اقدامات جدید ویروس کرونا در بریتانیا با تردید و سردرگمی روبرو شد

class = “ff-og-image-inserted”>

دولت انگلیس در روز چهارشنبه از اقدامات جدید و سختگیرانه ویروس کرونا در برابر انتقاداتی که به اندازه کافی زیاد پیش نرفت ، دفاع کرد و گفت که این تلاش برای تعادل بخشیدن به اقتصاد است ضمن محافظت از سلامتی.

نخست وزیر بوریس جانسون روز سه شنبه به شهروندان گفت در صورت امکان از خانه کار کنید و دستور داد رستوران ها و بارها زود بسته شوند ، در تلاش برای موج دوم گسترش سریع Covid-19 ، گفت: محدودیت ها احتمالاً شش ماه به طول خواهد انجامید.

انگلیس با مجموعاً نزدیک به 42000 نفر بیشترین تعداد کویید -19 در اروپا را دارد. در هفته های اخیر عفونت های جدید در حال تسریع بوده اند ، به همین دلیل دانشمندان گفته اند که در صورت عدم کنترل می توانند تا اواسط ماه اکتبر به 50،000 نفر در روز برسند.

دومینیک راعب ، وزیر خارجه ، روز چهارشنبه مصاحبه هایی را انجام داد – شش ماه با یک روز از زمان اعمال قفل ملی توسط دولت در 23 مارس – به دنبال ترغیب مردم به پیروی از قوانین جدید برای جلوگیری از قفل دوم.

“آنچه ما نمی خواهیم این است که حتی با گذراندن کریسمس اقدامات شدیدتری انجام می دهیم. ” “و به همین دلیل است که ما باید اقدامات متناسب و هدفمندی را که هم اکنون انجام می دهیم ، انجام دهیم.”

در رادیو BBC در پاسخ به این س ifال که آیا این اقدامات جدید بخشی از برنامه ای به سبک سوئدی برای زندگی با ویروس بوده است نه سعی کنید از شر آن خلاص شوید ، راآب این پیشنهاد را رد کرد.

اما تصمیم دولت نیمه خودمختار اسکاتلند برای اتخاذ تدابیر سختگیرانه تر ، مانند ممنوعیت هرگونه معاشرت بین خانوارها ، این که آیا اقدامات انجام شده پرجمعیت ترین انگلستان کافی خواهد بود.

“من قضاوت کردم که ما دوباره در نقطه عطفی با کوید قرار داریم و صادقانه می گویم به داده هایی نگاه می کنم که من را هشدار می دهد” ، وزیر اول اسکاتلند در ITV گفت.

وی گفت كه مشاوران علمی وی به وی گفته اند بسته اعلام شده توسط جانسون برای كاهش سرعت انتقال كافی نیست.

در انگلیس ، مردم هنوز هم می توانند با اعضای سایر خانوارها در گروه های حداکثر شش نفره.

ولز و ایرلند شمالی نیز اقدامات متفاوتی را برای غده.

روزنامه تایمز گزارش داد كه كریس ویتی ، مشاور ارشد پزشكی دولت ملی ، به طور خصوصی اظهار داشت كه محدودیت های بیشتر در انگلیس برای كنترل این اپیدمی اجتناب ناپذیر است.

نظرسنجی YouGov متوجه شد که 78٪ مردم از اقدامات قبلی اعلام شده حمایت می کنند ، اگرچه 45٪ اظهار داشتند جانسون باید بیشتر از این پیش می رفت در حالی که 32٪ می گفتند محدودیت های لازم را داشته اند.

از نظر تجاری ، اختلاف نظر گسترده ای نسبت به محدودیت های جدید به ویژه برای بارها ، رستوران ها و سایر شرکت های پذیرایی چه معنی می دهد. ساعت 10 شب زمان بسته شدن اعلام شده توسط جانسون از نظر کاهش انتقال ، اما آسیب رساندن به تجارت بی تأثیر بود.

راب این را رد کرد و گفت که توصیه علمی دولت این است که بسته اقدامات مناسب برای “تحمیل” ویروس.

پروفسور جان ادموندز از دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن ، که در تیم مشاوره علمی دولت است ، به رادیو بی بی سی گفت: “به طور کلی ، من فکر نمی کنم اقدامات انجام شده در جایی نزدیک تر کافی. در واقع ، من حتی فکر نمی کنم اقدامات در اسکاتلند به اندازه کافی پیش رفته باشد. “

وی گفت که وی معتقد است اقدامات بسیار سختگیرانه در سراسر انگلستان از برخی موارد لازم الاجرا می شود” اما این نیز خواهد بود دیرتر دوباره “.

با افزودن به مشکلات دولت ، نشانه هایی از مبارزه توسط حزب مخالف حزب کارگر اصلی ، که پس از ضرب و شتم توسط محافظه کاران جانسون در انتخابات دسامبر سال گذشته ، در مضیقه بود ، وجود داشت. .

آخرین نظرسنجی ایپسوس موری محبوبیت محافظه کاران را نشان می دهد ، در حالی که رهبر حزب کارگر کیر استارمر جانسون را به دلیل اقدامات مختلف مورد ضرب و شتم قرار داد ، افراد بیشتری گفتند که او قضاوت مطلوبی دارد و رهبر قابل توجهی است.