انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده: چهره ای تلخ بین دونالد ترامپ و جو بایدن در اولین مناظره

اولین بحث ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده سه شنبه شب بین دونالد رئیس جمهور آمریکا برگزار شد ترامپ و جو بایدن رقیب دموکرات وی با درام بالا ، وقفه های عصبانی ، فریاد و اتهامات تلخ روبرو شدند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور 74 ساله ، و بایدن ، معاون رئیس جمهور سابق ، بایدن ، 77 ، در طول اولین مناظره قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده. هر دو ترامپ و بایدن درگیر مبادلات بحث برانگیز پیرامون مسائلی مانند بیماری همه گیر ویروس کرونا ، خشونت های اخیر در کشور ، بیکاری و بهداشت و درمان کشور بودند.

این آشفته ترین بحث ریاست جمهوری در سال های اخیر بود. با این حال ، بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس ، اولین بحث “به نوعی مناسب” بود و بازتاب “کارزار زشت” قبل از انتخابات ریاست جمهوری بود.

همچنین بخوانید | تقویم انتخابات 2020 ایالات متحده: دونالد ترامپ و جو بایدن برای اولین مناظره ریاست جمهوری فردا آماده شدند

“مردی ساکت می شوی؟”

دو رهبر ، به ویژه ترامپ ، در طول بحث ، بارها و بارها رد و بدل می شد.

رئیس جمهور ایالات متحده اغلب در بحث های بایدن حرفش را قطع می کرد ، و او را مجبور می کرد به او ضربه بزند. در یک لحظه وقتی ترامپ فریاد زد ، بایدن گفت ، “مرد سکوت می کنی؟”

بایدن گفت: “واقعیت این است که هرچه او (ترامپ) تاکنون گفته است به سادگی دروغ است.

“من اینجا نیستم تا دروغ های او را صدا کنم. همه می دانند که او دروغگو است. ” آنها همچنین برای بدست آوردن تکه ای ناچیز از رأی دهندگان بلاتکلیف در حال رقابت بودند.

معلوم شد که این بحث با توجه به اوضاع بی سابقه کشور به دلیل ویرانی ناشی از بیماری همه گیر Covid-19 و خشونت های اخیر در تظاهرات “زندگی سیاهها مهم است”.

همچنین بخوانید | انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده 2020: دونالد ترامپ می گوید آمریکایی های هندی آمریکایی به من رأی می دهند

“سخت است که با این دلقک جهانی بدست بیایید”

بارها در طول بحث ، ترامپ سعی کرد به معنای واقعی کلمه مکالمه را کنترل کند ، و در موارد مختلف صحبت از بایدن را قطع کرد و حتی درمورد مجری ، کریس والاس از فاکس نیوز صحبت کرد. ترامپ سعی در انحراف س questionsالات سخت – در مورد مالیات و بیماری همه گیر – و حملات کلامی شدیدی علیه رقیب دموکرات داشت. مداخله مداوم رئیس جمهور اما بایدن دوباره دست به گریبان شد و گفت: “سخت است كه با این دلقك حرفی در میان بگذاریم.”

بزرگترین حمله بایدن به ترامپ در طول بحث مربوط به اداره همه گیر رئیس جمهور بود. وی گفت ترامپ وقتی ویروس به سواحل آمریکا رسید “منتظر و منتظر” عمل کرد و افزود که رئیس جمهور “هنوز برنامه ای ندارد”.

رقیب ترامپ سپس به او گفت که از پناهگاه خود خارج شود و راهی برای نجات آمریکایی ها کشف کنید.

TRAMP RAMBLES ON

در حالی که جو بایدن در مورد مسائل جدی از ترامپ پاسخ می خواست ، ترامپ مرتباً دست به حمله و حملات شخصی می زد.

“من به شما جو می گویم ، شما هرگز نمی توانستید کاری را که ما انجام دادیم انجام دهید. ترامپ گفت آن را در خون خود ندارید.

بایدن با خونسردی پاسخ داد و گفت: “من می دانم چگونه کار را انجام دهم.” ممکن است ذکر شود که بایدن هشت سال قبل به عنوان معاون رئیس جمهور باراک اوباما رئیس جمهور سابق ایالات متحده خدمت کرد.

بحث در مورد Covid-19 از شیوع ویروس کرونا ، با فاصله فانوس های کاندیداها. همه مهمانان در جمعیت نسبتاً اندک آزمایش شده اند و هیچ مصافحه ای صورت نگرفته است.

ترامپ و بایدن نیز از تکان دادن دست خودداری کردند ، اما هیچ یک از کاندیداها نقاب خود را روی صحنه نگذاشتند. با این حال ، خانواده های آنها از پوشش چهره ورزشی استفاده می کردند.

در مراحل اولیه بحث ، ترامپ تلاش کرد تا ایده های خود را برای جایگزینی قانون مراقبت های مقرون به صرفه در مورد مراقبت های بهداشتی تعریف کند. وی همچنین از نامزدی خود به نام ایمی کونی بارت به عنوان دادرس جدید دادگاه عالی دفاع کرد.

ترامپ همچنین از عدم جو جو بایدن در اظهار نظر در مورد اینکه آیا در صورت تأیید بارت برای جایگزینی دادگاه عالی ، سعی در گسترش دیوان عالی کشور دارد انتقاد کرد. آخرین دادگستری روت بدر گینسبورگ.

با ادامه بحث ، بایدن ترامپ را نیز متهم کرد که از قول عدالت آمریکایی برای همه دور شده است.

“این رئیس جمهوری است که از همه چیز استفاده کرده است به عنوان سوت سگ برای ایجاد نفرت نژادپرستانه ، تفرقه نژادپرستانه. “بایدن گفت.

اظهار نظر بایدن با توجه به پروانه های اعتراضات بزرگ پس از مرگ آفریقایی آمریکایی ها به دست پلیس صورت گرفت. بایدن خاطرنشان کرد که “بی عدالتی نژادپرستانه سیستمیک” در این کشور وجود دارد.

رقیب دموکرات همچنین گفت که در حالی که اکثریت قریب به اتفاق افسران پلیس “مردان و زنان شریف و نجیب” هستند ، “سیب های بد” وجود دارد و مردم باید پاسخگو باشند.

با انتقام جویی مثل او اغلب در طول بحث ، ترامپ ادعا کرد که کار بایدن در مورد لایحه جرم فدرال با مردم آفریقای آمریکایی “تقریباً به اندازه هر کس در کشور” رفتار کرد.

همچنین بخوانید | هند ، چین در مورد ویروس کرونا ویروس واقعی نمی دهند: دونالد ترامپ در جریان بحث با جو بایدن سرزنش کرد

او همچنین بایدن را به شدت مورد انتقاد قرار داد و او را به ترس از استفاده از کلمات “قانون و نظم” متهم کرد ، از ترس اینکه چپ را بیگانه کند. در پاسخ ، بایدن گفت که خشونت هرگز مناسب نیست. بایدن افزود: “اعتراض مسالمت آمیز است.” بایدن سه شنبه شب در مرحله مناظره قدم گذاشت و از نظرسنجی ها پیشتاز نظرسنجی ها شد.

برخی از نظرسنجی ها نشان می دهد که رئیس جمهور از سال 2016 مقداری زمین را از دست داده است ، اما به گفته کارشناسان هنوز برای رسیدن به نتیجه ای خیلی زود است.

همچنین تماشا کنید | دونالد ترامپ سالها از مالیات بر درآمد ایالات متحده اجتناب کرد ، فقط 750 دلار در سال 2016 ، 2017 پرداخت کرد: گزارش