انتخابات ایالات متحده 2020: چگونه رئیس جمهور آمریکا را انتخاب می کند؟ چگونه نتیجه محاسبه می شود؟

رقابت برای چهل و چهارمین دوره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا در جریان است. رأی گیری نهایی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در تاریخ 3 نوامبر با دونالد ترامپ جمهوری خواه و معاون وی مایک پنس به دنبال دومین دوره متوالی در مقام خود علیه انتخابات حزب دموکرات – جو بایدن معاون سابق رئیس جمهور و کمال هریس سناتور آغاز شد. رأی گیری سه شنبه بعد از ظهر (به وقت هند) آغاز شد و تا اوایل صبح فردا ادامه خواهد داشت.

بر اساس پروژه انتخابات ایالات متحده توسط دانشگاه فلوریدا ، 9.31 کرور نفر از 1 نوامبر رای خود را به صندوق انداخته بودند. جمعیت واجد شرایط رأی دادن را در ایالات متحده بیش از 23.92 کرور اعلام کنید.

نظرسنجی NBC / وال استریت ژورنال به تاریخ 1 نوامبر ، بایدن را حداقل 10 امتیاز از ترامپ قرار می دهد در حالی که نظرسنجی فاکس نیوز به تاریخ 27 اکتبر بایدن با 8 امتیاز پیش افتاد. CNN / SSRS در آخرین نظرسنجی خود به تاریخ 23 اکتبر ، جو بایدن را با 12 امتیاز پیش انداخت. به همین ترتیب ، نظرسنجی IPSOS / Reuters به ​​تاریخ 23 اکتبر نیز بایدن با 10 امتیاز پیشرو بود.

توجه به این نکته مهم است که انتخابات 3 نوامبر در نهایت توسط کالج انتخاباتی متشکل از نتایج رای گیری از 50 ایالت آمریکا.

دونالد ترامپ و جو بایدن در جریان سومین و آخرین مناظره ریاست جمهوری در دانشگاه بلمونت در نشویل ، تنسی در 22 اکتبر (اعتبار عکس: PTI)

کارشناسان همچنین به این احتمال اشاره کرده اند که نظرسنجی ها و شمارش اولیه در روز انتخابات نتواند یک پیروزی یا باخت آشکار باشد. یک دلیل اصلی برای همین انتظار این است که اکثریت رای دهندگان دموکرات “رأی های پستی” (رأی دادن از طریق پست پستی) را انتخاب کنند در مقابل رأی دهندگان جمهوری خواه ، که اکثر آنها احتمالاً 3 نوامبر رای می دهند.

از آنجایی که شمارش آراots پستی یک روند خسته کننده است ، احتمال خوبی وجود دارد که ممکن است مجبور باشیم چند روز ، حتی هفته ها منتظر نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده باشیم.

برای انتخاب به عنوان رئیس جمهور در سیستم دو حزبی ایالات متحده ، یک نامزد باید سه شرط داشته باشد – شهروند طبیعی متولد آمریکا ، حداقل 35 سال سن و حداقل 14 سال یک مقیم آمریکا.

در اینجا نگاه اجمالی به روند کار می شود که در نهایت منجر به انتخاب رئیس جمهور بعدی ایالات متحده آمریکا خواهد شد.

روند انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به طور گسترده ای می تواند باشد به چهار قسمت تقسیم می شود:

1. انتخابات مقدماتی و مجامع انتخابات

هر 50 ایالت ایالات متحده رهبران دموکرات و جمهوری خواه خود را دارند. در برخی از ایالت ها ، این رهبری توسط گروه هایی شناخته می شود که به عنوان “مجمع انتخاباتی” شناخته می شوند. در زمان اعلام انتخابات ریاست جمهوری بعدی ، نامزدهایی که می خواهند کلاه خود را به حلقه بزنند ابتدا باید نامزدی حزب خود را برنده شوند.

برای این منظور ، نامزدها ملزم به تبلیغ در سراسر ایالات متحده هستند. و اعضای حزب مربوطه خود را متقاعد كنند كه در انتخابات مقدماتی به آنها رأی دهند (برای تصمیم گیری در مورد انتخاب نامزدی) مسابقه دهید. اعضای حزب ایالت که به یک نامزد خاص رأی می دهند به عنوان نمایندگان آن نامزد حساب می شوند.

2. کنوانسیون های ملی

هنگامی که نامزدها از حمایت نمایندگان یا مجلسی ها اطمینان حاصل کردند ، هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات کنوانسیون های ملی جداگانه ای را برای انتخاب نامزد نهایی ریاست جمهوری برگزار می کنند.

برای بیان این موضوع ، جو بایدن با حداقل 30 دموکرات عجیب روبرو شد تا نامزد پیروزی شود با سناتور ورمونت ، برنی سندرز و سناتور ماساچوست الیزابت وارن ، که از مسابقه کنار گذاشته شدند تا سرانجام جای خود را به پیرمرد 77 ساله بدهند. از سال 2009 تا 2017 به عنوان معاون رئیس جمهور در باراک اوباما خدمت می کرد.

بایدن در جریان کنوانسیون ملی دموکراتیک که در مرکز ویسکانسین در مرکز ویسکانسین برگزار شد ، سناتور خردسال از کالیفرنیا ، کامالا هریس را به عنوان معاون خود (معاون رئیس جمهور) انتخاب کرد. میلواکی بین 17 تا 20 آگوست.

3. انتخابات عمومی

رأی دهندگان واجد شرایط از هر 50 ایالت به یک رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور رای می دهند. توجه به این نکته مهم است که در اینجا برای 538 انتخاب کننده (تعداد مهم) و نه مستقیماً برای کاندیداهای ریاست جمهوری / معاونان رئیس جمهور رای گیری می شود.

این انتخاب کنندگان نمایندگان هر یک از حزب جمهوری خواه یا دموکرات. بسته به جمعیت آن ایالت ، تعداد مشخصی از این آرا depending انتخابی به هر ایالت اختصاص داده می شود. این تعداد طبق سرشماری ایالات متحده که هر 10 سال انجام می شود ، اصلاح می شود. سپس انتخاب کننده هر یک از حزب ها در ایالت متبوع خود رأی اکثریت را کسب می کند ، سپس می تواند به یک نامزد ریاست جمهوری و معاون ریاست جمهوری رای دهد.

4. کالج انتخاباتی

کالج انتخاباتی 538 نفری توسط اعضای کنگره (435 عضو مجلس نمایندگان ، 100 سناتور و سه انتخاب کننده از واشنگتن دی سی) نمایندگی می شوند.

به عبارت ساده ، مردم آمریکا به 538 انتخاب کننده رای می دهند که سپس یک رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور را انتخاب می کنند. نامزد هرکدام از احزاب از حمایت حداقل 270 نفر از این 538 انتخاب کننده پیروز ریاست جمهوری می شوند. از طرف دیگر ، 435 منتخبی که بیشترین آرا را در ایالت های خود بدست آورند به مجلس نمایندگان انتخاب می شوند.

جو بایدن و کمالا هریس (چپ) و دونالد ترامپ و مایک پنس (راست) (اعتبار عکس: AP)

ایالات میادین جنگ چیست؟

دانشکده انتخابات از نظر تاریخی نتایج یک طرفه داده است. این اساساً به این معنی است که بیشتر 50 ایالت آمریکا “قرمز” (جمهوری خواه) یا “آبی” (دموکراتیک) هستند. روش دیگر ساده سازی این سیستم “برنده گرفتن همه” است به این معنی که اگر دموکرات ها حمایت اکثریت انتخاب کنندگان از یک ایالت خاص را بدست آورند ، همه آرای انتخاباتی این ایالت به نامزد ریاست جمهوری دموکرات منتقل می شود.

ایالاتی که در آن هر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات و جمهوری خواه شانس برابر برای کسب اکثریت آرا elect انتخاباتی را دارند ، به عنوان ایالت های میدان جنگ شناخته می شوند.

در 48 ایالت و دی سی نامزد برنده انتخابات بیشترین آرا نامزدی را از آن ایالت تضمین می کند که ماین و نبراسکا تنها استثنا در این قانون هستند.

رای مردم چیست؟

دو انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در گذشته نه چندان دور بحث در مورد “رای مردم” را برانگیخته است. در سال 2000 ، ال گور دموکرات که معاون رئیس جمهور وقت بیل کلینتون بود ، با وجود کسب آرا from بیشتر از 50 ایالت مقابل جورج دبلیو بوش شکست خورد. این باخت به عنوان برنده کالج انتخاباتی بوش شناخته شد ، جایی که او موفق شد به رقم جادویی 270 نسبت به گور نزدیک شود.

برای 47 سالها ، جو بایدن خواب آلود به آمریکایی های اسپانیایی تبار خیانت کرد. حالا او می خواهد مشاغل کوچک شما را ببندد ، انتخاب مدرسه را حذف کند و به قهرمانان اجرای قانون اسپانیایی ما حمله کند. من همیشه در کنار جامعه باورنکردنی اسپانیایی تبار-آمریکایی خواهم ایستاد! pic.twitter.com/4KMnlRkg7c

— دونالد جی ترامپ (realDonaldTrump) 2 نوامبر 2020

جدیدترین نمونه از چنین رویدادی که در آن نامزدی با وجود از دست دادن آرا popular عمومی به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شود (بیشترین تعداد آرا from رای دهندگان آمریکایی) در سال 2016 دیده شد. هیلاری کلینتون دموکرات موفق شد حداقل سه میلیون رأی بیشتر از دونالد ترامپ جمهوری خواه بدست آورد اما به دلیل کسب اکثریت آرا در کالج انتخابات ریاست جمهوری را از دست داد.

كنگره آمریكا و نقش آن

كنگره آمریكا مانند سیستم پارلمانی هند از دو مجلس نمایندگان و سنا تشکیل شده است. 3 نوامبر بیایید ، رای دهندگان از 50 ایالت نیز به اعضای خود برای انتخاب اعضای كنگره رأی می دهند.

این اعضای منتخب كنگره مسئول انتخاب رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور خواهند بود.

توجه به این نکته مهم است که اعضای مجلس دو سال خدمت می کنند در حالی که دوره سناتور شش سال طول می کشد.

اخراج شده بالا! pic.twitter.com/fqFCBvwudr

– جو بایدن (JoeBiden) 1 نوامبر 2020

اعضای سنا ، به سه گروه تقسیم می شوند و یک سوم آنها به همراه کلیه اعضای مجلس هر دو سال یکبار با انتخابات روبرو می شوند که به آنها میان دوره ها نیز گفته می شود.

در حال حاضر ، دموکرات ها در مجلس نمایندگان اکثریت داشته و جمهوریخواهان سنا را در اختیار دارند.

درصورتی که نه دونالد ترامپ و نه رقیبش جو بایدن قادر به تأمین حداقل 270 رأی در کالج انتخاباتی نباشند ، تصمیم به تعیین رئیس جمهور در حالی با مجلس نمایندگان استراحت می کند که هر یک از 50 ایالت یک رأی دارند. به همین ترتیب ، مجلس سنا با استفاده از همین رویه معاون رئیس جمهور را تعیین می کند.

به همین ترتیب ، هر پرونده حقوقی مربوط به آرا elect انتخاباتی یا آرا general عمومی از هر یک از ایالت ها که می تواند سرنوشت این انتخابات را رقم بزند ، خواهد بود. توسط دادگاه عالی ایالات متحده شنیده شده است.

در نتیجه گیری:

همه گفته ها و انجام ها ، ماهیت مهم این ریاست جمهوری آمریکا انتخابات خنده دار نیست زیرا در نهایت نقش مهمی در دنیای پس از ویروس کرونا دارد.

آیا بایدن ، مانند یکی از جدی ترین پیشینیان دموکرات خود ، می تواند مانند ترومن جهنم به آنها بدهد یا اینکه ترامپ می تواند ترکیبی از آرا elect انتخاباتی را پشت سر بگذارد در حالیکه مانند سال 2016 آرا popular مردم را دور زده است ، اما هنوز دیده نشده است.

در این زمان ، سخنان جان اف کندی ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده بیش از هر زمان دیگری درست است ، “اجازه دهید ما به دنبال پاسخ جمهوری خواهان یا پاسخ دموکراتیک نباشیم ، بلکه بدنبال پاسخ صحیح باشیم. اجازه ندهیم که تقصیر گذشته را برطرف کنیم. ponsibility for the آینده. “