ایالات متحده رسماً از میثاق جهانی آب و هوا در میان عدم اطمینان انتخابات

خارج می شود class = “ff-og-image-inserted”>

روز چهارشنبه ایالات متحده رسماً از توافق نامه پاریس خارج شد و به وعده قدیمی رئیس جمهور دونالد ترامپ مبنی بر برداشت دومین گاز سیلاب گلخانه ای جهان از پیمان جهانی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی.

اما نتیجه مسابقه فشرده انتخابات ایالات متحده مشخص خواهد کرد که چه مدت است. جو بایدن ، رقیب دموکرات ترامپ ، قول داده است که در صورت انتخاب مجدد به توافق نامه بپیوندد.

“خروج آمریکا از شکاف در رژیم ما و تلاش های جهانی برای دستیابی به اهداف و جاه طلبی های توافق پاریس ، “پاتریشیا اسپینوسا” ، دبیر اجرایی کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی (UNFCCC) گفت.

ایالات متحده هنوز به عنوان عضوی در UNFCCC باقی مانده است. اسپینوسا گفت که این نهاد “آماده کمک به ایالات متحده در جهت تلاش مجدد برای پیوستن به توافق پاریس خواهد بود.”

ترامپ ابتدا با هدف استدلال در این رابطه قصد خود را برای خروج ایالات متحده از این پیمان اعلام کرد اقتصاد ایالات متحده را تضعیف می کند. دولت رسماً اعلام خروج از سازمان ملل را در تاریخ 4 نوامبر 2019 اعلام کرد ، که یک سال طول کشید تا لازم الاجرا شود.

این عزیمت باعث می شود ایالات متحده تنها کشور 197 امضا کننده باشد که از این کشور خارج شده است. این توافق نامه که در سال 2015 منتشر شده است.

دیپلمات های فعلی و پیشین اقلیم گفتند که وظیفه جلوگیری از گرم شدن کره زمین تا سطح امن بدون قدرت مالی و دیپلماتیک ایالات متحده سخت تر خواهد بود.

“تانگووی گهوما-بكاله” رئیس گروه مذاكره كنندگان آفریقا در مذاكرات جهانی آب و هوا گفت: “این یك فرصت از دست رفته برای یك مبارزه جمعی جهانی علیه تغییرات آب و هوایی خواهد بود.” / خروج گاهوما-بکاله گفت: “کمبود قابل توجه” در امور مالی آب و هوای جهانی ، با اشاره به تعهد دوران اوباما برای کمک 3 میلیارد دلار به صندوق کمک به کشورهای آسیب پذیر در مقابله با تغییرات آب و هوا ، که فقط 1 میلیارد دلار آن تحویل داده شد.

گروه سرمایه گذاران جهانی از ایالات متحده خواستار پیوستن مجدد به توافق نامه آب و هوایی پاریس است “” چالش برای بستن شکاف جاه طلبی جهانی در کوتاه مدت بسیار دشوارتر می شود “، گفت تام وودروفه ، دیپلمات پیشین در مذاکرات آب و هوایی سازمان ملل ، اکنون مشاور ارشد موسسه سیاستگذاری جامعه آسیا.

با این حال ، دیگر انتشار دهنده های بزرگ در مورد اقدامات آب و هوایی حتی بدون تضمین پیروی از ایالات متحده نیز دو برابر شده اند. چین ، ژاپن و کره جنوبی همگی در هفته های اخیر متعهد شده اند که از نظر کربن خنثی شوند – تعهدی که اتحادیه اروپا قبلاً آن را انجام داده است. وودروف گفت اگر ایالات متحده مجدداً به پیمان پاریس وارد شود ، این تلاش “یک ضربه بزرگ” خواهد بود.

سرمایه گذاران اروپایی و آمریکایی با دارایی 30 تریلیون دلار جمعی در روز چهارشنبه از این کشور خواست که به سرعت به توافقنامه پاریس بپیوندد و هشدار داد که این کشور در معرض عقب ماندن از رقابت جهانی برای ایجاد اقتصاد با کربن کم است.

دانشمندان می گویند جهان باید در این دهه انتشار خود را به شدت کاهش دهد تا از فاجعه بارترین اثرات گرم شدن کره زمین خودداری کنید.

کاخ سفید اوباما متعهد شده بود که میزان توزیع گازهای گلخانه ای آمریکا را تا سال 2025 با 26-28٪ از سطح 2005 بر اساس توافق پاریس کاهش دهد. به طور کلی انتظار می رود که بایدن در صورت انتخاب اهداف خود را افزایش دهد. وی قول داده است که تحت برنامه گسترده تریلیون دلار برای تغییر اقتصاد ، تا سال 2050 به انتشار خالص صفر برسد.

گروه رودیم گفت که در سال 2020 ، ایالات متحده در حدود 21٪ زیر سطح 2005 خواهد بود. این قانون افزود که تحت دولت دوم ترامپ ، انتظار می رود انتشارات ایالات متحده از سال 2019 بیش از 30 درصد از سطح 2019 افزایش یابد.