قاضی آمریكا ممنوعیت دولت ترامپ در بارگیری Tiktok از فروشگاه های برنامه

را مسدود كرد

یک قاضی آمریکایی در واشنگتن اواخر روز یکشنبه به طور موقت دستور دولت ترامپ را که قرار است مانع ارائه چینی توسط گوگل اپل و آلفابت وارز شود ، مسدود کرد. دارای برنامه کوتاه اشتراک ویدیو TikTok برای بارگیری در ساعت 11:59 بعد از ظهر روز یکشنبه.

قاضی منطقه آمریکا کارل نیکولز ، نامزد رئیس جمهور دونالد ترامپ ، که سال گذشته به دادگاه پیوست ، در یک دستور کوتاه گفت وی در حال صدور دستور مقدماتی برای جلوگیری از اعمال ممنوعیت فروشگاه برنامه TikTok بود.

نیکلز “در این زمان” حاضر به جلوگیری از سایر محدودیت های وزارت بازرگانی شد که قرار است از 12 نوامبر اعمال شود که TikTok هشدار داده است تأثیر غیرقابل استفاده کردن برنامه در ایالات متحده را دارد.

نظر دقیق و مکتوب نیکولز انتظار می رود به محض دوشنبه افزایش یافت.

جان ای. هال ، وكیل TikTok ، در جلسه دادرسی یك دقیقه ای صبح یكشنبه ، اظهار داشت كه این ممنوعیت “بی سابقه” و “غیر منطقی” است. < p> “وضع این ممنوعیت فروشگاه برنامه امشب وقتی مذاکراتی در حال انجام است که ممکن است آن را غیرضروری کند ، چگونه منطقی است؟” هال در جلسه دادرسی س askedال کرد. “این فقط مجازات است. این فقط یک راه صریح برای ضربه زدن به شرکت است … در اینجا هیچ فوریتی وجود ندارد.”

مقامات آمریکایی نگرانی های امنیت ملی را درباره جمع آوری اطلاعات شخصی 100 میلیون آمریکایی که استفاده از این برنامه توسط دولت حزب کمونیست چین قابل دستیابی است.

ByteDance در 20 سپتامبر گفت که توافق اولیه ای را برای Walmart Inc و Oracle Corp انجام داده است تا در یک شرکت جدید ، TikTok Global ، که نظارت بر ایالات متحده را بر عهده خواهد گرفت ، سهیم شوند. عملیات مذاکرات پیرامون مفاد توافق نامه و رفع نگرانی های واشنگتن و پکن ادامه دارد.

این معامله هنوز توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی دولت ایالات متحده (CFIUS) مورد بررسی قرار می گیرد.

وزارت دادگستری گفت که دستور مقدماتی به آمریکایی ها برای ادامه بارگیری برنامه TikTok “تداخل در قضاوت رسمی امنیت ملی رئیس جمهور ؛ تغییر چشم انداز با توجه به مذاکرات جاری CFIUS و ادامه دادن حساسیت و ارزشمندی است. اطلاعات کاربری با توجه به همه کاربران جدید به ByteDance منتقل می شود. “

در 19 سپتامبر ، وزارت بازرگانی ممنوعیت را به تأخیر انداخت و به شرکت ها یک هفته دیگر فرصت داد تا معامله را نهایی کنند.

TikTok استدلال می کند که این محدودیت ها ، در میان افزایش تنش های ایالات متحده و چین تحت دولت ترامپ ، “ناشی از یک نگرانی واقعی در زمینه امنیت ملی نبوده ، بلکه بیشتر ملاحظات سیاسی مربوط به انتخابات عمومی آینده بوده است.”

اوج ، در پنسیلوانیا ، روز شنبه پیشنهاد سه سازنده محتوای TikTok برای جلوگیری از ممنوعیت را رد کرد ، در حالی که قاضی در کالیفرنیا از اجرای دستور مشابه در برنامه WeChat Tencent Holdings جلوگیری کرد.