ایالات متحده: 5 ایالت به تخلیه زبان نژادپرستانه ، مقررات غیرقانونی قانون اساسی

رأی دادند

رأی دهندگان آلاباما خود را از چند سال پیش برگرداندند و آثار نژادپرستانه جدایی را از قانون اساسی ایالتی که دادگاه ها مدتها پیش غیر قانونی دانست . رود آیلند نیز با یک چرخش مشابه کلمه “مزارع” را از نام رسمی ایالت ریشه کن کرد.

در سالی که بحث عدالت نژادی مانند چند کشور دیگر بر جامعه ایالات متحده حاکم بود ، پنج ایالت رای به پاکسازی دادند حوزه عمومی کلمات ، عبارات و نمادها که برای بسیاری یادآور دردناک تاریخ بردگی ملت و ستم سیستماتیک مردم سیاه بود.

برندان اسکپ مارک ، که در دانشگاه رود آیلند به تدریس علوم سیاسی مشغول است ، اعتقاد دارد که این تصمیمات به عقب نشینی و اعتراضات گسترده مربوط به قتل جورج فلوید توسط پلیس در مینه سوتا در ماه مه مرتبط بوده است.

“این از بسیاری جهات باعث ایجاد یک گفتگوی ملی در مورد نژاد شده است ، و من فکر می کنم ما” بسیاری از افراد را دیده اند که نسبت به گذشته تمایل بیشتری به برداشتن گام های مشخص برای مقابله با نژادپرستی دارند. “مارک گفت.

علاوه بر آرا در آلاباما و رود آیلند ، ساکنان یوتا و نبراسکا تصمیم گرفت قانون اساسی خود را از مقررات غیرقابل اجرا که لغو می شود ، حذف کند مجازات برده داری به عنوان مجازات محکومیت های جنایی. و رای دهندگان می سی سی پی یک پرچم ایالتی را بدون طراحی X شکل پرچم نبرد کنفدراسیون تأیید کردند.

آرا are نشانه مثبتی در کشوری است که همیشه تنش نژادی در آن وجود داشته است ، گفت: بخش مددکاری اجتماعی در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام.

“رای مثبت برای این تغییرات نشان دهنده تمایل آمریکایی ها برای ایجاد یک جامعه فراگیرتر است. این تغییرات ، به تنهایی کافی نیستند. وی گفت: “اما آنها علائم پیشرفت در مسیر صحیح را تشویق می کنند”. در آلباما روند حذف زبان جیم کرو از قانون اساسی 1901 که هدف آن تقویت بود آغاز می شود. برتری سفید. رأی دهندگان در ایالت محافظه کار که بیشتر سفیدپوست بودند ، از سال 2000 تاکنون دو بار پیشنهادهای مشابه را رد کرده بودند. ازدواج ، اجازه دادن مالیات برای نظرسنجی و تعیین تفکیک مدارس باقی مانده است.

گلن کرول ، یک جمهوری خواه سیاه پوست از مونتگومری ، در میان 67 درصد رای دهندگانی بود که از حذف این بخش ها حمایت می کردند.

” امروزه این هیچ منطقی نیست. “کرول ، 63 ساله گفت. با این حال قانون گذاران پس از بررسی پیش نویس از سال 2022 ، برای تصویب اصلاحات به یک رأی دیگر در سراسر کشور نیاز خواهند داشت.

در می سی سی پی مجاور ، حدود 71 درصد رأی دهندگان پرچم ایالت جدید را با یک ماگنولیا و کلمات “به خدا اعتماد داریم” برای جایگزینی پرچم با مضمون کنفدراسیون که قانون گذاران ایالت رای به بازنشستگی پس از ملت در تظاهرات پس از قتل فلوید صادر کردند ، تصویب کردند.

رای دهندگان می سی سی پی نیز 1 را حذف کردند مقررات دهه 890 با هدف حصول اطمینان از کنترل سفید ایالت با الزام اکثریت آرا popular مردم و 122 ولسوالی کاخ ایالتی برای برنده شدن دفتر کل استان. اکنون فقط به اکثریت آرا popular رایج نیاز است.

در غرب ، یوتا و نبراسکا مقررات مشابه آلاباما را برای حذف زبان قانون اساسی تصویب کردند که مجازات برده داری به عنوان مجازات احتمالی در پرونده های کیفری است.

این اقدامات ، كه 81 درصد در یوتا و 68 درصد در نبراسكا تصویب شد ، قبل از رای گیری نسبتاً كمی مورد توجه قرار گرفت.

اما این واقعیت كه ایالت ها حتی این اقدامات را در برگه های رای گیری قرار دادند ، نشان دهنده اعتراضات و اقدامات ملی است. Deirdre Cooper Owens ، مدیر برنامه علوم انسانی در پزشکی در دانشگاه نبراسکا گفت ، بحث در مورد نژادپرستی تأثیر دارد.

وی از طریق ایمیل گفت: “نمادگرایی مهم است و زبان نیز همین طور.” p>

نزدیک ترین رای به رود آیلند ، زمانی قطب تجارت برده های اقیانوس اطلس بود ، جایی که حدود 53 درصد از رای دهندگان از پیشنهاد حذف کلمات “و Providence Plantations” از نام رسمی ایالت حمایت کردند ، ابتدا در سال 1790 تصویب شد. اقدام مشابهی در سال 2010 با شکست مواجه شد.

مانند سایر نقاط کشور ، Rhode I تهمت اعتراضات نسبت به مرگ فلوید را مشاهده کرده است ، و در پراویدنس نژادی متنوع ، کمیسیون حقیقت برای بررسی روابط تاریخی این ایالت با برده داری ، تصرف زمین ، نژادپرستی سیستمی و جبران خسارت احتمالی تشکیل شد.

“این طرح رای بخشی است از یک تغییر گسترده تر در رود آیلند برای آشتی با گذشته ، “گفت: مارک ، دانشمند علوم سیاسی. “من فکر می کنم این یک لحظه منحصر به فرد در تاریخ است.”

همه آن اقدامات رای گیری شامل تغییر نمادها یا پاک کردن یادآوری های بی عدالتی های بسیار دور بود. در کالیفرنیا ، جایی که از رأی دهندگان خواسته شد در یک مسئله مرتبط با نژاد امروزی تجدید نظر کنند ، آنها مخالفت کردند.

دولت با لیبرال پیشنهادی را که می توانست ابتکار عمل منع برنامه های اقدام مثبت در استخدام های عمومی را لغو کند ، رد کرد ، آموزش یا پیمانکاری حامیان گفتند که این اقدام به چند دلیل از جمله کمبود وقت برای ترغیب رای دهندگان در یک سال پر مشغله انتخابات از دست رفت.