انتخابات سال 2020 ایالات متحده: خرده فروشان آمریکایی به دلیل نگرانی از تخریب

فروشگاه های خود را بالا می برند

بیشتر فروشگاه ها در شهرهای بزرگ آمریکا در حال آماده سازی برای هر حادثه ناخوشایند قبل از انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر هستند.

عکس های یک فروشگاه دومینو در واشنگتن دی سی ، پوشیده از دیواری از صفحات چوبی ، در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ویروسی می شوند. سایر رسانه های برجسته نیز کمتر از 72 ساعت قبل از روز نظرسنجی اقدامات احتیاطی را انجام داده اند.

اعتقاد بر این است که این اقدامات ناشی از خشونت قسمت های ایالات متحده در سال 2019 و اوایل سال جاری بوده است. گفته می شود که اعتراضات گسترده در پس زمینه جنبش “زندگی سیاهها مهم است” با برخی از موارد خرابکاری و غارت در برخی از مناطق ایالات متحده برخورد کرده است.

خروجی های واشنگتن دی سی با دیواری از صفحات چوبی پوشانده شده (اعتبار عکس: Geeta Mohan / India Today)

مارک ها و فروشگاه های خرده فروشی اکنون اطمینان حاصل می کنند که نمایشگرهای ویترین آنها پوشیده است تا از بروز هرگونه خرابکاری در صورت بروز هرگونه ناآرامی مدنی جلوگیری شود. در حالی که هنوز برای خریداران باز است ، فروشگاه ها برای اطمینان از اینکه دیگر جایی برای غارت و تخریب وجود ندارد که می تواند خسارات زیادی به این مشاغل وارد کند ، تخته های خود را مرتب می کنند.

آمریکایی ها قرار است با دونالد ترامپ جمهوری خواه به رئیس جمهور بعدی رای دهند و معاون وی رئیس جمهور مایک پنس به دنبال دومین دوره ریاست جمهوری خود علیه جو بایدن دموکرات و نامزد معاون وی برای ریاست جمهوری کمالا هریس هستند.

از 31 اکتبر ، بیش از 90 میلیون آمریکایی رای خود را در ایالات متحده آورده اند انتخابات ریاست جمهوری ، مطابق با اعلام نتایج انتخابات ایالات متحده در دانشگاه فلوریدا.

رئیس جمهور دونالد ترامپ انتظار می رود که در 1 نوامبر در میشیگان ، آیووا ، کارولینای شمالی ، جورجیا و فلوریدا فعالیت کند. جو بایدن معاون رئیس جمهور پیشین باراک اوباما روز یکشنبه عازم پنسیلوانیا خواهد شد.