ترامپ به بایدن هشدار داد که به نزدیکی کاخ سفید

“به اشتباه ادعای ریاست جمهوری نکند”

همانطور که جو بایدن کاندیدای ریاست جمهوری دموکرات پس از موفقیت در ایالت های جبهه جورجیا و پنسیلوانیا ، برتری خود را نسبت به دونالد ترامپ حفظ می کند ، ترامپ به بایدن در مورد ادعای ریاست جمهوری “به اشتباه” هشدار داده است.

“جو بایدن نباید به اشتباه دفتر رئیس جمهور را ادعا کند. من هم می توانم این ادعا را داشته باشم. مراحل قانونی تازه شروع شده است! ” ترامپ در توییتی گفت.

جورجیا ، نوادا ، پنسیلوانیا ، آریزونا و کارولینای شمالی هنوز در حال شمارش آرا هستند و جو بایدن در چهار کشور از این پنج ایالت میدان نبرد پیشرو است. مطابق با شمارش یک AP ، بایدن با 264 رأی انتخاباتی در حالی که ترامپ در 214 رأی دارد پیشرو است.

جو بایدن نباید به اشتباه ادعا کند دفتر رئیس جمهور. من هم می توانم این ادعا را داشته باشم. مراحل قانونی تازه آغاز شده است! – دونالد ج. ترامپ (realDonaldTrump) 6 نوامبر 2020

برای اعلام برنده شدن در انتخابات ایالات متحده ، هر یک از این دو نامزد به حداقل 270 انتخابات از 538 انتخابات نیاز دارد آرا college دانشگاه.

ترامپ اصالت انتخابات را به چالش کشیده و ادعای تقلب گسترده رای دهندگان و قصور در انتخابات را کرده است. در یک توییت دیگر ، ترامپ گفت که رهبری او در همه این ایالت ها در شب انتخابات قابل توجه بود اما ناگهان از بین رفت. او ادعا كرد كه هرگاه مراحل قانوني جلو برود ، سرب بر خواهد گشت.

“من در همه این ایالت ها اواخر شب انتخابات چنین برتری داشتم ، اما با گذشت روزها به طور معجزه آسایی پیش بینی می شدم شاید این روند منجر به بازگشت روند قانونی ما شود! ” ترامپ گفت.

در اوایل روز ، او گفت که “با حمله حزب دموکرات چپ رادیکال به مجلس سنا ، ریاست جمهوری از اهمیت بیشتری برخوردار می شود!”.

اواخر شب انتخابات در همه این ایالت ها چنین برتری داشتم ، اما فقط با گذشت روزها می دیدم که سرب ها به طور معجزه آسایی ناپدید می شوند. مراحل قانونی ما به جلو پیش می رود! – دونالد ج. ترامپ (realDonaldTrump) 6 نوامبر 2020

جو بایدن ، که انتظار می رفت در ساعات اولیه خطاب به ملت سخنرانی کند ، روز جمعه توئیتی یا بیانیه عمومی نداد. هیچ اظهارنظری عمومی از سوی سناتور کمالا هریس ، همسر نامزد وی ، صورت نگرفت.

رئیس مجلس نمایندگان ، نانسی پلوسی روز جمعه بایدن را به عنوان رئیس جمهور منتخب صدا کرد. رهبری کند ، و او یک مجلس دموکراتیک قوی با خود و بسیاری از دموکراتها در سنا خواهد داشت. این یک جنگ مرگ و زندگی برای سرنوشت دموکراسی ما بوده است ، همانطور که او می گوید ، “روح کشور ما”. او گفت: “در هر نبردی در مجلس پیروز شویم ، اما ما در جنگ پیروز شدیم”.

پلوسی گفت که بایدن یک متحد است. و همانطور که او گفته است ، “من به عنوان یک دموکرات کاندیدا شدم ؛ من به عنوان رئیس جمهور برای همه مردم حکومت خواهم کرد ، خواه به من رأی دهند یا نه.” “

” روشن است که بایدن -بلیط هریس برنده کاخ سفید خواهد شد. انتخاب وی تاریخی است ، با بیشترین رأی در تاریخ کشورمان ، 73.8 میلیون نفر و با احتساب آمریکایی ها ، بیشترین رأی دریافت شده توسط بلیط های ریاست جمهوری در طول تاریخ ، “پلوسی گفت.