درسی مدرسه را که شامل نقشه جدید بود شش هفته پیش پس بگیرند. این جنجال را “تبلیغ” خواند ، تاپا در بیانیه خود خواست كه به آن پایبند نباشد. “وی گفت:” ما از مردم میهن دوست می خواهیم كه به چنین تبلیغات و تبلیغاتی درباره نقشه ما نپردازند. در این بیانیه همچنین آمده است: “ما بسیار نگران تفسیر نادرست نقشه ای هستیم که در سلام و احوال پرسی نخست وزیر اولی در ویاجیاداشامی استفاده شده است. این چیزی است که ما به طور جدی در حال بررسی آن هستیم. ” در ماه ژوئن ، پارلمان نپال نقشه سیاسی جدید این کشور را با ویژگی های Kalapani ، Lipulekh و Limpiyadhura که بخشی از منطقه Pithoragarh در اوتاراخند است تصویب کرد. پس از سفر سامان كومار گوئل ، رئیس R&AW هند در این هفته ، ژنرال MM Naravane ، رئیس ارتش هند ، قرار است ماه آینده به نپال سفر كند. جشن Dussehra یا Vijayadashami در 25 هند در سراسر هند برگزار شد.

تایلند برای مقابله با فیس بوک ، گوگل ، توییتر نسبت به محتوای

اقدام قانونی

وزارت دیجیتال تایلند روز چهارشنبه گفت که به دلیل نادیده گرفتن برخی درخواست ها برای برداشتن محتوا ، این هفته اقدامات قانونی علیه فیس بوک ، توییتر و گوگل را آغاز می کند ، در اولین پرونده های این کشور علیه شرکت های بزرگ اینترنتی چه می تواند باشد.

وزارتخانه روز پنجشنبه شکایات خود را به پلیس جرایم اینترنتی ارسال می کند ، زیرا مهلت شرکت های آمریکایی برای رعایت کامل دستورات حذف دادگاه صادر نشده است ، وزیر دیجیتال Puttipong Punnakanta گفت.

پوتي پونگ به رويترز گفت: “ما دو بار به شركتها اطلاع داده ايم و هشدارهايي را براي آنها ارسال كرده ايم ، اما آنها همه درخواستها را پذيرفته نيستند.” / او> جزئیات مربوط به محتوا یا قوانینی را که نقض کرده است ، فاش کنید. نمایندگان این سه شرکت بلافاصله برای اظهار نظر در دسترس نبودند.

وزارت همچنین شکایات جداگانه ای علیه 10 نفر که گفته است در طی تظاهرات بزرگ ضد دولت در آخر هفته از سلطنت در پست های اجتماعی انتقاد می کنند ، وی گفت.

تایلند قانون سختگیرانه ای دارد که توهین به سلطنت را ممنوع می کند. قانون جرایم رایانه ای ، که بارگذاری اطلاعات نادرست یا تأثیرگذار بر امنیت ملی را غیرقانونی می داند ، برای پیگرد قانونی انتقاد آنلاین از خانواده سلطنتی نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

در سال های اخیر ، مقامات دستورات دادگاه را با درخواست هایی تنظیم کرده اند به سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای محدود کردن یا حذف توهین های قابل درک سلطنتی و محتوای غیرقانونی مانند قمار یا نقض حق چاپ. 5000 بات (159 دلار) در روز تا زمان مشاهده سفارش.

مطالب مشابه  پادشاه سلمان عربستان سعودی با انتقاد از ایران در سخنرانی

وزارت در 27 آگوست از فیس بوک خواست 661 پست را مسدود کند اما کمتر از یک سوم این پست ها را کاهش داد. < p> توییتر و یوتیوب ، متعلق به Alphabet ، در همان روز درخواستی برای محدود کردن تعداد زیادی از پست ها دریافت کردند ، اما در مورد همه آنها اقدامی نکرده اند.

ماه گذشته فیس بوک دسترسی به یک گروه را در تایلند مسدود کرد با یک میلیون عضو که در مورد سلطنت بحث کردند ، گفت که پس از تهدید قانونی پوتی پونگ مجبور شد علیه دفتر محلی خود اقدام کنید.

همچنین بخوانید | شورش های دهلی: فیس بوک هند VC نفس می کشد وقتی SC از هیئت مأموریت می خواهد اقدامات اجباری را متوقف کند

همچنین بخوانید | آیا BJP با فیس بوک تبانی کرد؟ ردیف گفتار نفرت در 10 نقطه توضیح داده شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *