تماس TikTok در پاکستان

عنصر

TikTok به پاکستان بازگشت. ده روز پس از ممنوعیت محبوب برنامه اشتراک فیلم کوتاه TikTok به دلیل ابتذال ، دولت پاکستان TikTok را در این کشور احیا کرد.

ممنوعیت به دلیل فشار نیروهای محافظه کار به اجرا در آمد در کشور. گفته می شود این ترمیم تحت فشار چین اتفاق افتاده است.

پاکستان و چین می گویند دوستی آنها عمیق تر از دریاها و بلندتر از هیمالیا است. چین با سرمایه گذاری در جاده ها و ابتکار عمل جاه طلبانه کمربند و جاده پاکستان را در رگهایش گرفتار کرده است. کریدور اقتصادی چین و پاکستان یا CPEC در حال حاضر اولویت اصلی است .

مسدود کردن یک برنامه چینی مانند TikTok که از قبل در بسیاری از کشورها مورد انتقاد قرار گرفته است ، می تواند روابط پاکستان با چین.

هند TikTok و بسیاری از برنامه های دیگر چینی را به دلیل نگرانی در مورد امنیت داده ها مسدود کرده است.

رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ ، TikTok را تهدید کرد که ممنوع اگر به یک شرکت آمریکایی فروخته نشود. TikTok برای جلب رحمت به دادگاه آنجا مراجعه کرده است .

فقط ممنوعیت هند به ارزش شرکت مادر TikTok ضربه زده است ، اکنون میلیاردها دلار کاهش یافته است. خرید توسط یک شرکت آمریکایی باعث کاهش بیشتر آن می شود .

ممنوعیت پاکستان اوضاع را بدتر کرد و از آنجا که مجامع چینی ارتباط تنگاتنگی با تشکیلات حزب کمونیست در پکن ، دکمه های سمت راست به وضوح فشار داده شد تا پاکستان قدم به عقب بردارد.