برای مبارزه با افزایش پرونده های Covid-19 ، ایتالیا سالن های ورزشی ، استخرها و سالن های سینما

را تعطیل می کند

ایتالیا برای مقابله با افزایش عفونت های Covid-19 ، حداقل یک ماه محدودیت های جدید را در سراسر کشور اعمال کرده است ، ورزشگاه ها ، استخرها و سالن های نمایش فیلم را تعطیل کرده است. همچنین استفاده از ماسک در بیرون از منزل برای مردم اجباری شد. این مصوبه جدید از دوشنبه تا 24 نوامبر لازم الاجرا است.

جوزپه کانته ، نخست وزیر ایتالیا ، نگران از بین بردن اقتصاد راکد ایتالیا بود ، به ویژه پس از 10 هفته از یک قفل شدید در اوایل بیماری همه گیر ، تصمیم گرفت قفل سنگین دیگری در سراسر کشور باشد.

“هدف ما محافظت از سلامت و اقتصاد است” ، “كنته گفت. یك روز قبل ، ایتالیا از ماه فوریه كه اولین مورد بود ، از نیم میلیون مورد ویروس كرونا تائید كرد. کشور در اروپا مبتلا به همه گیری. در دو روز گذشته شاهد بروز عفونت های جدید روزانه نزدیک به 20،000 نفر بوده ایم و ایتالیا هنوز 37210 نفر دومین بالاترین تعداد ویروس در اروپا بعد از انگلیس را دارد.

صاحبان رستوران و بار این تعداد را داشته اند. علیه اقدامات جدید که به آنها دستور می دهد ساعت 6 بعد از ظهر بسته شوند ، سخت لابی کرد اکثر رستوران های ایتالیا معمولاً حتی قبل از ساعت 8 عصر شروع به صرف شام نمی کنند. در ماه های اخیر کافه ها و رستوران ها اجازه داشتند برای ناهار خوری در فضای باز یا صندلی های داخلی محدود باز شوند. اما بسیاری پس از ممنوعیت ورود گردشگران از ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر ، در تلاشند تا هزینه های خود را پرداخت کنند و برخی دیگر قبلاً شکست خورده اند.

کنته قول کمک مالی از دولت چپ میانه خود را به مواد غذایی داد بخش و اشاره کرد که کافه ها و رستوران ها می توانند سفارشات تحویل و برداشت را تا نیمه شب انجام دهند. اما قبل از منع رفت و آمد منزل ، بیش از چهار غذاخوری برای هر میز رستوران مجاز نیست ، مگر اینکه از یک خانواده باشد.

طبق قوانین جدید ، پیست های اسکی برای همه غیر از اسکی بازان رقابتی و همه از محدودیت ها نیستند. تماشاگران در مسابقات ورزشی حرفه ای ، از جمله فوتبال ، از ورزشگاه ممنوع هستند. پذیرایی بعد از مراسم مذهبی یا مدنی مانند عروسی ممنوع است. این مصوبه همچنان کودکان زیر شش سال و افرادی که در فضای باز ورزش می کنند را از استفاده از ماسک معاف می کند.

“همه ما باید فداکاری های کمی انجام دهیم”. “اگر نتوانیم به باشگاه برویم ، می توانیم در فضای باز ورزش کنیم.”

کانته مدارس ابتدایی و راهنمایی را باز نگه داشت اما گفت 75٪ دانش آموزان دبیرستان باید کلاس های دور داشته باشند. ازدحام در حمل و نقل عمومی ، به ویژه از زمان بازگشایی مدارس در ماه گذشته ، مقامات بهداشتی را نگران کرده است.

در اوایل تابستان ، پس از رفع قفل ایتالیا ، پرونده های ویروس جدید به 200 بار در روز کاهش یافت.

“ما آن زمان این كار را كردیم ، می توانیم هم اكنون این كار را انجام دهیم” ، “كنته هشدار داد كه بدون وجود واكسن ،” اینطور نیست كه همه بتوانیم همدیگر را بغل كنیم “در تعطیلات.

چند منطقه و شهر ایتالیا اخیراً به ممنوعیت رفت و آمد شبانه سیلی زده اند تا جوانان تجمع در فضای باز ، به ویژه برای نوشیدن ، را قطع کنند. اما کونته گفت با توجه به نزدیک شدن هوا به هوا ، مردم ترجیح می دهند در مکان های مختلف در بارها و رستوران ها معاشرت کنند ، به همین دلیل او به آنها دستور داد زود تعطیل شوند.

روز جمعه ، تظاهرکنندگان در ناپل از ساعت 11 شب تا 5 اعتراض کردند. من ممنوع الخروج هستم و با پلیس درگیر شدم. شنبه شب ، گروههای سیاسی راست افراطی و نئوفاشیست اعتراض مشابهی را در شهر رم علیه مقررات منع رفت و آمد در آن شهر برگزار کردند.

کونته گفت که او ناامیدی شهروندان را درک کرده است ، که درآمد و روش زندگی آنها به شدت آسیب دیده است. با محدودیت های همه گیر.

“من نیز نسبت به دولت احساس خشم می كنم” ، اما خاطرنشان كرد كه مقامات تشخیص داده اند كه اعتراضات نیز توسط همزنان تقویت می شود.

از اوایل همه گیر شدن بیماری ، حمل و نقل عمومی ایتالیا و مکان های سرپوشیده مانند سوپرمارکت ها و فروشگاه های دیگر ماسک لازم است.

با ورودی های AP

همچنین بخوانید: اروپا با موج دوم Covid-19 برخورد کرد ، اما یک پوشش نقره وجود دارد

همچنین بخوانید: کانون ویروس کرونا ویروس ایتالیا پس از 7 ماه به مدرسه بازگشت

همچنین تماشا کنید: آزمایشات حیوانات نامزد واکسن Bharat Biotech Covaxin موفق