وزیر امور خارجه ایالات متحده با سفر دو روزه خود به دهلی ، زمینه دیدار “2 + 2” ایالات متحده و هند را فراهم می کند

معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده استیون بیگن در روز چهارشنبه از سفر خود به هند خاتمه داد. سفر رسمی بیگون چند روز پیش از جلسات وزیران “2 + 2” که قرار است از 26 تا 27 اکتبر در دهلی نو برگزار شود ، انجام می شود. استیفن بیگون ، معاون وزیر خارجه ایالات متحده ، پس از پایان سفر خود به هند ، هم اكنون به داكا می رود.

به عنوان بخشی از گفتگوی “2 + 2” ، مایك پمپئو وزیر خارجه آمریكا و وزیر دفاع مارک اسپر با وزیر امور خارجه S Jaishankar و وزیر دفاع Rajnath Singh مشاوره بسته خواهد داشت.

در سفر دو روزه خود به هند ، استفان بیگن معاون وزیر خارجه ایالات متحده سخنرانی اصلی خود را در هند و ایالات متحده انجام داد انجمن.

“ایالات متحده و هند نمایندگی جوامع چند قومی ، چند مذهبی ، دموکراتیک دارند. به همراه ژاپن و استرالیا ، ما چهار لنگر دموکراتیک در یک منطقه هندو-اقیانوسیه هستیم که با تغییر باد و تغییر مکان مواجه شده ایم. جریانات ، “بیگون در سخنرانی اصلی خود گفت.

استیون بیگون همچنین با وزیر خارجه هارس شرینگلا ملاقات کرد که طی آن دو نفر در میان سایر مسائل ، پیشبرد یک هند و اقیانوس آرام آزاد و آزاد بحث و گفتگو کردند.

EAM S Jaishankar ، آجیت دووال ، مشاور امنیت ملی (NSA) ، و وزیر دفاع Aj آی کومار همچنین جلساتی با معاون وزیر خارجه ایالات متحده استیون بیگون برگزار کرد. اهمیت Quad در افزایش امنیت دریایی و ایجاد زنجیره های تأمین کننده انعطاف پذیر نیز در این جلسات مورد بحث قرار گرفت.

در بیانیه ای که در اواخر سفر معاون وزیر خارجه استفان بیگون به هند صادر شد ، وزارت امور خارجه ایالات متحده ادعا کرد که وی “در مورد تلاش های ایالات متحده برای کار با هند و شرکای همفکر در مورد طیف وسیعی از موضوعات از جمله امنیت منطقه ای ، همکاری اقتصادی و تلاش های هماهنگ برای مقابله با چالش های همه گیر Covid-19” بحث و گفتگو کرد.

در حالی که در دهلی نو بود ، معاون وزیر بیگن همچنین با سفیر بوتان در هند سرلشکر وتسوپ نامگیل دیدار کرد.