ایالات متحده: دادخواست از دادگاه درخواست کرد فیس بوک را مجبور به ممنوعیت ارسال شبه نظامیان

نمی توان به فیس بوک اعتماد کرد تا ممنوعیت سخنان خشن خود را در آستانه انتخابات نوامبر اعمال کند ، همانطور که مشهود است به دلیل خودداری از حذف فراخوان اسلحه گروهی برای محافظت از مشاغل در کنوشا ماه گذشته قبل از یک شب ناآرامی که در آن دو معترض به ضرب گلوله کشته و کشته شدند ، بر اساس دادخواست فدرال که روز چهارشنبه تشکیل شد.

شریک زندگی یکی از مردان کشته شده ، دو معترض و یک روزنامه نگار هشدار می دهد که اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در انتخابات 3 نوامبر شکست بخورد اما از ترک دفتر خودداری کند ، شبه نظامیان به استفاده از فیس بوک برای تحریک خشونت ادامه خواهند داد. این دادخواست به دنبال صدور یک حکم دادگاه است که غول رسانه های اجتماعی را مجبور به حذف پست هایی می کند که خواستار خشونت و همچنین پست های گروه های شبه نظامی و گروه های نفرت است.

همچنین خواستار خسارت نامشخص برای شاکیان است ، که می گویند آنها از تعاملات خود با افراد مسلحی که در اعتراضات به علت تیراندازی به یک مرد سیاه پوست ، جیکوب بلیک ، توسط یک افسر پلیس سفید کنوشا در 23 آگوست شرکت کردند ، آسیب دیده است. افسر هفت بار به پشت بلیک شلیک کرد و او را از کمر به پایین فلج کرد. فیلم تلفن همراه از تیراندازی باعث چندین شب اعتراض و ناآرامی شد و فرماندار را وادار به گارد ملی کرد.

“بی عملی فیس بوک منجر به کشته شدن دو معترض شد ، علاوه بر صدمه ای که شاکیان متحمل شدند ، “در این دادخواست آمده است. “توانمندسازی و توانمند سازی شبه نظامیان برای توطئه با سیستم عامل و ابزارهای خود ، به گروه های برتر نژاد سفیدپوست امکان جذب ، سازماندهی و پیشرفت را می دهد ، در حالی که فیس بوک همچنان از فعالیت های آنها سود می برد و کسانی که برای عدالت اجتماعی می جنگند همچنان به مرگ می پردازند.”

كایل ریتنهاوس ، ستایشگر 17 ساله پلیس از نزدیك آنتیوك ، ایلینوی ، متهم به شلیك به معترضان جوزف روزنبام و آنتونی هوبر و زخمی شدن شخص سوم ، گاج گروسكروتز ، در شب 25 اوت شد.

طبق این دادخواست ، گروهی از شبه نظامیان که خود را گارد کنوشا می نامند در صفحه فیس بوک خود از افراد مسلح خواستار محافظت از املاک در شهری شدند که در امتداد دریاچه میشیگان بین میلواکی و شیکاگو قرار دارد. از بین کسانی که تماس گرفتند ، Rittenhouse بود ، با توجه به دادخواست.

“مسلح و آماده. برای کشتن امشب شلیک کنید” ، یک پاسخ دهنده در مورد این پست اظهار نظر کرد. “دیتو!” دیگری پاسخ داد.

شاکیان ، با استناد به یک داستان Buzzfeed ، استدلال می کنند که فیس بوک بیش از 400 شکایت در مورد پست دریافت کرده است اما مجریان محتوای شرکت چندین بررسی انجام داده اند و تصمیم گرفته اند که این پست خلاف ضد خشونت فیس بوک نیست سیاست های. گارد کنوشا روز بعد از تیراندازی پست خود را برداشته و فیس بوک کل صفحه گروه شبه نظامی را بعداً در همان روز کاهش داد ، Buzzfeed گزارش داد.

شاکیان شامل هانا گیتینگینگ هستند که خود را شریک زندگی هوبر توصیف می کند. وی گفت که مرگ هوبر را تماشا کرده و از طرف اعضای گارد کنوشا و بوگالو بوئیس ، یک گروه افراطی ضد دولت ، مورد تهدید و توهین قرار گرفته است. برخی از آنها اسلحه های خود را به سمت وی ​​نشانه گرفتند ، این دادخواست ادعا می كند.

شاکی دیگر ، كریستوفر مك نیل ، بلك است و طبق این دادخواست ، شبه نظامیان با او مقابله ، فرماندهی ، مورد تعرض و آزار و اذیت قرار گرفتند. شاکی سوم ، یک زن سیاه پوست به نام کارمن پالمر ، می گوید که او با فرزندان خود به اعتراض سفر کرده و اعضای شبه نظامیان او را تهدید کرده ، با اسپری فلفل اسپری کرده و لاستیک های گروه خود را خرد کردند. چهارمین شاکی ناتان پیت ، روزنامه نگار مستقل است که می گوید پس از شلیک به او روزنبام کمک کرده است اما تلاش های وی توسط شبه نظامیانی که پس از تیراندازی “معترضین” را “شلیک کردند” با مشکل روبرو شده است.

“برنامه ریزی و آماده سازی در این پست (گارد کنوشا) به شاکیان و سایر معترضین منجر به ترور ، تعرض ، آزار و اذیت و وحشت شدیدی در مواجهه با پایان تجارت اسلحه های درجه یک حمله نظامی شد ، به طوری که آنها تشخیص دادند برای ادامه اعتراض بیش از حد خطرناک است ” در این دادخواست گفته شد.

در این دادخواست همچنین ادعا شده است که فیس بوک اجازه داده است پستی برای هفته ها در سایت خود بماند و مردم را به پیوستن به راهپیمایی Unite the Right 2017 در شارلوتزویل ، ویرجینیا فراخواند. یک مخالف معترض ، هدر هایر ، هنگام سوار شدن یک ملی گرای سفید پوست با اتومبیل خود به داخل گروه خود کشته شد.

مدیر عامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ ، بابت اجازه دادن به پست گارد کنوشا عذرخواهی کرد ، و آن را “یک اشتباه عملیاتی” خواند. دادخواست گفته شد.

این شرکت چهارشنبه بیانیه ای صادر کرد و گفت که حساب های فیس بوک و اینستاگرام ریتنهاوس را حذف کرده و هیچ مدرکی مبنی بر دنبال کردن وی از صفحه گارد کنوشا یا دعوت به ارسال رویداد ندارد. < p> این شرکت افزود که “علیه سازمان ها و محتوای مربوط به Kenosha اقدام كرد” ، از جمله حذف صفحه نگهبان Kenosha و محتوای مورد ستایش یا حمایت از تیراندازی یا Rittenhouse. و فیس بوک گفت که به حذف محتوایی که سیاست های آن را علیه پست ها یا صفحاتی که از خشونت در جریان اعتراضات حمایت می کنند ، نقض می کند ، ادامه می دهد.

ریتنهاوس با دو اتهام قتل و یک بار اقدام به قتل ، در میان سایر اتهامات روبرو است. وکلای وی استدلال کرده اند که وی تنها در تلاش برای محافظت از یک مغازه اتومبیل سازی در برابر غارت است و پس از آنکه روزنبام قصد داشت اسلحه خود را بگیرد ، برای دفاع از خود اقدام به تیراندازی کرد ، هوبر با اسکیت بورد به سر او برخورد کرد و گروسکروتز قصد داشت اسلحه وی را بگیرد.

سه افسری که هنگام شلیک بلیک در صحنه بودند ، در مرخصی اداری با حقوق قرار گرفتند در حالی که وزارت دادگستری امور خارجه نظارت بر تحقیق در مورد اینکه آیا هر یک از آنها باید به اتهام متهم شود ، نظارت می کند.