دنیا از چین و شی جین پینگ بیزار است.

جهان باور خود را به چین و رئیس جمهور آن شی جین پینگ از دست داده است. در جهان پس از Covid-19 ، این برداشت عمومی در یک نظرسنجی انجام شده توسط مرکز تحقیقات Pew مستقر در ایالات متحده تأیید شده است.

در 14 کشور انجام شده است ، این بررسی نشان می دهد که نظرات نامطلوب نسبت به سال گذشته. انتشار مرکز تحقیقات پیو در روز سه شنبه گفت که نظرات منفی از زمان آغاز نظرسنجی در این زمینه به بالاترین نقطه در استرالیا ، انگلستان ، آلمان ، هلند ، سوئد ، ایالات متحده ، کره جنوبی ، اسپانیا و کانادا رسیده است. بیش از یک دهه پیش.

مرکز گفت: “دیدگاه های منفی چین بیشتر در استرالیا افزایش یافته است ، جایی که 81 درصد اکنون این کشور را با نامطلوب می بینند که نسبت به سال گذشته 24 درصد افزایش یافته است.” < div class = "itgimage">

“در انگلستان ، حدود سه چهارم در حال حاضر این کشور را با 19 امتیاز افزایش منفی می بیند. و در ایالات متحده ، دیدگاه های منفی نسبت به چین از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، تقریباً 20 درصد افزایش یافته است و از سال گذشته 13 امتیاز افزایش یافته است. “

افزایش دیدگاه های نامطلوب در مورد چین در پس زمینه انتقاد در سراسر جهان از دولت شی جین پینگ در مورد مدیریت شیوع Covid-19 و گسترش بعدی آن قرار گرفته است. یک میانگین 61 درصدی در 14 کشور مورد بررسی قرار گرفت که چین کار بدی در زمینه مقابله با شیوع انجام داده است.

” یک متوسط ​​78 درصد می گوید که به او [شی جین پینگ] اعتماد بیش از حد یا اعتماد ندارند در مورد امور جهانی ، از جمله حداقل هفت در ده در هر کشور مورد بررسی ، کار درستی انجام دهید. این عدم اطمینان به خی در هر کشوری که به جز ژاپن و اسپانیا اطلاعات روند در دسترس است ، در بالاترین سطح تاریخی قرار دارد. “

جالب است که محبوبیت شی جین پینگ حتی در میان کسانی که معتقدند چین است کاهش یافته است. در مدیریت Covid-19 کار خوبی انجام داده است. فقط چهار نفر از 10 نفری که پاسخ شیوع Covid-19 چین را مثبت ارزیابی می کنند ، به شی جین پینگ ابراز مثبت می کنند.

تنها رئیس ایالتی که اعتماد عمومی کمتری نسبت به شی جین پینگ دارد ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا است. اتفاقاً ، ایالات متحده همچنین کشوری است که ارزیابی منفی بیشتری نسبت به چین (78 تا 84 درصد) برای مدیریت وضعیت Covid-19 دریافت کرده است.

این نظرسنجی بین 10 ژوئن و 3 آگوست انجام شده است سالی که طی آن 14،276 بزرگسال از طریق تلفن نظرسنجی شدند. این نظرسنجی ممکن است بر زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تأثیر بگذارد. این انتخابات قرار است در تاریخ 3 نوامبر برگزار شود و چین بیشترین تمرکز را در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری دارد.

احتمالاً نظر منفی در حال رشد درباره چین ، کشورهای متبوع را مجبور به ارزیابی مجدد روابط خود با چین می کند از آنجا که دیدگاه های داخلی معمولاً در سیاست های دولت ها نمود پیدا می کنند. این نظر منفی در جهان توسعه یافته گسترش یافته است. کشورهای مورد بررسی مرکز شامل فرانسه ، آلمان ، انگلیس ، کانادا ، ژاپن ، کره جنوبی ، ایتالیا و استرالیا است.

همچنین بخوانید: رو به رو شدن هند و چین: 72 هزار و 500 اسلحه Sig برای سربازان سفارش شده است مستقر در LAC در لاداخ

همچنین بخوانید: تصاویر ماهواره ای روشهای استتار و فریب چین را نشان می دهد