آنها به ما احتیاج دارند که متحد آنها باشیم: مایک پمپئو سکی ایالات متحده در هند در بحبوحه مرزهای چین

وزیر امور خارجه آمریکا مایك پمپئو روز جمعه اظهار داشت كه هند به ایالات متحده نیاز دارد تا متحد و شریک خود باشد. وی درباره وجود قدرت رو به رشد چین در آستان خود ، در میان انبوه دیپلماسی بین دو کشور بزرگ دموکراتیک جهان ، هشدار داد.

“آنها کاملاً به ایالات متحده نیاز دارند تا متحد و شریک آنها در این جنگ باشد.” جلسات چهار جانبه او اوایل این هفته در توکیو با همتایان خود از هند ، ژاپن و استرالیا برگزار شد.

پس از نشست توکیو ، پمپئو به زودی به همراه مارک اسپر وزیر دفاع برای دیدارهای سالانه با هندی خود به دهلی نو سفر می کند. همتایان.

معاون وزیر امور خارجه استفان بیگون همچنین هفته آینده برای آماده سازی جلسه به هند سفر می کند ، اپارتمان گفت.

از زمان درگیری های تن به تن در هندوستان و چین در ماه ژوئن که منجر به کشته شدن 20 سرباز هندی شد ، تنش ها بین هند و چین افزایش یافته است.

“چینی ها “پمپئو به لری اوکانر ، مجری رادیو گفت:” جهان بیدار شده است. جزر و مد شروع به چرخش می کند. وی گفت: “ایالات متحده تحت رهبری پرزیدنت ترامپ اکنون ائتلافی ایجاد کرده است که در برابر تهدید عقب نشینی خواهد کرد.”

چین متحمل خسارات شده است اما هیچ رقمی را اعلام نکرده است. < p> با استناد به دلایل امنیت ملی ، دهلی نو از آن زمان دهها برنامه چینی از جمله TikTok ، پلتفرم مشترک فیلم برای اشتراک ویدیو را که هند را به عنوان بزرگترین بازار خارج از کشور خود حساب کرده بود ، ممنوع کرد.

با وجود نگرانی های گسترده در مورد چین ، هند در طول تاریخ از اتحاد رسمی با قدرتهای خارجی تحت دکترین “خودمختاری استراتژیک” طفره رفته است.

طارنجیت سینگ ساندو ، سفیر هند در ایالات متحده ، در مورد تنش با چین در بنیاد محافظه کار میراث فرهنگی ، س stressedال کرد که قدرت های آسیایی پیوندهای تاریخی داشتند و از دانشمندان یکدیگر استقبال می کردند.

روابط ایالات متحده و هند به سرعت در حال رشد است و “این رابطه از دیدگاه بسیار گسترده تری از چین است.”

اما او گفت انتظار هند و اتحاد را دارد d کشورها در مورد افزایش روابط دفاعی در سفر پمپئو و اسپر بحث و گفتگو کنند.

“من تأکید می کنم که پتانسیل بیشتری برای همکاری های دفاعی ما وجود دارد.”

< br> (با ورودی های AFP)