انتخابات ایالات متحده 2020: نبرد همه جانبه برای جلب رای دهندگان جنوب آسیا

چند روز تا انتخابات روز سه شنبه ایالات متحده ، نامزدهای رئیس جمهور ترامپ و رقیب دموکرات ها ، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق ، به شدت در حال جنگ در ایالت های نبرد هستند. ترامپ در پنسیلوانیا ، ایالتی که در سال 2016 پیروز شد اما در آخرین نظرسنجی ها عقب است ، تجمعات پی در پی برگزار کرد. بایدن در این ایالت مهم توقف کرد ، اما همچنین در میشیگان ، رئیس سابق خود ، رئیس جمهور باراک اوباما ، می توانست رییس جمهور شود. تحلیلگران بر این باورند که رای دهندگان در آسیای جنوبی می توانند برای پیروزی در چنین کشورهایی که پیروزی ها همیشه در حاشیه تصمیم می گیرند ، بسیار مهم باشند. بنابراین ضروری است که هر دو کاندیدا بر جمعیت شناسی اصلی اقلیت ها ، مانند آسیای جنوبی نیز تمرکز کنند.

جو بایدن. (عکس: AP)

هر دو نامزد این انتخابات را “مهمترین” در تاریخ اخیر لقب داده اند. جو بایدن برتری مداوم و اخیراً نسبت به رئیس جمهور ترامپ را داشته است. اما همانطور که انتخابات 2016 به ما آموخت ، نامزدی که رای مردم را به دست آورد همیشه به کاخ سفید نمی رود. نتیجه انتخابات در نهایت به سیستم کالج انتخاباتی بستگی دارد ، یعنی گروهی از انتخاب کنندگان از هر ایالت (تقریباً متناسب با تعداد جمعیت آن) که در نهایت به نمایندگی از رای دهندگان خود رأی می دهند. یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری برای پیروزی باید اکثریت آرا elect انتخاباتی – حداقل 270 را کسب کند. اردوگاه بایدن در این اواخر عنوان مسابقه از موقعیت خوبی برخوردار است اما هنوز نمی تواند خودآزمایی را به خطر بیندازد.

جنوب آسیا به طور سنتی از دموکرات ها تمایل دارند. حزب جمهوری خواه پرزیدنت ترامپ در این 4 سال اخیر بر روی این جمعیت شناختی سریع رشد کرده است. آنها همچنین برنامه های ارتباطی را بین چندین گروه زبان منطقه ای هند انجام داده اند – سعی دارند به رای دهندگان بالقوه آسیای جنوبی توضیح دهند که چرا باید ترامپ را دوباره انتخاب کنند.

“این اولین بار است که حزب جمهوری خواه خوشبو راولی از گروه “صداهای هند برای ترامپ” می گوید: “ما جلسات MAGA (Make America Great Again) را برای پنجابی ها ، گجاراتی ها ، تامیل ها و تلوگوس برگزار کرده ایم. جامعه هند نسبت به حزب جمهوری شگفت انگیز بوده است. “

نخست وزیر نارندرا مودی با رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ. (عکس از پرونده: رویترز)

در مورد روابط صمیمانه مشترک پرزیدنت ترامپ با نخست وزیر مودی در هند کارهای زیادی انجام شده است. این یکی از معدود کشورهایی است که ترامپ دارای رتبه تأیید نسبتاً خوبی است. راولی می گوید که تحت ترامپ ، هند در بسیاری از جبهه ها از جمله دفاع ، اشتراک اطلاعات و امنیت از حمایت بین المللی آمریکا برخوردار بوده است. “پرزیدنت ترامپ هند را به عنوان یک تامین کننده امنیت خالص در دریای چین جنوبی تأیید کرد و اتحاد Quad تقریباً مانند ناتوی دیگری شده است.”

علیرغم حمله به کارزار ترامپ در آسیای جنوبی بررسی ها نشان می دهد که بایدن از این جامعه برخوردار است. به احتمال زیاد آنها به او رأی می دهند. حزب دموکرات عمدتاً به عنوان یک حزب در نظر گرفته می شود که مهاجران ، اقلیت ها و پناهندگان را در آغوش می گیرد ، بنابراین برای آسیایی ها نیز یک متحد طبیعی است. بر اساس گزارش ها ، در مبارزات انتخاباتی بایدن دو آمریکایی هندی آمریکایی برجسته به عنوان مشاور اصلی در مواردی مانند مراقبت های بهداشتی و اقتصادی وجود دارد.

پاراگ پاریخ ، از گروه “جنوب آسیا برای ترامپ” ، می گوید که بایدن دید گسترده تری در مورد آمریکا “موضع وی در مورد ویزا ، مهاجرت ، تحمل – این نمادها برای این جامعه اهمیت زیادی دارند. ما جامعه ای از مهاجران هستیم و او نمایانگر ر dreamیایی است كه ما برای آن به اینجا آمده ایم. “

Parikh همچنین نگرانی ها را مبنی بر اینكه یك دوره ریاست جمهوری جو بایدن نتواند از هند در موضوعات بحث انگیز مانند كشمیر حمایت كند ، رد می كند. “ما وقتی با دوستانمان صادق هستیم قویتر هستیم و فکر می کنم دونالد ترامپ نشان داده است که همیشه با هند صادق نیست. وی در دو مورد گفت که نارندرا مودی از او خواسته است تا در مسئله چین و کشمیر کمک کند و هر دو اظهارات خلاف واقع است. جو بایدن گفته است که او دوست هند است و در مورد موضوعات مورد توافق و مخالفت با او کار خواهد کرد. “

کامالا هریس. (عکس: رویترز)

همچنین به دموکرات ها کمک می کند که بسیاری از مردم جنوب آسیا کمی از خود را در انتخاب بایدن برای معاون رئیس جمهور ، کامالا هریس ببینند. او اغلب به تأثیری که ریشه هندی و مادر تامیل در طول مبارزات بر وی داشته اشاره کرده است.

در هر صورت ، به نظر می رسد جمعیت جمعیتی جنوب آسیا مانند هرگز دیگر انرژی ندارد و احتمالاً وجود دارد. برای رای دادن به تعداد زیاد این با رکورد 91 میلیون آمریکایی که قبلاً رأی داده اند ، مطابقت دارد و نشان دهنده علاقه عمیق به این انتخابات است – با مسائلی مانند Covid-19 ، اقتصاد و تنش های نژادی حاکم است. “مردم در جامعه جنوب آسیا بسیار فعال و هیجان زده هستند. نه تنها هندی ها بلکه پاکستانی ها و بنگلادشی ها نیز. برخی از موارد مانند مهاجرت و “ممنوعیت مسلمانان” رئیس جمهور ترامپ وجود دارد که این جامعه را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. “، فیض رحمان ، تحلیلگر امور جنوب آسیا می گوید.

مایک پمپئو (دوم از چپ) اوایل این هفته برای دو نفر در دهلی نو بود +2 گفتگوی وزیر (عکس: PTI)

در سفر هفته گذشته مایک پمپئو وزیر امور خارجه به دهلی نو ، جایی که وی یک توافقنامه مهم نظامی را امضا کرد ، اهمیت روابط هند و ایالات متحده تأکید شد. مجموعه هایی برای کاهش نفوذ روزافزون چین در منطقه و تقویت روابط با هند.

به طور کلی ، روابط دو کشور طی چند دهه گذشته عمیق تر شده است و احتمالاً ادامه خواهد داشت خواه دونالد ترامپ باشد یا جو. بایدن در کاخ سفید برای چهار سال آینده. با این حال ، دو کشور باید راهی برای تعامل با یکدیگر در مورد مسائل مهم مانند انرژی پاک و تجارت پیدا کنند.