استیون بیگن ، معاون وزیر خارجه ایالات متحده می گوید صحبت در مورد Quad expand

“زودرس” است

دهلی نو: در میان گزارش ها مبنی بر پیشنهاد ایالات متحده” گفتگوی امنیتی چهار ضلعی “، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده بیگن موضع کشور را روشن کرد و گفت که “زودرس” است که چنین پیشنهادی را بررسی کند.

“هیچ سیاست طراحی شده برای توسعه چهارگانه” وجود ندارد

این نظر یک روز پس از دعوت هند از استرالیا برای شرکت در رزمایش دریایی مالابار در سال 2020 ، با اتمام اتحاد نظامی چهارجانبه که سالها در انتظار آن بود ، ادامه داشت. Biegun در پاسخ به این س ofال که آیا گروه Quad آیا کره جنوبی را به این اتحاد در نظر می گیرد ، گفت: “هیچ سیاست طراحی شده ای برای گسترش Quad وجود ندارد که از آن حمایت کند d توسط ایالات متحده در هند و اقیانوس آرام ایالات متحده توافق نامه های دفاعی متقابل با شرکایی مانند ژاپن ، جمهوری کره ، استرالیا و تایلند دارد. که روابط ما با دیگر کشورهای منطقه شامل اقدامات همکاری مانند تمرینات نظامی ، توسعه مشترک و فروش تجهیزات دفاعی است. و همچنین ، من می خواهم با اهمیت تأکید کنم که ارزش واقعی پیدایش Quad اقدام همکاری در زمینه های امنیتی است. Quad هنوز هم به خودی خود موجودی تا حدودی تعریف نشده است و بنابراین حتی درمورد بحث گسترش Quad زودرس خواهد بود. “

اضافه کردن این که برنامه های آینده ممکن است شامل همکاری با سایر کشورها باشد در منطقه ، در حال حاضر تمرکز Quad باید تنظیم منظم گروه بندی و ایجاد یک چارچوب مشخص باشد.

“من فکر می کنم یک فرصت مطمئنا تحت نظر ایالات متحده تحت هند و اقیانوس آرام وجود دارد استراتژی تعامل نزدیک بسیاری از شرکای دیگر ، از جمله سایر کشورهای جنوب آسیا مانند بنگلادش و کشورهای ASEAN. من می گویم که از نظر ما این است که در گذر زمان ، Quad باید منظم تر شود و در برخی موارد رسمی شود و همچنین ما واقعاً شروع به درک اینکه پارامترهای این همکاری چیست و چگونه می توانیم آن را منظم کنیم ، ” گفت.

تناقض اظهارات در چهار متر هند

این امر چند روز پس از سفر وی به هند انجام می شود ، رهبری در موارد مختلف پیش از نشست وزرای 2 + 2 که قرار است در تاریخ 26 تا 27 اکتبر برگزار شود.

کاملاً متناقض با سخنان وی در طی این تعامل ، در 12 اکتبر در رویداد مجمع هند و آمریکا که توسط مرکز آنانتا سازماندهی شده بود ، وی گفته بود ، “کواد مشارکتی است که توسط منافع مشترک هدایت می شود ، تعهدات لازم را ندارد و به عنوان یک گروه انحصاری در نظر گرفته نمی شود. هر کشوری که به دنبال هند و اقیانوس آرام آزاد و آزاد است و گامهایی برای اطمینان از این امر بردارید ، باید از همکاری با ما استقبال کرد. “

با تلاش برای توسعه یک چهار چرخ بزرگ برای تأمین امنیت هند و اقیانوس آرام ، وی بعداً er گفت ، “ما با هم به دنبال یک دیدگاه کثرت گرایانه هستیم که اطمینان حاصل کند که کشورهای ما و همه کشورهای متنوع منطقه می توانند به عنوان کشورهای مستقل و مرفه در یک هند و اقیانوس آرام آزاد و رشد کنند. ممکن است این دیدگاه Pax هندو-اقیانوس آرام باشد ، منطقه ای در صلح ، که توسط افرادی که هند و اقیانوس آرام را تشکیل می دهند ، به همان اندازه محافظت و رونق یافته است. “

این فقط چند روز پس از سطح وزیر “گفتگوی امنیتی چهار ضلعی” در توکیو در میان وزرای خارجه استرالیا ، هند ، ژاپن و ایالات متحده آمریکا برگزار شد.

در حال حاضر ، به نظر می رسد که کشورهای چهار ضلعی می خواهند روی چگونگی دستیابی به اتحاد تمرکز کنند. با رفتن و تنظیم چارچوب ، آنها هر نوع توسعه را در نظر می گیرند.