ایالات متحده: 200،000 کشته در حالی که دونالد ترامپ به علم بد می گوید و سیاست را در اولویت قرار می دهد

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا گفت: “من بهترین کاری را که می توانستم انجام دادم.” در فاکس نیوز ، ترامپ در مورد اینکه چگونه ملت را از طریق کشنده ترین شیوع یک قرن گذشته هدایت کرده صحبت نمی کند. در گفتگویی که خبرنگار آسوشیتدپرس شنیده بود ، ترامپ داشت توصیف می کرد که چگونه فقط یکی از دانشمندان برجسته خود را سرزنش کرده است – دکتر رابرت ردفیلد ، ویروس شناس و رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا. < ردفیلد با ادعای اینکه واکسن Covid-19 تا اواخر سال 2021 به طور گسترده در دسترس نخواهد بود ، رئیس جمهور را عصبانی کرده بود. بنابراین ساعاتی بعد ، بدون هیچ مدرکی مستدل ، ترامپ یک کنفرانس خبری را فراخواند و گفت ردفیلد "گیج شده است". واکسن ، ترامپ اصرار داشت ، می تواند قبل از انتخابات ماه نوامبر آماده باشد.

ماموریت انجام شد: فاکس آخرین تلاش ترامپ را در جنگ مداوم دولت خود علیه دانشمندان خود عنوان می کرد.

این یک جنگ است این روند بدون وقفه ادامه می یابد ، حتی در حالی که تعداد کشته های Covid-19 این کشور به 200000 نفر رسیده است – تقریبا نیمی از آمریکایی های کشته شده در جنگ جهانی دوم ، یک تعداد غیرقابل تحقق که پزشکان ارشد کشور چند ماه پیش گفتند قابل اجتناب است. < در طی شش ماه گذشته ، دولت ترامپ اولویت سیاست را بر علم در لحظات اساسی قرار داده و از پیروی از توصیه های متخصص که احتمالاً حاوی شیوع ویروس و بیماری COVID-19 است ، امتناع ورزیده است. ترامپ و افرادش به طور معمول ارزیابی کارشناسان از شدت بیماری همه گیر و اقدامات لازم برای کنترل آن را رد می کنند. آنها سعی کرده اند دانشمندانی را که در مورد چرخش گلگون دولت اختلاف نظر دارند ، پوزخند بزنند.

در حالی که هیچ نشانه ای وجود ندارد که ناامیدی ترامپ برای واکسن بر علم یا ایمنی فرآیند تأثیر گذاشته باشد ، اما اصرار وی برای آماده شدن قبل از انتخابات باعث ایجاد بی اعتمادی در دستیابی به موفقیت در انتخاب مجدد وی شده است.

امروز او برای ادامه فعالیت عادی تلاش زیادی می کند و تلاش می کند قدرت و کنترل خود را برای تقویت موقعیت سیاسی خود در مبارزات انتخاباتی علیه جو بایدن دموکرات.

با توجه به عقاید ، ترامپ می گوید ، با اشاره به اقدام اولیه خود برای محدود کردن سفر از چین ، کاری انجام نمی داد که متفاوت باشد – حرکتی که داده ها و سوابق نشان می دهد بی نتیجه بود. هنوز هم ، او به خود نمرات بالایی در مدیریت همه گیر بودن می دهد – به غیر از پیام های بد.

وی این هفته به فاکس گفت: “در مورد روابط عمومی من به خودم یک D می دهم.” “در شغل خود ، از A-plus استفاده می کنیم.”

در اواخر ژانویه ، پس از ظهور ویروس در ووهان ، چین ، CDC مرکز عملیات اضطراری خود را راه اندازی کرد. به گفته اپیدمیولوژیست ها ، آنچه مورد نیاز بود ، یک فعالیت آموزش عمومی تهاجمی و بسیج ردیابی تماس برای شناسایی و جداسازی اولین موارد قبل از خارج شدن بیماری از کنترل بود.

در عوض ، ترامپ علناً ویروس را در این افراد کاهش می داد هفته های اول حیاتی ، حتی اگر او به طور جدی به جدی بودن تهدید اعتراف کرد.

رئیس جمهور در ماه مارس به باب وودوارد روزنامه نگار گفت: “من می خواستم همیشه آن را کم کنم. “من هنوز دوست دارم آن را بازی کنم زیرا نمی خواهم وحشت ایجاد کنم.”

اما این ویروس همچنان در کشور و جهان پیوسته است. و با تمایل رئیس جمهور به به حداقل رساندن خطرات ، ایالات متحده با اقدامات ساده پوشیدن ماسک و حفظ فاصله ، به موضوعات گوه سیاسی تبدیل می شود. دو قطبی تر می شود.

“شما باید آرام باشید ،” ترامپ در تاریخ 6 مارس ، هنگام بازدید از مقر CDC در آتلانتا گفت. “از بین خواهد رفت.”

در اواسط ماه مارس ، بیمارستان های نیویورک و سایر مناطق با بیماران پر شده و اجساد را در کامیون های سردخانه نگهداری می کردند.

و این فقط موارد بود شروع.

___

نمودار مرگ بیدار می شد. در 31 مارس ، ملت هنوز درگیر درک دامنه همه گیری بود. مدارس مختل شد ، افرادی که در خانه پناه گرفته بودند و ورزش حرفه ای مکث شد. اما خطوط صعودی مرگ و میر در نمودار گفت که همه چیز بدتر می شود.

دکتر دبورا بیرکز ، هماهنگ کننده پاسخ ویروس کرونا در کاخ سفید و دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، در کنار رئیس جمهور ایستادند تا اعداد را توضیح دهند. پزشکان گفتند که مدل های شیوع همه گیر نشان می دهد که ، مگر اینکه کشور ماسک بگیرد ، فاصله را تمرین کند و مشاغل را بسته نگه دارد ، 100000 تا 240،000 مرگ وجود دارد. آنها تأكید كردند كه اگر آمریكا اقدامات سختگیرانه ای اتخاذ كند ، مرگ و میر می تواند زیر 100000 نفر باشد.

سپس ترامپ گفت: “ما امیدواریم كه بتوانیم آن را زیر آن نگه داریم.

هنوز ، به جای صدور حکم ملی پوش و سایر اقدامات توصیه شده ، دولت ترامپ طی چند هفته طرح “باز کردن دوباره آمریکا” را ارسال کرد.

همچنین بخوانید | در سازمان ملل ، ترامپ خواستار اقدام علیه چین در مورد ویروس است ، Xi خواستار همکاری

CDC شروع به تهیه سند ضخیمی از دستورالعمل ها برای کمک به رهبران محلی در تصمیم گیری در مورد زمان بازگشایی در گوشه کشور خود کرد بی خطر. اما کاخ سفید فکر کرد که این دستورالعمل ها بسیار سختگیرانه هستند. به دانشمندان CDC گفته شد كه “آنها هرگز نور روز را نخواهند دید.”

در همین حال ، رئیس جمهور از ماسک زدن در ملا refused عام خودداری کرد ، و برای تجمعات سیاسی در صورت عدم نیاز به ماسک برنامه ریزی کرد و داده های CDC را برای ردیابی خسارت این بیماری نادیده گرفت. و در ماه مه ، انجمن ها بدون راهنمایی به روز CDC بازگشایی شدند.

پیش بینی پذیر اتفاق افتاد: به محض بازگشایی جوامع ، پرونده ها زیاد شد. و در پایان ماه مه همه امیدها برای از بین رفتن تلفات زیر 100000 نفر از بین رفته است.

استدلال رئیس جمهور این بود که خاموش ماندن بیش از حد زیاد خواهد بود – هم از نظر اقتصادی و هم برای افرادی که در خانه با انزوا درگیر هستند و قادر به این کار نیستند. تا فرزندانشان را به مدرسه بفرستند. ناگفته: تأثیر احتمالی بر روی احتمال انتخاب مجدد وی.

مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری دکتر رابرت ردفیلد در جلسه کمیته فرعی تخصیص سنا در” بررسی تلاش های پاسخ ویروس کرونا “در کپیتول هیل در واشنگتن حاضر می شود. (عکس: AP)

___

با ترغیب به یافتن راهکاری سریع که برنامه زمانبندی بازگشایی سریع کاخ سفید را توجیه کند ، خود ترامپ از استفاده از هیدروکسی کلروکین حمایت کرد ، یک داروی ضد مالاریا ، به عنوان “تغییر دهنده بازی” برای درمان Covid-19. وی علی رغم هشدارهای مكرر سازمان غذا و دارو و سایر افراد مبنی بر عدم اثبات م itثر بودن آن ، پافشاری كرد و دلیلی وجود داشت كه خطرناك باشد.

دولت همچنین استفاده از پلاسمای نقاهت را تبلیغ كرد. به عنوان یک درمان ، اگرچه فاوسی و دیگران فکر می کردند که داده های پشتیبانی ضعیف است.

ترامپ و دولت او وضعیت علمی خوبی را تجربه نکردند.

ترامپ یک لابیست ، مایکل کاپوتو را به عنوان رئیس نصب کرد ارتباطات برای وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ، که بر CDC و FDA نظارت می کند. کاپوتو به عنوان مشاور روابط عمومی برای بهبود چهره رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در ایالات متحده ، توسط غول انرژی روسیه گازپروم استخدام شده بود و هیچ سابقه بهداشت عمومی نداشت.

کاپوتو میزبان ویدئویی در فیس بوک بود که در آن دولت را تشبیه کرد دانشمندان در برابر “مقاومت” در برابر ترامپ ، و نامه های الکترونیکی ظاهر شد که در آن او مقامات CDC را مورد سرزنش قرار می داد ، اظهارات علمی آنها را به چالش می کشید و سعی می کرد کارمندان را خفه کند. وی پس از افشای اقدامات خود در ماه سپتامبر مرخصی می گرفت.

اما توصیه های مبتنی بر علوم CDC همچنان از طریق گروه ویژه کاخ سفید برای بررسی قبل از آزادی هدایت می شد.

رئیس جمهور دونالد ترامپ صحبت می کند در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید در واشنگتن. (عکس: AP)

ادعای دولت و سرزنش های عمومی ، روحیه CDC را به پایین ترین سطح خود رسانده است ، به گفته مقامات آژانس که خواستند نامشان فاش نشود زیرا آنها از از دست دادن ترس داشتند شغل آنها. نبرد مداوم با نیروهای سیاسی دولت کار دشوار مدیریت یک بیماری همه گیر را دشوارتر کرده و میزان بالایی از فرسودگی شغلی را ایجاد کرده است.

از Redfield به دلیل نداشتن مدافع کافی قوی انتقاد شده است. کسانی که مدتها در آژانس کار می کردند امیدوارند که رهبری آن را در برابر سیاست در برابر علم برجسته کنند.

“من مطمئن هستم که این کار آسان نخواهد بود ، اما برای اعتبار CDC ضروری است” دکتر سونجا راسموسن ، جانباز 20 ساله CDC که اکنون استاد پزشکی در دانشگاه فلوریدا است. “ما به CDC قوی و قابل اعتماد نیاز داریم تا بتوانیم از طریق این همه گیری – و همچنین از طریق اورژانس بعدی بهداشت عمومی بعد از این بیماری – موفق شویم.”

حتی وقتی فاوچی در تعاملات خود با رسانه ها محدود بود – صراحت او با دولت لباس خوبی نداشت – ترامپ چهره عمومی جدیدی را برای گروه وظیفه پاسخ همه گیر خود مطرح کرد: دکتر اسکات اطلس ، متخصص مغز و اعصاب دانشگاه استنفورد و هیچ پیش زمینه ای در بیماری های عفونی ندارد.

مقامات کاخ سفید گفتند اطلس ‘ به گفته دو مقام کاخ سفید که خواستند نامشان فاش نشود ، نقش این است که وکیل شیطان بازی کند و اطلاعاتی را که پزشکان و متخصصان بهداشت عمومی آورده اند – با نگاه به هدف ترامپ برای بازگشایی اقتصادی گسترده تر در هفته های قبل از انتخابات ، در مورد عملیات داخلی بحث کنید.

در اطلس ، ترامپ پزشکی دارد که نیاز دانشجویان به ماسک یا فاصله اجتماعی را کم اهمیت جلوه داده است. اطلس طرفدار اجازه دادن به ویروس برای ایجاد “ایمنی گله” است ، این ایده که با آلوده کردن بخش بزرگی از جمعیت می توان مقاومت در سطح جامعه ایجاد کرد. سازمان بهداشت جهانی این رویکرد را به عنوان خطرناک بی اعتبار کرده است.

مقامات کاخ سفید می گویند اطلس دیگر از آن پشتیبانی نمی کند.

___

همانطور که فاوسی در ماه آگوست گفت ، آنجا “یک احساس ضد علمی اساسی” در زمانی است که برخی افراد قدرت را پس می زنند. “علم تمایل دارد در گروه معتبر قرار گیرد. مردم این را دوست ندارند. “

توئیت ها و سایر اظهارات ترامپ در جهت ایجاد این مخالفت ها تا سطح محلی عمل کرده است.

حداقل 60 رهبر بهداشت ایالتی یا محلی در 27 طبق بررسی های AP و Kaiser Health News ، ایالات از ماه آوریل استعفا ، بازنشسته یا اخراج شده اند. این تعداد از ماه ژوئن ، زمانی که AP و KHN برای اولین بار پیگیری عزیمت را آغاز کردند ، دو برابر شده است.

بسیاری از آنها پس از تجربه فشار سیاسی از سوی مقامات دولتی ، یا حتی تهدیدهای خشونت آمیز از سوی افراد عصبانی از مأموریت و بسته شدن ماسک ، این کار را ترک کردند.

در اوهایو ، دکتر جوآن دووو در 10 سپتامبر از طرف فرماندار برای شغل مدیر بهداشت ایالتی نامزد شد. اما ساعاتی بعد ، او نام خود را از توجه خارج کرد. وی در بیانیه ای برای روزنامه ایالتی اظهار داشت كه پس از اینكه فهمید معترضان مسلح قبل از استعفا در ماه ژوئن از خانه خود كه معترضین مسلح به خانه زنی كه پیش از این دکتر وی بود ، رفته بودند. .

کاخ سفید دریافته است که تضعیف علنی علم یک نقطه ضعف دارد. مقامات بی اعتمادی رأی دهندگان به واکنش همه گیر دولت را تشخیص داده و نگرانی در مورد مداخله سیاسی در سرعت بخشیدن به برنامه تولید واکسن به خودی خود یک بحران بهداشت عمومی در حال ظهور است. به گفته دو مقام کاخ سفید که خواستند نامشان فاش نشود و توصیف تفکر دولت صحبت کنند ، آنها می گویند که آنها نگرانند که اگر آمریکایی ها از واکسیناسیون نترسند ، مرگ غیرضروری و تأثیر اقتصادی رخ دهد.

کاخ سفید دستور داده است که برای تقویت اعتماد عمومی به روند توسعه ، کارزاری انجام دهد. این شامل بالا بردن مشخصات نمایه اهداف ترامپ مانند کمیساریای FDA دکتر استفان هان و ردفیلد CDC است.

دکتر آنتونی فائوسی در حالی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا نگاه می کند ، در کاخ سفید صحبت می کند. (عکس: AP)

یک نفر در هواپیما نیست – ترامپ. کمتر از هفت هفته از روز انتخابات گذشته است ، به نظر می رسد وی چه به پشتوانه علم و شواهد باشد و چه نباشد آنچه را که لازم می داند برای تأمین دوره دوم ریاست جمهوری ضروری می داند ، انجام داده است. بنابراین او از تجمعاتی که همه قوانین پیشنهادی دانشمندان خودش را نقض می کند ، استقبال می کند و بایدن را به دلیل پیروی از آنها مورد تمسخر قرار می دهد.

و علی رغم تعداد کشته شدگان ، رئیس جمهور همچنان شش ماه گذشته را با موفقیت تنظیم می کند. < / p>

“وقتی طاعون وحشتناکی از چین وارد شد ، ما صنعت آمریکایی را مانند گذشته بسیج کردیم. ما به سرعت درمان های نجات دهنده زندگی را توسعه دادیم و میزان مرگ و میر را کاهش دادیم. ” “ما می خواهیم قبل از پایان سال واکسن تحویل دهیم. اما ممکن است خیلی زودتر از آن باشد. “