ذرات ریز موجود در هوا ممکن است مشکل بزرگی در ویروس کرونا داشته باشد

در آزمایشگاه دانشگاه مریلند ، افراد آلوده به ویروس کرونا به نوبت روی صندلی می نشینند و صورت خود را به داخل انتهای بزرگ یک مخروط بزرگ. آنها الفبا را می خوانند و آواز می خوانند یا فقط نیم ساعت آرام می نشینند. بعضی اوقات سرفه می کنند.

مخروط هرچه از دهان و بینی آنها بیرون می آید را می مکد. این بخشی از دستگاهی به نام “Gesundheit II” است که به دانشمندان کمک می کند یک س bigال بزرگ را بررسی کنند: فقط چگونه ویروسی که باعث COVID-19 می شود از یک شخص به شخص دیگر سرایت می کند؟

به وضوح از روی ذرات کوچک مایع عبور می کند توسط یک فرد آلوده پاشیده می شود. مردم ذرات را هنگام سرفه ، عطسه ، آواز ، فریاد ، گفتگو و حتی تنفس دفع می کنند. اما قطرات در ابعاد وسیعی وجود دارند و دانشمندان در تلاشند میزان انواع مختلف آن را خطرناک تشخیص دهند.

پاسخ بر آنچه که همه ما باید انجام دهیم تا از بیماری جلوگیری کنیم تأثیر می گذارد. به همین دلیل چند روز پیش هنگامی که به نظر می رسید یک آژانس بهداشتی ایالات متحده موضع خود را در مورد این موضوع تغییر داده ، به عناوین خبری تبدیل شده بود ، اما بعداً گفت که زبان جدیدی را به اشتباه منتشر کرده است.

توصیه حداقل 6 فوت (2 متر) از هم فاصله دارند – بعضی از مقامات تقریباً به نیمی از این فاصله استناد می كنند – بر اساس این ایده است كه ذرات بزرگتر قبل از آنكه بتوانند مسافت بسیار دور را طی كنند به زمین می افتند. آنها مانند قطرات موجود در پاک کننده شیشه هستند و می توانند با فرود آمدن بر روی بینی ، دهان یا چشم و یا استنشاق ، کسی را آلوده کنند.

اما برخی از دانشمندان اکنون روی ذرات ریزتر تمرکز کرده اند ، آنهایی که بیشتر شبیه دود سیگار هستند. این موارد توسط هوا و حتی ناصافی های رو به بالا ناشی از گرمای بدن ما حمل می شوند. آنها می توانند چند دقیقه تا ساعت در هوا بمانند و در فضای اتاق پخش شده و در صورت ضعف تهویه ، انباشته شوند.

خطر احتمالی ناشی از استنشاق آنها است. سرخک می تواند از این طریق گسترش یابد ، اما ویروس کرونا بسیار کمتر از آن مسری است.

لینسی مار ، محقق برجسته ای که می گوید: “برای 6 ذره فاصله جادویی نیست” تحصیل آنها در ویرجینیا تک در بلاکسبورگ. اما او می گوید که “مهمتر است که” فاصله فرد از دیگران را حفظ کرد ، “هرچه بهتر ، بیشتر” زیرا آئروسل ها بیشتر در نزدیکی منبع متمرکز شده و از فاصله نزدیک خطر بیشتری دارند.

آژانس های بهداشت عمومی به طور کلی تمرکز کرده اند بر روی ذرات بزرگتر برای ویروس کرونا. این امر بیش از 200 دانشمند دیگر را بر آن داشت تا در جولای التماس را برای توجه به خطر احتمالی آئروسل ها منتشر کنند. سازمان بهداشت جهانی ، که مدتها خطر خطرات آئروسل را برطرف کرده بود ، مگر در موارد خاصی از اقدامات پزشکی ، بعداً گفت که انتقال آئروسل ویروس کرونا نمی تواند در موارد آلودگی در فضای داخلی شلوغ و تهویه ضعیف منتفی شود.

این موضوع اخیراً هنگامی که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اظهاراتی را در وب سایت خود منتشر و سپس ایده انتشار آئروسل را برجسته کرد ، جلب کرد. آژانس گفت که ارسال یک خطا است ، و اظهارات فقط پیش نویس تغییرات پیشنهادی در توصیه های آن است.

دکتر جی باتلر ، معاون مدیر بیماریهای عفونی CDC ، به آسوشیتدپرس گفت که آژانس همچنان معتقد است که قطرات بزرگتر و سنگین تر از سرفه یا عطسه ، اصلی ترین عامل انتقال هستند.

ماه گذشته باتلر به یک علمی گفت با توجه به اینکه تحقیقات فعلی نشان می دهد انتشار ویروس کرونا در آئروسل امکان پذیر است اما به نظر نمی رسد که این روش اصلی برای آلوده شدن افراد باشد. وی افزود ، تحقیقات بیشتر ممکن است این نتیجه گیری را تغییر دهد ، و وی از دانشمندان خواست تا مطالعه کنند که چگونه ویروس کرونا باعث گسترش آئروسل می شود ، چه شرایطی آن را بیشتر احتمال می دهد و چه اقدامات معقولی می تواند از آن جلوگیری کند.

مار گفت که او فکر می کند عفونت توسط آئروسل ها “بسیار بیشتر از آنچه مردم در ابتدا تمایل داشتند فکر کنند اتفاق می افتد.”

به عنوان یک مدرک مهم ، مار و دیگران به وقایع موسوم به “پخش کننده” اشاره می کنند که در آن یک فرد آلوده به وضوح عبور کرده است ویروس برای بسیاری دیگر در یک محیط واحد.

به عنوان مثال ، در ماه مارس ، پس از حضور یک گروه کر با علائم ویروس کرونا در یک تمرین در ایالت واشنگتن ، مشخص شد 52 نفر دیگر که در اتاق نشسته بودند آلوده و دو نفر فوت کردند. در ژانویه در یک رستوران شلوغ و با تهویه کم در چین ، ویروس به وضوح از یک حامی ناهار به پنج نفر در دو میز مجاور به یک الگوی گسترش آئروسل توسط کولر منتقل شد. در ماه ژانویه ، ظاهراً یک مسافر در یک اتوبوس چینی 23 نفر دیگر را آلوده کرده است ، بسیاری از آنها در اطراف خودرو پراکنده شده اند.

باتلر گفت که چنین حوادثی باعث افزایش نگرانی در مورد گسترش آئروسل می شود اما این اتفاق را ثابت نمی کند.

راه دیگری برای انتشار ذرات ریز وجود دارد. ویلیام ریستنپارت از دانشگاه کالیفرنیا ، دیویس می گوید ، ممکن است لزوماً مستقیماً از دهان یا بینی کسی بیرون نیایند. تحقیقات وی نشان داد که اگر دستمال کاغذی با ویروس آنفلوانزا کاشته شود و سپس مچاله شود ، ذرات منتقل کننده ویروس را به بدن می دهد. وی گفت: بنابراین افرادی که یک سطل زباله را با دستمال کاغذی دور انداخته شده توسط فردی که مبتلا به COVID-19 است ، خالی می کنند ، حتماً از ماسک استفاده می کنند.

دانشمندانی که درباره آئروسل هشدار می دهند ، توصیه های فعلی هنوز منطقی است. > استفاده از ماسک هنوز مهم است و مطمئن شوید که کاملاً متناسب باشد. مرتباً آن دست ها را بشویید. و دوباره ، فاصله گرفتن از یکدیگر بهتر از نزدیکتر بودن به یکدیگر است. از ازدحام جمعیت به خصوص در محیط داخلی خودداری کنید.

مهمترین پیشنهاد آنها تهویه هوا برای جلوگیری از تجمع غلظت آئروسل است. بنابراین ، محققان می گویند ، از اتاق هایی که تهویه خوبی ندارند ، خودداری کنید. پنجره ها و درها را باز کنید. همچنین می توان از دستگاه های تصفیه کننده هوا یا اشعه ماورا بنفش غیرفعال کننده ویروس استفاده کرد.

بهترین از همه: فقط در خارج از منزل ، در جایی که رقت و نور ماوراlet بنفش خورشید به نفع شما کار می کند ، همان کار را انجام دهید.

“خوزه لوئیس خیمنز” از دانشگاه کلرادو-بولدر می گوید: “ما می دانیم که خارج از منزل بسیار چشمگیرترین اقدام است.” محققان می گویند: “در خارج از کشور آلوده شدن غیرممکن است ، اما دشوار است.” دکتر دونالد میلتون از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مریلند می گوید: در یک محیط با تهویه مناسب ، “اگر همه ماسک بزنند ، 6 فوت فاصله دارد” و هیچ کس به مدت طولانی مدت در معرض باد یک فرد آلوده نیست. ، آزمایشگاه آن دستگاه Gesundheit II را در خود جای داده است.

مدت قرار گرفتن در معرض مهم است ، بنابراین احتمالاً سواری آسانسور کوتاه هنگام نقاب زدن یا عبور از یک دزدگیر در پیاده رو خطر زیادی ندارد.

دانشمندان ابزارهای آنلاین را برای محاسبه خطر انتشار هوا در محیط های مختلف منتشر کرده اند.

در جلسه اخیر مربوط به آئروسل ها ، دکتر جورج بنیامین ، مدیر اجرایی انجمن بهداشت عمومی آمریکا ، خاطرنشان كرد كه اقدامات پیشگیرانه می تواند در دنیای واقعی چالشی باشد. جدا از دیگران می تواند در خانه هایی که چندین نسل را در خود جای داده دشوار باشد. وی گفت: برخی از ساختمانهای قدیمی دارای پنجره هایی هستند که “سالها پیش میخ بسته شده بودند”. و “ما بیش از حد بسیاری از جوامع را داریم که آنها برای شستن دست خود به آب تمیز دسترسی ندارند.”

شاید عجیب به نظر برسد که برای همه شور و هیجان علمی مطالعه ویروس کرونا ، جزئیات چگونگی شیوع آن هنوز هم می تواند نه ماه بعد شک داشته باشد. اما تاریخ صبر را القا می کند.

میلتون با اشاره به اپیدمی آنفلوآنزا در سال 1918 می گوید: “ما 102 سال است که آنفلوانزا را مطالعه می کنیم.” “ما هنوز نمی دانیم که چگونه انتقال می یابد و نقش اسپری ها چیست.”

همچنین بخوانید: گیجی ، سکته مغزی ، از دست دادن حافظه: ویروس کرونا چگونه بر مغز تأثیر می گذارد >

همچنین بخوانید: دانشمندان آنتی بادی های “بسیار موثری” را علیه Covid-19 شناسایی می کنند که ممکن است منجر به واکسن غیرفعال شود