هواکش ها هرگز نیامدند: چگونه پیوند پاسخ Covid-19

برزیل را با مشکل روبرو کرد

با طغیان بیماران Covid-19 از اوایل آوریل تا اواخر ماه مه سیستم بهداشت عمومی ریودوژانیرو ، دکتر پدرو آرچر خود را پیدا کرد تصمیمات آزار دهنده روده.

افرادی که برای تنفس تنفس می کنند ، به تهویه های مورد نیاز احتیاج دارند ، اما تعداد کافی برای دور زدن وجود ندارد. کسانی که احتمال بهبودی ناچیزی دارند از آنها عبور کردند.

آرچر ، یک جراح در یک بیمارستان شهرداری در ریودوژانیرو ، کلانشهر 6.7 میلیون نفری که یک ایالت را لنگر می اندازند ، گفت: “هر شیفت مانند آن بود.” به همین نام “بعضی اوقات ، فقط به آنها آرامبخش می دهم تا رنج نکشند. سرانجام ، آنها می میرند. “

دادستان های ایالتی و فدرال اکنون می گویند برخی از این مرگ ها قابل پیشگیری بوده است. آنها ادعا می كنند كه مقامات ارشد در اینجا تلاش كرده اند تا 400 میلیون ریال (72.2 میلیون دلار) از طریق طرح های فسادی كه قراردادهای متورم دولت را به طرف متحدان در طی همه گیرى هدایت می كرد ، به جیب بزنند. معاملات ، آنها گفتند ، شامل سه قرارداد برای 1000 دستگاه تهویه بود كه بیشتر آنها هرگز نرسیدند.

وزیر بهداشت ایالت ریو ادمار سانتوس در 10 ژوئیه دستگیر و به اتهام فساد در ارتباط با این قراردادها متهم شد. وكیل سانتوس به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. طبق اسناد محرمانه دادگاه تهیه شده توسط بازرسان فدرال مبنی بر ایجاد کلاهبرداری های ادعایی ، که توسط رویترز بررسی شد ، سانتوس به شرکت در طرح های مختلف غیرقانونی مربوط به مناقصه های عمومی تقلبی اعتراف کرد. در این اسناد آمده است که وی اکنون شاهد همکاری در تحقیقات است.

به طور جداگانه ، یک قاضی فدرال ، ویلسون ویتل فرماندار ایالت ریو را در 28 آگوست از کار منصوب کرد ، زیرا ممکن است در تحقیقات دخالت کند. ویتزل همچنین به دلیل ادعای پیوند با روند استیضاح روبرو است.

وی در بیانیه ای به رویترز تخلف را رد کرد. معاون فرماندار کلودیو کاسترو ، که در اوت جایگزین ویتزل شد ، به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.؟

لاتین آمریكا به سختی تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته است ، با بیش از 8.9 میلیون مورد ویروس کرونا تایید شده است. 24 سپتامبر ، مطابق با آمار رویترز. برزیل به تنهایی بیش از 139،000 مورد COVID-19 را ثبت کرده است ، که پس از ایالات متحده دوم است.

اگر شهر ریو یک کشور بود ، سرانه مرگ و میر آن از ویروس کرونا به عنوان بدترین رتبه در جهان محسوب می شود ، برای محاسبه رویترز بر اساس داده های دانشگاه جان هاپکینز. بیش از 10 هزار نفر در این شهر کارت پستال دریا و شن و ماسه ، و بیش از 18000 نفر در اثر Covid-19 جان خود را از دست داده اند.

به گفته کارشناسان ، عوامل مختلفی از جمله فقر در پاسخ این منطقه به بیماری همه گیر با مشکل روبرو شده اند. و شرایط زندگی شلوغ شهری. برخی از رهبران ، از جمله رئیس راستگرای برزیل ، ژایر بولسونارو ، از شدت همه گیری کمرنگ انداخته اند.

اما حریصانه به این ویروس نیز کمک کرده است؟

محققان مانند بزیل در برزیل ، مانند برزیل ، اکوادور ، کلمبیا و پرو نیز به همین ترتیب ادعا کرده اند که مقامات آنجا جیب خود را از طریق طرح های پیوند مرتبط با بیماری همه گیر انداخته اند.

در اسناد دادگاه با جزئیات کلاهبرداری های ادعا شده در ریو ، دادستان های برزیل مجموعه ای از شرکت های جنایی مرتبط را توصیف می کنند ، که در آن قرارداد اضطراری برای ماسک ، آزمایش ویروس کرونا – حتی ژل دستی ادعا شده بود.

رویترز صدها صفحه از ادعاهای دادستان ها را بررسی کرد ، بسیاری از آنها محرمانه بود و قبلا گزارش نشده بود. و با بیش از دوازده متخصص پزشکی و متخصصان دولت خوب مصاحبه کرد که فرصت طلبی را که به گفته آنها باعث افزایش ویروس کرونا در ریو شده است ، محکوم کردند. به دلیل شرایط اضطراری ، “گفت گیلهرم فرانسه ، مدیر تحقیقات شفافیت بین المللی در برزیل. “سرانجام طوفانی کامل برای فساد ایجاد شد.”

نماینده ویتزل گفت که فرماندار معلق کنترل داخلی را در دولت ایالت ریو افزایش داده و افزود که وی بسیاری از کارمندان دولت را که به “بی نظمی” متهم شده اند از کار اخراج کرده زمان حضور وی در قدرت.

بیمارستانهای ارواح

پاسخ همه گیر ایالت ریو خواستار هفت بیمارستان صحرایی برای درمان بیماران Covid-19 شد. مقامات وزارت بهداشت ایالتی ، معروف به SES ، قراردادهایی به ارزش 836 میلیون ریال (151 میلیون دلار) به یک سازمان غیرانتفاعی بهداشتی به نام IABAS برای ساخت این سازه ها اعطا کردند که قرار بود تا 30 آوریل افتتاح شود. فقط دو مورد دارند؟ تا کنون ، یکی در اواسط ماه مه ، دیگری در اواخر ماه ژوئن ، پس از افزایش اولیه COVID-19 ، افتتاح شد.

در اواخر ماه ژوئیه ، با رواج بیماری همه گیر در ریو ، یکی از آن ساختارهای واقع در شهر طبقه کارگر سائو گونسالو در میان کمبود بیماران برچیده شد. تنها چیزی که باقی مانده یک زمین بزرگ ، علف کشیده و پر از آوار است.

قراردادهای IABAS بخشی از یک راکت بازگشت است که ماریو پیکسوتو ، یک کارآفرین محلی که در ماه مه به اتهام کلاهبرداری از آبروی دولت ریو دستگیر شد ، هدایت شد. سیستم سلامت. اسناد دادگاه فدرال ارائه شده توسط دادستان ها یک طرح پیچیده را توصیف می کند که در آن ادعا می شود افراد وابسته به Peixoto ترتیب رشوه به مقامات دولتی را برای تأمین انواع قراردادهای بهداشت عمومی ، از جمله بیمارستان های صحرایی می دهند.

وکلای Peixoto گفتند او بی گناه است و در معامله بیمارستان صحرایی شرکت نکرد. دادگاه وی در حال رسیدگی است.

دادستان های فدرال IABAS را متهم نکرده اند. اما در اسناد محرمانه دادگاه كه آنها از قاضي خواستار مجازات دستگيري مظنونان اضافي شدند ، آنها گفتند “هيچ شكي وجود ندارد” كه پيشنهاد برنده شدن IABAS آلوده باشد در میان بی نظمی های مختلفی که دادستان ها به آنها اشاره کرده اند: IABAS پیش از درخواست SES ، پیشنهاد پیروزی خود را تهیه کرده است.

IABAS به رویترز گفت که با ارائه کمترین قیمت ، قراردادهای بیمارستان را برنده شد. این شرکت گفت که SES تغییرات مکرر در توافق نامه ایجاد می کند ، که باعث کندی ساخت می شود. IABAS گفت كه شش ساختمان از این هفت سازه یا در اوایل ماه ژوئن به اتمام رسیدند یا تقریباً به پایان رسید ، زمانی كه ایالت ریو قرارداد خود را لغو كرد و همه سایتهای پروژه را تحت كنترل خود در آورد. از پیشرفتی که داشته است این اداره گفت که چهار کشور از هفت بیمارستان صحرایی هنگام تصدی دولت کاملاً کامل نیستند.

SES از اظهار نظر در مورد ادعای IABAS مبنی بر اینکه وزارت بهداشت تغییرات مکرر در توافق نامه ساخت را انجام داده است ، خودداری کرد. SES گفت که پس از ادعاهای فساد اداری توسط دادستان ها ، با تعلیق پرداخت به IABAS ، بیش از 500 میلیون ریال (90.3 میلیون دلار) پس انداز کرده است. این وزارتخانه اعلام کرد که با تحقیقات همکاری می کند.

گم شدن هواکش ها

دادستان ها می گویند دولت ایالت ریو همچنین قراردادهای تهویه را با سه شرکت که تجربه مربوط به آنها کم است یا تجربه کافی ندارند فوراً انجام می دهد.

طبق اسناد دادگاه که یافته های دادستانها را جمع بندی می کند ، ریو در 21 مارس به یک شرکت کمی شناخته شده به نام Arc Fontoura قراردادی به ارزش 68 میلیون ریال (12.3 میلیون دلار) اعطا کرد تا 400 تهویه برای تحویل فوری فراهم کند. حسابرسان ایالتی از آن زمان تصمیم گرفته اند که وزارت بهداشت ریو مبلغی معادل 200٪ از قیمت بازار را پرداخت کرده است.

آرک فونتورا قبلاً با دولت قرارداد نگذاشته بود و اسناد مالیاتی نشان می داد درآمد سالانه شرکت بیش از 4.8 میلیون نفر نبوده است. بازپرس گفت: (870،000 دلار) به نقل از رویترز ، آدرس ثبت شده این شرکت ، محل اقامت کوچکی در یک طبقه طبقه کارگر در شهر است.

هنگامی که ریو در پایان ماه مارس دسته کوچکی از دستگاه های تهویه را از شرکت دریافت کرد ، کارگران بیمارستان شکایت کردند دادستان ها در اسناد دادگاه خلاصه ای از یافته های خود گفتند که SES فاقد م keyلفه های اصلی است. در این اسناد مشخص نشده بود که کارکنان بهداشت در کدام بیمارستان مستقر شده اند.

آرک فونتورا به تماس های تلفنی یا نامه های الکترونیکی پاسخ نداده و یا رویترز را در آدرس ذکر شده خود دریافت نکرده است.

روشن اول آوریل ، SES قراردادهایی به ارزش 116 میلیون ریال (معادل 20.9 میلیون دلار) به دو شرکت دیگر – MHS Produtos e Servicos و A2A Comercio – برای تأمین 300 دستگاه تهویه اعطا کرد.

دادستان های ریو به سرعت بی نظمی ها را شناسایی کردند ، اسناد دادگاه ، شروع با زمان پیشنهادهای شرکت ها. دادستان ها گفتند: شرکت های کم شناخته شده کمتر از یک ساعت پس از افتتاح مناقصه SES پیشنهادات خود را ارائه دادند ، که قبلاً تبلیغ نشده بود ، نشانه ای از انصراف شرکت ها بود.

تا 8 مه ، ایالت ریو بخش بهداشت به طور علنی گفت كه از 1000 دستگاه تهویه سفارش داده شده ، فقط 52 دستگاه تهویه هوا تحویل داده شده است كه همگی از Arc Fontoura است. SES در اوایل ماه مه اعلام کرد که قرارداد خود را با A2A لغو کرده است به دلیل “عدم توانایی شرکت در تحویل” تهویه. A2A به درخواست های اظهار نظر پاسخ نداد.

مالک MHS ، گلاوکو گوئرا؟ تخلف را انکار کرد. وی در نامه ای گفت كه شركت وی تجربه قابل توجهی در ارائه خدمات به آژانس های فدرال داشته است. وی گفت که پیشنهاد خود را یک روز پس از افتتاح مناقصه ، نه در عرض چند ساعت ، همانطور که دادستان ها ادعا کرده بودند ، ارائه داد. Guerra گفت SES اسناد مناقصه خود را به گونه ای وارد سیستم رایانه ای خود كرد كه دادستان ها را به اشتباه برداشت از جدول زمانی سوق داد.

وی گفت كه 97 تهویه در 6 ژوئن به SES تحویل داده شدند و بعداً آژانس قرارداد را لغو كرد. برای بقیه دادستان های ایالت در اسناد عمومی دیده شده توسط رویترز تأیید کرده اند که 97 هواکش به دستور MHS در اوایل ماه ژوئن وارد فرودگاه ریو شده اند.

SES در بیانیه ای به رویترز گفت که تمام قراردادهای امضا شده “در طی همه گیر شدن در حال کنترل هستند و تجدید نظر شده ، “و اضافه کرد که هر گونه بی نظمی مجازات خواهد شد. وزارتخانه از اظهارنظر در مورد ادعای MHS مبنی بر ورود اسناد مناقصه خود به سیستم SES به شیوه ای گمراه کننده ، با استناد به تحقیقات مداوم در این مورد ، امتناع ورزید.

آرچر ، جراح ، می گوید تجربه مبارزه با COVID- 19 نفر بدون تهویه هوا او را تلخ کرده است.

در اوج شیوع همه گیر؟ وی گفت: بسیاری از افراد برای انتقال به بیمارستانهای دیگر بسیار ناپایدار بودند و در نهایت جان خود را از دست دادند.

چند نفر از بیماران می توانستند نجات پیدا کنند ، تعجب کرد. چند نفر فساد را به قتل رساند؟

“قبول چیزهایی که می دانید اشتباه است بسیار دشوار است”.

همچنین بخوانید | شرکت چینی می گوید واکسن ویروس کرونا تا اوایل سال 2021 آماده شده است – همچنین بخوانید | کافی است: چین در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد به آمریکا حمله می کند