کارشناسان می گویند ترامپ می تواند پیش از ترک کاخ سفید برای چین مشکلاتی ایجاد کند ،

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا تاكنون هیچ نشانه ای از قبول شکست به جو بایدن نشان نداده است. در حالی که ترامپ اکراه نشان می دهد ، اما كارشناسان می ترسند كه وی بتواند اقدامات دو جانبه ای را برای دو برابر كردن چین در كاخ سفید انجام دهد و برای جانشین خود دردسرهایی را به جای بگذارد. این گزارش خطرناک است که وی می تواند برای دو برابر کردن اولویت ها و بستن دست جانشین خود در ماههای آخر حضور خود در کاخ سفید ، اقدامات مخرب انجام دهد. گزارش در خبرگزاری ANI ادعا شده است.

با توجه به تکرار ترامپ تلاش ها برای مقصر دانستن پکن در همه گیر Covid-19 و شرایط اقتصادی ایالات متحده ، چین می تواند هدف خاصی باشد.

بخوانید: بعدی چیست؟ حکم انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه آخرین مرحله نیست

“ترامپ قول داده است که چین را به دلیل Covid-19 مجازات کند ، بنابراین سوال این است که این به چه معناست؟” جف مون ، رئیس چین این خبرگزاری به نقل از استراتژی های مون و مقام سابق شورای امنیت ملی گفته شد.

مانژیر افزود که یکی از راه های بدتر شدن روابط شکننده آمریکا و چین و تضعیف اقدام دولت بایدن برای بهبود همکاری های دو جانبه در مورد مسائل جهانی زیست محیطی و بهداشتی “احتمالاً شامل تایوان می شود”.

ترامپ همچنین می تواند سعی در جلوگیری از صدور ویزا برای تعداد بیشتری از مقامات حزب کمونیست داشته باشد یا با تلاش برای دستور دادن به ورزشکاران آمریکایی برای کنار گذاشتن بازی های المپیک زمستانی پکن 2022 ، گزارش اضافه شد.

بخوانید: فرصتی برای بازنشانی

سایر گزینه های ترامپ ممکن است شامل تحمیل بیشتر شرکت های دولتی چینی به تحریم ها ، گسترش محدودیت های “دوگانه” استفاده از “صادرات نظامی و غیرنظامی ، ممنوع کردن برنامه های چینی بیشتر پس از فعالیت های TikTok و WeChat a مسدود کردن کلیه فروش های نیمه هادی به Huawei Technologies فراتر از آنهایی که برای شبکه های 5G انجام می شود.

“مدیر بایدن با پکن جسورتر روبرو می شود”

دولت ورودی بایدن SCMP گزارش داد ، با پكن جسورتر روبرو شوید.

“قدرت چین در چهار سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است … بنابراین انتظار دارم بسیاری از سیاست های بایدن شباهت زیادی به دولت ترامپ داشته باشد.” سارا کریپس ، استاد حقوق و استاد دانشگاه دانشگاه کرنل گفت.

بر اساس مرکز تحقیقات پیو ، 73 درصد آمریکایی ها دیدگاه منفی نسبت به چین دارند ، 13 درصد نسبت به سال گذشته و 20 امتیاز نسبت به سال گذشته سال 2017 هنگامی که ترامپ روی کار آمد.

ایالات متحده همچنین می تواند گام بالقوه انفجاری را برچسب زدن به چین را به جرم نسل کشی به دلیل بازداشت گسترده یویگورها در سین کیانگ برچسب بزند.

دولت ایالات متحده قبلاً برکنار شده بود جنبش اسلامی ترکستان شرقی از فهرست سازمانهای تروریستی خود پس از نزدیک به دو دهه این کلاه منجر به تضعیف بهانه ضد تروریستی چین برای سرکوب شدید علیه اویغورها در منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ آن شده است.

این اقدام ایالات متحده در حالی صورت گرفت که سیاست های چین در سین کیانگ ، که جمعیت زیادی از اقلیت های مسلمان در اردوگاه های بازآموزی بازداشت می شوند.

چین ، اما مرتباً چنین بدرفتاری را رد می کند و می گوید این اردوگاه ها آموزش حرفه ای ارائه می دهند.

همچنین بخوانید | جو بایدن-کمالا هریس پیروز: معنی آن برای هند چیست؟

همچنین بخوانید | ملانیا از دونالد ترامپ می خواهد که شکست خود را به جو بایدن واگذار کند ، یک خروجی “برازنده” ایجاد کند ، گزارش می گوید