Typhoon Molave ​​120،000 نفر را آواره ، 8 مفقود در فیلیپین

یک توفان سریع در فیلیپین بیش از 120،000 نفر را مجبور به انتقال به محل امن کرد و چندین ماهیگیر را گم کرد و باعث غرق شدن حداقل شش شناور شد. یا در آبهای طوفانی پرت شوند.

در ابتدا حداقل 13 نفر مفقود شده ، عمدتا ماهیگیر گزارش شدند ، اما بعداً 5 نفر به دلیل طوفان مولاوه ، دفتر مدنی ، جدا از استان جزیره شرقی Catanduanes نجات یافتند. دفاع گفت ، آژانس خبری AP گزارش داد.

مقامات محلی گزارش داده اند که حداقل دو نفر در اثر طوفان مولاو جان خود را از دست داده اند ، از جمله یک روستایی که غرق شده است ، اما آژانس اصلی واکنش به حوادث دولت اعلام کرد که منتظر خواهد ماند در گزارش تلفنی ، تعداد تلفات آن تا قبل از تأیید اعتبار اعلام شده است.

قوی پیش بینی کنندگان گفتند که طوفان بعد از ظهر دوشنبه با وزش باد مداوم 130 کیلومتر (81 مایل) در ساعت و شدت 160 کیلومتر در ساعت (از طریق کشور) به دریای چین جنوبی منتقل شد. یک شبانه در سراسر استان های جزیره ای در جنوب پایتخت ، مانیل ، که در اثر شدت باد و خسارت شدید به وجود آمد ، خشمگین شد.

بیش از 120،000 روستایی در اوج حمله توفان با بیش از 75000 نفر به محل امن فرار کردند. پناه گرفتن در صدها مرکز تخلیه.

بقیه در خانه های بستگان تحت پوشش قرار گرفتند. مقامات به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا در تلاشند تا مردم را در پناهگاه های اضطراری جدا کنند.

فرماندار هومرلیتو دولور گفت با وجود خسارات گسترده در استان سخت خود در شرق میندورو ، هیچ کشته شدن از طرف توفان در آنجا گزارش نشده است. دولور گفت که فقط در یک منطقه 200 خانواده قایق های ماهیگیری خود را از دست داده اند. وی گفت: بسیاری از اهالی روستا شروع به ترک پناهگاه های اضطراری برای تعمیر خانه های آسیب دیده خود کرده اند.

فرماندار هومرلیتو دولور به رادیو DZMM گفت ، “بسیاری از آنها سقف ، دیوارها و سقف خود را از دست داده اند.

ده ها نفر از اهالی روستا بر اثر ریزش درختان و سایر آوارگان طوفان زخمی شدند که طوفان کل استان ها را می زد.

گارد ساحلی گفت که چهار کشتی درگیر شدند و دو قایق دیگر از جمله یک قایق تفریحی. ، در آبهای بسیار شکننده در استان باتانگاس ، جنوب مانیل غرق شد. پرسنل گارد ساحلی هفت خدمه را از قایق تفریحی نجات دادند اما هنوز در جستجوی یکی دیگر بودند.

بعد از اینکه مأموران گارد ساحلی از ورود کشتی ها و کشتی های قایق به کشتی ممانعت کردند ، بیش از 1800 راننده کامیون ، کارگر و مسافر در بندرها گیر کردند. دریاهای مواج. بعداً با پاک شدن هوا برخی از بندرها بازگشایی شدند.

سالانه حدود 20 طوفان و طوفان خسته کننده فیلیپین هستند و مجمع الجزایر جنوب شرقی آسیا از نظر لرزه ای فعال است ، دارای زمین لرزه و فوران آتشفشان است و آن را به یکی از جهان تبدیل کرده است. بیشترین کشورها در معرض فاجعه هستند.

(با ورودی های AP)

همچنین بخوانید | طوفان هایشن کره را تهدید می کند پس از ضرب و شتم در ژاپن