دو افسر پلیس در میان اعتراضات لوئیزویل به دلیل صدور حکم

برونا تیلور

دو افسر پلیس در اواخر روز چهارشنبه در لوییزویل ، کنتاکی ، در جریان اعتراضات به حکم هیئت منصفه عالی که توسط فعالان حقوق مدنی مورد ضرب و شتم قرار گرفت ، مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و زخمی شدند. سقوط عدالت در تیراندازی مرگبار پلیس برونا تیلور در ماه مارس.

هیئت منصفه عالی تصمیم گرفت که هیچ یک از سه افسر سفید پوست که در حمله مرگبار پلیس به آپارتمان تیلور نقش داشتند ، به دلیل ایجاد مرگ وی متهم نشوند. یک افسر به اتهام به خطر انداختن همسایگان خود متهم شد.

کیفرخواست بیش از شش ماه پس از کشته شدن تیلور ، 26 ساله ، یک تکنسین پزشکی فوریت های پزشکی و پرستار مشتاق ، در مقابل دوست پسر مسلح خود پس از سه مورد کشته شد مأموران با صدور قرار بازرسی به زور وارد خانه او شدند تحقیقات در مورد قاچاق مواد مخدر.

در طی ماهها اعتراضات روزانه علیه بی عدالتی نژادی و بی رحمی پلیس در شهرهای سراسر ایالات متحده ، مرگ او به یک نماد و تصویر او به یک منظره آشنا تبدیل شد. ماه گذشته اپرا وینفری ، مغول رسانه ای ، تیلور را روی جلد مجله خود نشان داد و خواستار پیگرد قانونی برای افسران درگیر در قتل او شد.

پس از اعلام هیئت منصفه عالی ، معترضین بلافاصله به خیابان های بزرگترین شهر کنتاکی رفتند و راهپیمایی کردند. ساعت ها با شعار “هیچ زندگی مهم نیست تا سیاه زندگی کند” در میان درگیری های پراکنده با پلیس با تجهیزات ضد شورش.

تظاهرات عمدتاً مسالمت آمیز بود تا اینکه در اثر بستن پلیس های مسلح به تعداد زیادی از مردم ، تیراندازی شد. معترضین در شب ، به مردم دستور دادند كه حدود نیم ساعت قبل از ساعت 9 شب متفرق شوند قرار بود مقررات منع رفت و آمد اجرایی شود.

لحظه ای پس از اینکه پلیس مواد محرک شیمیایی و گلوله های “فلش بنگ” را شلیک کرد ، صدای تیراندازی از میان مردم شنید که یک روزنامه نگار رویترز در صحنه بود.

دو رابرت شرودر ، رئیس پلیس موقت متروپولیتن لوئیزویل به خبرنگاران گفت ، افسران مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و زخمی شدند.

یک مظنون دستگیر شد و دو افسر زخمی در وضعیت پایدار بودند – یکی تحت عمل جراحی قرار گرفت – با جراحات غیر تهدید کننده زندگی ، شرودر گفت. وی جزئیات بیشتری نداد.

در اوایل روز ، حدود دوازده نفر در درگیری بین صدها نفر از تظاهرکنندگان و گروهی از افسران اجرای قانون در محله هایلندز واقع در خارج از مرکز شهر لوئیزویل دستگیر شدند. برخی از پنجره های مشاغل اطراف نیز شکسته شده است. پس از شلیک چهارشنبه شب ، جمعیت تا حد زیادی متلاشی شد. پلیس گفت دست کم 46 دستگیری در همه موارد انجام شده است.

اعتراضات همدردی با اندازه های مختلف همچنین در چندین شهر دیگر روز چهارشنبه از جمله نیویورک ، واشنگتن ، آتلانتا و شیکاگو برگزار شد.

پرونده “GUT-WRENCHING”

در اعلام نتیجه گیری هیئت منصفه اعظم ، دانیل کامرون دادستان کل کنتاکی گفت هیئت دادگاه از ارائه هرگونه اتهام علیه دو از سه پلیس سفید خودداری کرده است که در تاریخ 13 مارس به آپارتمان تیلور شلیک کرد.

مشخص شد که دو افسر ، گروهبان جاناتان ماتینگلی و کارآگاه مایلس کاسگروو ، پس از شلیک گلوله به جان دوست پسر تیلور ، کنت واکر ، به موجب قانون کنتاکی توجیه شدند کامرون گفت ، ماتینگلی را از ناحیه ران زخمی کرد.

واکر ادعا کرده است که وی معتقد است افراد متجاوز به خانه تیلور وارد می شوند و برخلاف گزارش افسران و همسایه ، این زوج نشنیده اند که پلیس ورود آنها را اعلام کرده است.

سومین افسر ، کارآگاه سابق برت هنکیسون ، بود به اتهام سه عنوان خطر انفصال در درجه اول ، جرمی که در پایین ترین سطح از جرایم جنایی در کنتاکی قرار دارد و مجازات زندان تا پنج سال را دارد.

کامرون گفت که این سه مورد از واقعیتی که برخی از گلوله های شلیک هانکیسون – در کل 10 مورد – از طریق آپارتمان تیلور به یک واحد مجاور که یک مرد ، یک زن باردار و یک کودک در خانه بودند رفت.

کامرون گفت که وجود دارد کامرون گفت: “هیچ مدرک قطعی” مبنی بر اصابت هر یک از گلوله های هانکیسون به تیلور.

شش گلوله به تیلور اصابت کرد و محققان بالستیک تنها یک گلوله را که توسط کاسگرو شلیک شد ، کشنده دانستند.

“كامرون ، یك جمهوری خواه سیاه پوست ، در یك كنفرانس خبری گفت:” شك نیست كه این یك پرونده احساسی روده آزار است. “> بنجامین كراپ ، وكیل برجسته حقوق مدنی به نمایندگی از تیلور خانواده ، نتیجه دادرسی هیئت منصفه اعظم را تقبیح کردند ، و گفتند “خشم آور” است که هیچ یک از سه افسر درگیر id به جرم ارتکاب مرگ تیلور متهم شد.

فرماندار اندی بشیر از کامرون خواست تا تمام شواهد را از تحقیقات آزاد کند تا به درک عمومی مردم از این پرونده منجر شود. وی گفت: “کسانی که احساس سرخوردگی می کنند ، صدمه دیده اند – آنها شایسته دانستن بیشتر هستند.”

گرگ فیشر در سخنرانی در یک کنفرانس خبری جداگانه ، گفت: وزارت دادگستری ایالات متحده هنوز در حال بررسی است که آیا قوانین فدرال در رابطه با تیلور شکسته شده است مرگ ، از جمله نقض احتمالی حقوق مدنی ، در حالی که تحقیقات گسترده تری از پلیس در جریان بود.

“واضح است که سیاست ها و رویه هایی وجود دارد که باید تغییر کنند ، زیرا برونا تیلور هنوز زنده است.” . “بیایید در این لحظه فرصت به هم روی بیاوریم ، نه به یكدیگر.”

رئیس پلیس در ماه ژوئن هانكیسون را اخراج كرد ، در حالی كه متوجه شد “هنگامی كه” نسبت به ارزش زندگی انسان بسیار بی توجهی نشان داده است ” او “بی حال و کورکورانه شلیک کرد” به خانه تیلور. متینگ و کاسگرو به وظایف اداری منصوب شدند.

فیشر در اوایل ماه جاری اعلام کرد ، لوئیزویل با پرداخت 12 میلیون دلار به خانواده تیلور موافقت کرده است تا یک دادخواست مرگ غیرقانونی را حل کند. وی گفت این توافق برای “آغاز روند بهبودی” در نظر گرفته شده است.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در توییتر خود گفت که دعا می کند که دو افسر روز چهارشنبه به ضرب گلوله کشته شوند و با فرماندار کنتاکی برای ارائه کمک فدرال صحبت کرده است. / p>

رقیب دموکرات وی در رقابت های ریاست جمهوری ، جو بایدن ، گفت که هیئت منصفه اعظم نتوانست عدالت را برای تیلور تحقق بخشد اما امیدوار بود که تحقیقات فدرال مرگ وی این کار را انجام دهد.

” وی افزود كه لازم نیست منتظر قضاوت نهایی آن تحقیق باشیم تا اقدامات بیشتری برای تحقق عدالت برای برونا انجام دهیم. “

همچنین بخوانید | افسر پلیس در اعتراضات برونا تیلور در لوئیزویل شلیک شد: FBI