حملات هوایی ایالات متحده به طالبان در هلمند

class = “ff-og-image-inserted”>

سخنگوی ارتش آمریكا در افغانستان روز دوشنبه گفت كه ایالات متحده چندین حمله هوایی علیه جنگنده های طالبان در استان هلمند در جنوب افغانستان انجام داده است.

این حملات طی دو روز گذشته نشانگر مداخله نظامی نادر ایالات متحده از زمان امضای توافق نامه خروج نیرو با طالبان در ماه فوریه است.

سرهنگ سانی لگت ، سخنگوی برای ارتش آمریكا در افغانستان ، در توئیتر تأیید كرد كه نیروهای آمریكایی طی چند روز گذشته چندین حمله هوایی برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان تحت حمله طالبان در جنوب استان هلمند انجام داده اند.

لگت همچنین گفت كه اعتصابات دو روز گذشته در هلمند توافق نامه امریکا و طالبان را امضا نکرد در فوریه.

“طی دو روز گذشته USFOR-A چندین حمله هدفمند در هلمند برای دفاع از نیروهای ANDSF تحت حمله جنگنده های طالبان انجام داده است ، مطابق با مخالفت ایالات متحده و طالبان. “سرهنگ سانی لگت در توئیتر خود نوشت.” USFOR-A پشتیبانی خود را در دفاع از ANDSF مورد حمله طالبان انجام داده و ادامه خواهد داد. “

” طالبان باید فوراً اقدامات تهاجمی خود را در استان هلمند متوقف کرده و اقدامات خود را کاهش دهند. خشونت در سراسر کشور. لگت در توئیت دیگری به نقل از ژنرال اسکات میلر ، فرمانده نیروهای آمریكا در افغانستان گفت: این توافق با توافقنامه آمریكا و طالبان تضعیف نمی شود و گفتگوهای صلح افغانستان را تضعیف می كند. “lang =” fa “xml: lang =” fa “> طی دو روز گذشته USFOR-A چندین حمله هدفمند را در هلمند برای دفاع از نیروهای ANDSF تحت حمله جنگنده های طالبان انجام داده است ، مطابق با توافق نامه ایالات متحده و طالبان. USFOR-A پشتیبانی و دفاع از ANDSF مورد حمله طالبان را ادامه داده و ادامه خواهد داد – سرهنگ سانی لگت سخنگوی USFOR-A (USFOR_A) 12 اکتبر 2020

“طالبان باید فوراً اقدامات تهاجمی خود را در ولایت هلمند متوقف کرده و از خشونت های خود در سراسر کشور بکاهند. با توافق نامه طالبان و ایالات متحده سازگار نیست و مذاکرات صلح افغانستان را تضعیف می کند. “
ژنرال اسکات میلر ، فرمانده – سرهنگ سانی لگت سخنگوی USFOR-A (@ USFOR_A) 12 اکتبر 2020

لگت گفت كه نیروهای آمریكایی در دفاع از نیروهای امنیت ملی افغانستان مورد حمله طالبان پشتیبانی خود را انجام داده و خواهند داد.

اعلام حملات آمریكا پس از جنگ اسلحه در روز دوشنبه گزارش شد و در اطراف لشکرگاه ، مرکز استان هلمند.

شاهدان عینی گفتند که در داخل شهر تیراندازی های پراکنده ای انجام می شود و ساکنان به دلیل جنگ از مناطق نادعلی و ناوه فرار کرده اند.

عمر زواک ، سخنگوی والی ولایت در هلمند ، گفت که جنگجویان طالبان طی هفته گذشته حملات هماهنگ خود را در مناطق مختلف این ولایت آغاز کرده اند و این حملات در آخر هفته شدت گرفته است.

“طالبان چندین پل از بزرگراه اصلی خراب شد ، بنابراین بزرگراه در حال حاضر بسته است و هیچ کس نمی تواند سفر کند. “

نمایندگان دولت افغانستان و طالبان در حال مذاکرات داخل افغانستان در قطر هستند ، خاورمیانه کشور که طالبان دفتر سیاسی آن را دارند به دنبال توافق صلح ایالات متحده و طالبان که در ماه فوریه در دوحه ، پایتخت قطر امضا شد ، این مذاکرات برای پایان دادن به جنگ چندین ساله کشور است.

(با ورودی از AP)

همچنین بخوانید | توضیح داد

همچنین بخوانید | گفتگوهای صلح افغانستان بر هند حملات هوایی دولت افغانستان باعث کشته شدن 24 غیرنظامی شد: شاهدان