دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا می گوید ممکن است دستورالعمل های سختگیرانه FDA را برای واکسن ویروس کرونا ویروس

جلوگیری کند

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ گفته است که ممکن است استانداردهای جدیدتر و شدیدتر FDA را برای مواقع اضطراری تصویب کند یا نکند. مجوز واکسن ویروس کرونا ، گفت: چنین پیشنهادی سیاسی به نظر می رسد.

ترامپ بارها گفته است که واکسن Covid-19 ، بیماری ناشی از ویروس کرونا ، می تواند برای توزیع پیش از ریاست جمهوری در 3 نوامبر آماده باشد انتخابات.

روزنامه واشنگتن پست روز سه شنبه گزارش داد كه سازمان غذا و داروی آمریكا راهنمایی برای افزایش شفافیت و اعتماد عمومی را صادر می كند زیرا كارشناسان بهداشت به طور فزاینده ای نگران شده اند كه دولت ترامپ می تواند در روند تصویب برای عجله دخالت كند. یک واکسن تهیه کنید.

ترامپ ، با این حال ، w را زیر سوال برد لازم است یک واکسن به تأخیر بیفتد و گفت که چنین پیشنهادی از طرف FDA به نظر سیاسی هدایت می شود.

“ما در حال بررسی این موضوع هستیم و این باید توسط کاخ سفید تصویب شود. ما ممکن است آن را تأیید کنیم یا نکنیم. “، ترامپ در یک کنفرانس خبری کاخ سفید ، وقتی از وی در مورد گزارش پست س askedال شد ، گفت:” این به نظر یک حرکت سیاسی است. از آنجا که وقتی Pfizer ، Johnson & Johnson ، Moderna دارید ، این شرکت های بزرگ در حال تولید واکسن ها هستند و آنها آزمایشات و هر چیز دیگری را انجام داده اند ، من می گویم که چرا آنها باید به روند کار خود اضافه کنند. ”

ترامپ اضافه کرد که “اعتماد فوق العاده ای” به این شرکت ها دارد.

انتظار می رفت که تعداد کمی از تولیدکنندگان واکسن نتایج آزمایش نهایی را قبل از انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند. Pfizer Inc استثنا بوده است ، اگرچه جدول زمانی آن می تواند با راهنمایی های جدید لغز شود.

Moderna Inc گفته است که بعید است داده هایی در ماه اکتبر داشته باشد. آزمایش AstraZeneca Plc در ایالات متحده متوقف شده است در حالی که محققان سعی می کنند دریابند که آیا یک مشکل عصبی جدی توسط یکی از شرکت کنندگان در آزمایش انگلستان شرکت توسط این واکسن ایجاد شده است.

ایالات متحده استفان هان ، رئیس اداره غذا و دارو ، هنگام شهادت دادن در اوایل روز چهارشنبه در مجلس سنا ، مستقیماً به گزارش واشنگتن پست نپرداخت.

اما او گفت كه تنظیم كنندگان احتمالاً اطلاعات بیشتری در مورد روند مجوز استفاده اضطراری ارائه می دهند. p>

در همان جلسه دادرسی ، رابرت ردفیلد ، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده گفت که انتظار دارد تا اواخر مارس یا آوریل حدود 700 میلیون دوز واکسن در دسترس باشد که برای 350 میلیون نفر کافی باشد. < ردفیلد به کمیته بهداشت ، آموزش ، کار و بازنشستگی سنای ایالات متحده گفت: "من فکر می کنم که این ما را آوریل ، مه ، ژوئن می برد ، شما می دانید احتمالاً ماه جولای است که کل مردم آمریکا را کاملاً واکسینه کنید."