هزاران مسجد در سین کیانگ در سال های اخیر تخریب شده است ، گزارش

نشان می دهد

مقامات چینی در آخرین گزارش از هزاران مسجد در سین کیانگ تخریب کرده اند. نقض گسترده حقوق بشر در منطقه ناآرام.

گروه های مدافع حقوق می گویند بیش از یک میلیون اویغور و دیگر مردم ترک زبان که بیشتر مسلمان هستند در اردوگاه های سراسر قلمرو شمال غربی زندانی شده اند ، با فشار به ساکنان برای ترک سنتی و فعالیت های مذهبی.

بر اساس گزارش موسسه سیاست استراتژیک استرالیا (ASPI) براساس تصاویر ماهواره ای که صدها مکان مقدس و الگوی آماری را مستند می کند ، حدود 16000 مسجد تخریب یا آسیب دیده است.

تخریب بیشتر در سه سال گذشته و تخمین زده شده بود در این گزارش آمده است كه 8500 مسجد كاملاً تخریب شده است و در خارج از مراكز شهری ارومچی و كاشمگر خسارت بیشتری دیده شده است. بیش از 15500 مسجد سالم و آسیب دیده در اطراف سین کیانگ پابرجا مانده بودند.

در صورت صحت ، کمترین تعداد عبادتگاه مسلمانان در این منطقه از دهه آشوب ملی ناشی از انقلاب فرهنگی در دهه 1960 است. در مقابل ، هیچ یک از کلیساهای مسیحی و معابد بودایی در سین کیانگ که توسط اتاق فکر مورد مطالعه قرار گرفتند آسیب ندیده یا تخریب نشده اند.

ASPI همچنین گفت که تقریباً یک سوم عمده اسلامی اماکن مقدس در سین کیانگ – از جمله زیارتگاه ها ، گورستان ها و مسیرهای زیارتی – با خاک یکسان شده است.

تحقیقات AFP سال گذشته نشان داد که ده ها گورستان در منطقه تخریب شده است ، و بقایای انسان و آجر از مقبره های شکسته در سراسر آن پراکنده زمین.

چین در هکتار اصرار داشت ساکنان سین کیانگ از آزادی کامل مذهبی برخوردار شوند.

در مورد تحقیق در روز جمعه ، وزارت امور خارجه چین گفت این موسسه تحقیقاتی “هیچ اعتبار علمی” ندارد و “گزارش های ضد چین و ضد چین” را تولید می کند دروغ گفت “.

سخنگوی وزارت وانگ ونبین گفت که حدود 24000 مسجد در منطقه وجود دارد.

” تعداد کل مساجد سین کیانگ بیش از ده برابر تعداد مساجد در ایالات متحده است و به طور متوسط ​​تعداد مساجد به ازای هر فرد مسلمان بیشتر از برخی از کشورهای مسلمان است. “گزارش وانگ روز جمعه یک روز پس از آن منتشر شد که ASPI اعلام کرد شبکه بازداشتگاه های منطقه را بسیار شناسایی کرده است. بزرگتر از برآوردهای قبلی.

پکن گفته است که شبکه اردوگاه هایش مراکز آموزش حرفه ای است که برای مقابله با فقر و ضد افراط گرایی ضروری هستند.