ایالات متحده برای ارتقا dialogue گفتگو با چین هماهنگ کننده ویژه ای برای مسائل تبت تعیین می کند.

png؟ kAO70ow_KLcgsUsY3iKJ9DvVZOhFzPVb “class =” ff-og-image-inserted “>

ایالات متحده یک هماهنگ کننده ویژه برای مسائل تبتی تعیین کرده است. وزیر امور خارجه ایالات متحده مایکل پمپئو اعلام کرد که رابرت Destro ، منصوب دستیار وزیر دفتر دموکراسی ، حقوق بشر همچنین یک سمت همزمان هماهنگ کننده ویژه ایالات متحده برای مسائل تبت را برگزار می کند.

با توجه به اعلامیه ، هماهنگ کننده ویژه Destro تلاش های ایالات متحده را برای پیشبرد گفتگو بین جمهوری خلق چین (PRC) و دالایی لاما یا نمایندگان وی ، مطابق با قانون سیاست تبتی ، هدایت می کند. هماهنگ کننده همچنین از هویت مذهبی ، فرهنگی و زبانی منحصر به فرد تبتی محافظت می کند و برای احترام به حقوق بشر آنها فشار می آورد.

هماهنگ کننده ویژه رابرت دسترو همچنین از تلاش های ایالات متحده برای رسیدگی به نیازهای بشردوستانه پناهندگان تبتی حمایت خواهد کرد و برای ارتقا development توسعه اقتصادی پایدار و حفاظت از محیط زیست در جوامع تبت در فلات.

“ایالات متحده همچنان نگران سرکوب PRC (چین) بر جامعه تبت ، از جمله عدم استقلال معنادار ، وخیم تر شدن وضعیت حقوق بشر در مناطق تبت ، و محدودیت های شدید در آزادی مذهبی و سنت های فرهنگی تبتی ها در داخل چین. هماهنگ کننده ویژه Destro رهبران تبتی و شرکای بین المللی و کارشناسان را برای رسیدگی به این مسائل درگیر خواهد کرد. ”

در این اطلاعیه افزوده شد كه هماهنگ كننده همچنین تعامل وزارت امور خارجه آمریكا با و rt برای دیاسپورای جهانی تبت و “بسیاری از طرفداران شجاع آنها برای حمایت از حقوق بشر ، از جمله آزادی دین و عقاید”.