ویروس های کرونا ویروس ایالات متحده با افزایش

از 7 میلیون نفر فراتر رفته است

تعداد موارد جدید ویروس کرونا در ایالات متحده در روز پنجشنبه 7 میلیون نفر – بیش از 20 درصد از کل جهان – به عنوان ایالات غرب میانه است. طبق آمار رویترز ، میزان شیوع عفونتهای Covid-19 در ماه سپتامبر گزارش شده است.

آخرین نقطه عطف فقط چند روز پس از آن رخ داد که ملت بیش از 200000 مرگ Covid-19 را پشت سر گذاشت ، که بالاترین میزان مرگ و میر در جهان توسط ویروس است. هر روز ، بیش از 700 نفر در ایالات متحده به دلیل Covid-19 می میرند.

تمام ایالت های غرب میانه به غیر از اوهایو در چهار هفته گذشته موارد بیشتری را در مقایسه با چهار هفته قبل گزارش داد ، به رهبری داکوتای جنوبی و شمال داکوتا داکوتای جنوبی با 8129 مورد جدید بیشترین افزایش 166 درصدی را داشته است ، در حالی که موارد جدید داکوتای شمالی دو برابر شده و به 8752 مورد رسیده است در حالیکه در همان زمان در ماه آگوست به 4243 مورد رسیده است.

بسیاری از موارد در این دو ایالت مرتبط بوده است به راهپیمایی سالانه موتور سیکلت در استورگیس ، داکوتای جنوبی ، که سالانه صدها هزار بازدید کننده را به خود جلب می کند.

بر اساس تجزیه و تحلیل رویترز ، موارد مثبت در نیمی از 50 ایالت آمریکا در این ماه افزایش یافته است. ده ایالت گزارش کرده اند که یک مورد رکورددار افزایش یک روزه موارد Covid-19 در سپتامبر است.

موارد جدید پس از هشت هفته متوالی هفته گذشته افزایش یافت. کارشناسان بهداشت معتقدند که این افزایش به دلیل بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و همچنین مهمانی ها در تعطیلات اخیر روز کارگر بوده است.

مطالعه ای توسط محققان دانشگاه کارولینای شمالی در گرینزبورو ، دانشگاه ایندیانا ، دانشگاه واشنگتن و کالج دیویدسون گفتند که بازگشایی اخیر پردیس های کالج و دانشگاه برای آموزش حضوری در اواخر تابستان امسال می تواند با بیش از 3000 مورد اضافی Covid-19 در روز در ایالات متحده در هفته های اخیر همراه باشد.

موارد تایید شده توسط ایالات متحده بالاترین در جهان است و پس از آن هند با 5.7 میلیون مورد و برزیل با 4.6 میلیون مورد است.

ایالات متحده در حال حاضر به طور متوسط ​​40000 عفونت جدید در روز دارد. دکتر ارشد بیماری عفونی ایالات متحده ، دکتر آنتونی فاوسی گفته است که دوست دارد قبل از شروع فصل آنفلوآنزا در ماه اکتبر ، این تعداد به کمتر از 10 هزار نفر در روز برسد.

مقامات بهداشتی و رئیس جمهور دونالد ترامپ نظرات مختلفی در مورد بحران سلامت کشور ترامپ ، که به دنبال انتخاب مجدد برای دوره دوم در 3 نوامبر است ، اوایل ماه جاری ادعا کرده بود که ایالات متحده “بحران” را دور می زند. روز بعد فاوسی با ادعا مخالفت کرد و گفت که این آمار نگران کننده است.

همچنین بخوانید | شرکت چینی می گوید واکسن ویروس کرونا تا اوایل سال 2021 آماده شده است