ترامپ قصد ندارد به این زودی ها تسلیم شود ، دستیاران و متحدان نشان می دهند

پس از اعلامیه روز شنبه مبنی بر پیروزی جو بایدن دموکرات در رقابت برای کاخ سفید ، دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوری خواه و متحدانش یک چیز را روشن کردند: قصد ندارید به این زودی ها تسلیم شوید.

رئیس جمهور ، که ماهها تلاش کرده است نتایج انتخابات را با اتهامات اثبات نشده تقلب تضعیف کند ، روز شنبه متعهد شد که یک استراتژی قانونی را پیش ببرد که امیدوار است نتایج دولت را لغو کند. که به رای بایدن در رای گیری روز سه شنبه پیروز شد. دستیاران ترامپ و متحدان جمهوری خواه ، گرچه تا حدودی در مورد چگونگی ادامه کار اختلاف نظر داشتند ، اما تا حد زیادی از استراتژی وی حمایت کردند یا سکوت اختیار کردند.

“واقعیت ساده این است که این انتخابات هنوز پایان نیافته است. جو بایدن به عنوان برنده هیچ ایالتی تأیید نشده است ، چه رسد به هیچ یک از کشورهای با اختلاف زیاد که برای بازشماری اجباری اقدام می کنند ، یا ایالاتی که مبارزات انتخاباتی ما دارای چالش های قانونی معتبر و قانونی است که می تواند پیروز نهایی را تعیین کند ، ” توسط مبارزات انتخاباتی وی در حوالی ظهر منتشر شد.

متحدان و مشاوران رئیس جمهور به طور خصوصی اعتراف کردند که شانس تاجر سابق نیویورکی برای لغو نتایج انتخابات و ماندن در کاخ سفید بسیار ناچیز است. آنها ضمن آماده شدن برای امتیاز نهایی ، وقت خواستند تا چالش های حقوقی ادامه پیدا کند.

“او باید اجازه دهد که بازشماری ها پیش برود ، ادعاهای موجود را ثبت کند و سپس اگر تغییری تغییر نکرد ، باید قبول کنید. “یکی از مشاوران ترامپ گفت. قضات پرونده های جورجیا ، میشیگان و نوادا را انداختند.

در پنسیلوانیا ، قضات طرف جمهوریخواهان را گرفتند و دستور دادند برخی از آراots موقت را کنار بگذارند و به ناظران جمهوریخواه دسترسی بیشتری به شمارش آرا بدهند. کارشناسان حقوقی گفتند که دامنه چالش های حقوقی بسیار محدود است و نمی تواند در نتیجه انتخابات تأثیر بگذارد.

در همین حال ، جمهوریخواهان در تلاشند حداقل 60 میلیون دلار برای تأمین بودجه چالش های حقوقی جمع کنند ، منابع گفتند رویترز. < / p>

“او باید مطمئن شود كه هر رأی شمرده می شود و خواستار شفافیت است. این او را به دلایل محرمانه لفاظی سوق می دهد. “گفت یکی دیگر از مقامات سابق کاخ سفید.

(عکس: رویترز) بایدن خوشه های طرفداران بایدن بعد از ظهر شنبه در دو بلوک از مسیر اتومبیلرانی او قرار گرفتند. ترامپ با یک کلاه “دوباره آمریکا را بزرگ جلوه دهید” دوباره وارد کاخ سفید شد ، در حالی که تلفن همراه در دستش بود. طرفداران بایدن در نزدیکی کاخ سفید جمع شدند و با صدای بلند جشن گرفتند.

“با لطف قبول کنید”

جمهوریخواهان نگران بودند که اگر ترامپ نتواند میراث خود را لکه دار کند ، خروجی برازنده ، فرسایش قدرت سیاسی آینده او. یک منبع جمهوری خواه در کنگره گفت: “برای وی نامزدی مجدد در سال 2024 غیرممکن است اگر یک بازنده جدی دیده شود.”

میزبان فاکس نیوز ، لورا اینگراهام ، مدافع سرسخت ترامپ ، روز جمعه از رئیس جمهور خواست ، اگر و وقتی زمان آن فرا رسیده است ، تا نتیجه نامطلوب را با “لطف و خونسردی” بپذیریم ، و هیئت تحریریه محافظه کار وال استریت ژورنال نوشت که ترامپ “برای اثبات تقلب در رای دهندگان” به مدارکی نیاز دارد.

“اگر آقای بایدن در پایان شمارش و دادرسی 270 رأی کالج انتخاباتی دارد ، رئیس جمهور ترامپ تصمیمی خواهد گرفت. ما امیدواریم که در این صورت او لطف کرده و تسلیم شود. “

بایدن روز شنبه با پیروزی در ایالت میدان جنگ پنسیلوانیا از این آستانه مهم عبور کرد.

یک مشاور ترامپ گفت رئیس کاخ سفید مارک میدوز ، کارمندان احتمالاً دستیاری خواهد بود که ایده پذیرش با ترامپ را مطرح می کند. میدوز این هفته با ویروس کرونا ویروس شد و تحت قرنطینه است.

مشاور سابق دیگری گفت: مایک پنس معاون رئیس جمهور یا مشاور ارشد و جارد کوشنر داماد ترامپ وظیفه گفتن به رئیس جمهور را دارند زمان پذیرش بود.

در واقع ، CNN اواخر روز شنبه گزارش داد كه كوشنر در مورد قبول كردن به ترامپ مراجعه كرده است. سخنگوی کاخ سفید بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

“پرزیدنت ترامپ حق دارد وقت بگذارد و بخواهد این موضوع را جذب کند. آری فلیشر ، که دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در دولت جورج دبلیو بوش بود ، نزدیک بود و تولید مثمر ثمر نیست. “

” بهترین چیز برای حفظ این کشور با هم است به رئیس جمهور مهلت معقولی برای پذیرش نتایج بدهید. “