انگلیس به دلیل سرکوب “تقلب در انتخابات”

بلاروس را مجازات می کند ؟ gxS.ZuArYdEKp8gta3.vx.rSKU0gyrOc “class =” ff-og-image-inserted “>

انگلیس گفت که در حال آماده سازی مجازاتی علیه کسانی در بلاروس است که مسئول” تقلب “در انتخابات ریاست جمهوری 9 اوت و سرکوب بعدی اعتراض ها علیه الکساندر لوکاشنکو ، رئیس جمهور.

وزیر امور خارجه دومنیک راعب گفت که انگلیس در حال آغاز تحریم های خود با هماهنگی ایالات متحده و کانادا پس از تأخیر اقدامات اتحادیه اروپا توسط قبرس است. < / p>

“وی به پارلمان گفت:” با توجه به این تاخیر ، با توجه به تحلیف جعلی لوكاشنكو ، من تیم تحریم FCDO را برای تهیه مجازات مگنیتسكی برای افرادی كه مسئول نقض جدی حقوق بشر هستند ، راهنمایی كرده ام.

كرملین وکالت منتقد سرگئی مگنیتسکی در سال 2009 در یک زندان مسکو در اثر بیماری درمان نشده منجر به چندین نفر شد کشورهای غربی برای اعمال تحریمها علیه مقامات روسی ، که از آن زمان تاکنون علیه سایر کشورها منعکس شده است ، تحمیل می شوند. p>

از زمان انتخابات 9 اوت که رهبر مخالفان سوتلانا تیخانوفسایا گفت رهبر او مخالفت کرد ، علی رغم اصرار لوکاشنکو برای پیروزی چشمگیر ، دهها هزار نفر به خیابانها آمده اند.

رهبر جنگ زده راه اندازی شده است سرکوبی وحشیانه علیه آنها ، محکومیت غرب اما حمایت مسکو.

وی پس از برگزاری مراسم تحلیف مخفیانه برای خود ، این هفته تظاهرات جدید و انتقادات تازه غربی را برانگیخت.

گفت لوکاشنکو راآب به مجلس عوام گفت: “از مشروعیت عمده ای برخوردار نیست” ، “ما نتایج این انتخابات تقلبی را قبول نداریم”.

چندین کشور اروپایی دیگر ، از جمله آلمان و ایالات متحده نیز پاسخ داده اند با امتناع از شناختن h من به عنوان رئیس جمهور دولت شوروی سابق هستم.

در همین حال ، واشنگتن هفته گذشته گفت تحریم های جدیدی را علیه شخصیت های بلاروسی اعمال خواهد کرد. یک مقام ارشد روز سه شنبه گفت تحریم های اتحادیه اروپا برای اجازه دادن به یک واکنش “منسجم” به بحران در آنجا ،

کشورهای بالتیک استونی ، لتونی و لیتوانی قبلا لوکاشنکو و 29 مقام عالی رتبه دیگر را از بلاروس در لیست سیاه قرار داده اند. کمیسیون انتخابات ، وزارتخانه ها و پلیس.

راآب اظهار داشت که به سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) – یک نهاد امنیتی جهانی متشکل از 57 کشور ، از جمله بلاروس – دستور داده شده است ” تحقیقات مستقل “در مورد وقایع.

” اگر مقامات بلاروس نتوانند پاسخ دهند ، بر اساس نتیجه تحقیقات OSCE ، که ما آغاز کرده ایم ، اقدامات بعدی را با شرکای بین المللی خود در نظر خواهیم گرفت ، ” اضافه شده است.