انتخابات ایالات متحده: دونالد ترامپ جونیور با توییت نقشه جهانی خود که هند ، چین را به عنوان حامی بایدن نشان می دهد ، جنجال ایجاد می کند

همانطور که انتخابات ایالات متحده در جریان است ، دونالد ترامپ جونیور روز سه شنبه در توئیتر جهان از تصویر توییت کرد نقشه با اکثر کشورها با رنگ قرمز ، رنگ حزب جمهوری خواه ، نشان می دهد که رئیس جمهور ترامپ به سمت یک پیروزی پیش می رود. با این حال ، این نقشه برخی از کشورها مانند هند ، چین ، لیبریا و مکزیک را با رنگ آبی کنار گذاشته است ، که نشان می دهد آنها از نامزد دموکرات ها ، جو بایدن حمایت می کنند.

ایالات متحده کالیفرنیا و مریلند با جمعیت قابل توجه هند همچنین در نقشه آبی نشان داده شده است.

دونالد ترامپ جونیور در توئیتر خود نوشت: “بسیار خوب ، سرانجام برای پیش بینی نقشه انتخاباتی من تلاش کردم.”

بسیار خوب ، سرانجام در مورد پیش بینی نقشه انتخاباتی ام تلاش کردم. # 2020Election #VOTE pic.twitter.com/STmDSuQTMb

— دونالد ترامپ جونیور (DonaldJTrumpJr) 3 نوامبر 2020

در هند ، درگیری های ایالت های شمال شرقی و جامو و کشمیر همراه با لاداخ – دو منطقه اتحادیه که از این ایالت گذشته تراشیده شده اند با رنگ قرمز نشان داده شده اند.

عمر عبدالله ، وزیر سابق رئیس جامو و کشمیر به این توییت واکنش نشان داد.

وی در توییت خود نوشت: “خیلی زیاد برای دوستی با ترامپ ارشد. جونیور هند را کاملاً محکم قرار داده است
JoeBiden & @ KamalaHarris هرچند جالب است که جونیور معتقد است که J&K و NorthEast در خلاف بقیه هند هستند و به ترامپ رأی می دهند.

این همه برای دوستی با ترامپ ارشد است. جونیور هند را محکم باJoeBiden و @ KamalaHarris قرار داده است اما جالب است که جونیور معتقد است J&K و شمال شرقی به خلاف بقیه هند می روند و به ترامپ رأی می دهند. کسی باید مدادهای رنگ آمیزی خود را بر دارد. https://t.co/AqVyX4ixdl

— عمر عبدالله (OmarAbdul lah) 3 نوامبر 2020

کنایه عبدالله به روابط هند و ایالات متحده و رفاقت اغلب بین نارندرا مودی ، نخست وزیر هند و رئیس جمهور ترامپ که اغلب در معرض نمایش است اشاره داشت.

در جریان گفتگوی وزیران 2 + 2 بین هند و ایالات متحده اخیر ایالات متحده كه وزرای دفاع و امور خارجه از هر دو طرف را در اختیار دارد ، با انتقاد از موضع تهاجمی چین علیه خط كنترل واقعی با اشاره به درگیری در لاداخ. وزیر خارجه ایالات متحده مایکل پمپئو در سخنرانی خود در رسانه ها گفت: “حزب کمونیست چین هیچ دوستی برای دموکراسی ندارد. ایالات متحده در کنار مردم هند ایستادگی خواهد کرد زیرا آنها تهدیدی علیه حاکمیت و آزادی خود قرار دارند”. این بیانیه در پس زمینه درگیری نظامی بین هند و چین در لاداخ صادر شد.

ششی ثارور ، رهبر حزب کنگره و عضو پارلمان ، همچنین معاون سابق دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به این توئیت واکنش نشان داد ، تحریک نخست وزیر هند.

وی در توئیتر خود نوشت: “قیمت برومانس نامو: کشمیر و شمال شرقی از بقیه هند جدا شده است ، و کل مکان” کثیف “که توسط دون جونیور به قلمرو سقوط کرده است از خصمانه ، همراه با چین و مکزیک. هزینه های زیادی که برای رویدادهای ورزشگاه سرنگونی ورزشگاه صرف شده است! “

قیمت bromance نامو: کشمیر و شمال شرقی از این قطع شد بقیه هند ، و کل مکان “ناپاک” که توسط دون جونیور به همراه چین و مکزیک به قلمرو خصمانه سقوط کرده است. خیلی زیاد برای کرورهایی که در مسابقات استادیوم سرنگونی متولد شده صرف شده اند! https://t.co/fsI53aSkpv

— Shashi Tharoor (ShashiTharoor) 3 نوامبر 2020

منظور ثارور از بیانیه دونالد ترامپ بود که در آن هوای هند را “ناپاک” توصیف کرد.

در همین حال ، عبدالباسط ، کمیسر عالی سابق پاکستان در هند ، این نقشه را “دلگرم کننده” دانست. وی در توئیتر خود نوشت: “خوب. جامو و کشمیر به عنوان بخشی از پاکستان نشان داده شده است. بسیار دلگرم کننده است.”

خوب. جامو و کشمیر به عنوان بخشی از پاکستان نشان داده شده است. بسیار دلگرم کننده https://t.co/cAwqYniOct

– عبدالباسط (@ abasitpak1) 3 نوامبر 2020