تایلند برای مقابله با فیس بوک ، گوگل ، توییتر نسبت به محتوای

اقدام قانونی

وزارت دیجیتال تایلند روز چهارشنبه گفت که به دلیل نادیده گرفتن برخی درخواست ها برای برداشتن محتوا ، این هفته اقدامات قانونی علیه فیس بوک ، توییتر و گوگل را آغاز می کند ، در اولین پرونده های این کشور علیه شرکت های بزرگ اینترنتی چه می تواند باشد.

وزارتخانه روز پنجشنبه شکایات خود را به پلیس جرایم اینترنتی ارسال می کند ، زیرا مهلت شرکت های آمریکایی برای رعایت کامل دستورات حذف دادگاه صادر نشده است ، وزیر دیجیتال Puttipong Punnakanta گفت.

پوتي پونگ به رويترز گفت: “ما دو بار به شركتها اطلاع داده ايم و هشدارهايي را براي آنها ارسال كرده ايم ، اما آنها همه درخواستها را پذيرفته نيستند.” / او> جزئیات مربوط به محتوا یا قوانینی را که نقض کرده است ، فاش کنید. نمایندگان این سه شرکت بلافاصله برای اظهار نظر در دسترس نبودند.

وزارت همچنین شکایات جداگانه ای علیه 10 نفر که گفته است در طی تظاهرات بزرگ ضد دولت در آخر هفته از سلطنت در پست های اجتماعی انتقاد می کنند ، وی گفت.

تایلند قانون سختگیرانه ای دارد که توهین به سلطنت را ممنوع می کند. قانون جرایم رایانه ای ، که بارگذاری اطلاعات نادرست یا تأثیرگذار بر امنیت ملی را غیرقانونی می داند ، برای پیگرد قانونی انتقاد آنلاین از خانواده سلطنتی نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

در سال های اخیر ، مقامات دستورات دادگاه را با درخواست هایی تنظیم کرده اند به سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای محدود کردن یا حذف توهین های قابل درک سلطنتی و محتوای غیرقانونی مانند قمار یا نقض حق چاپ. 5000 بات (159 دلار) در روز تا زمان مشاهده سفارش.

وزارت در 27 آگوست از فیس بوک خواست 661 پست را مسدود کند اما کمتر از یک سوم این پست ها را کاهش داد. < p> توییتر و یوتیوب ، متعلق به Alphabet ، در همان روز درخواستی برای محدود کردن تعداد زیادی از پست ها دریافت کردند ، اما در مورد همه آنها اقدامی نکرده اند.

ماه گذشته فیس بوک دسترسی به یک گروه را در تایلند مسدود کرد با یک میلیون عضو که در مورد سلطنت بحث کردند ، گفت که پس از تهدید قانونی پوتی پونگ مجبور شد علیه دفتر محلی خود اقدام کنید.

همچنین بخوانید | شورش های دهلی: فیس بوک هند VC نفس می کشد وقتی SC از هیئت مأموریت می خواهد اقدامات اجباری را متوقف کند

همچنین بخوانید | آیا BJP با فیس بوک تبانی کرد؟ ردیف گفتار نفرت در 10 نقطه توضیح داده شد