رئیس جمهور آمریكا در صورت از دست دادن

متعهد به انتقال مسالمت آمیز قدرت نخواهد بود

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز چهارشنبه در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر ، بار دیگر از تعهد به انتقال صلح آمیز قدرت خودداری کرد. < / p>

ترامپ در یک کنفرانس خبری گفت: “ما باید ببینیم چه اتفاقی می افتد” ، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا متعهد به انتقال صلح آمیز قدرت است یا خیر. “شما می دانید که من به شدت از آرا شکایت کرده ام ، و آرا یک فاجعه است.”

بسیار غیرمعمول است که یک رئیس جمهور مستقر نسبت به روند انتخابات دموکراسی آمریکا ابراز اطمینان کامل می کند . اما وی همچنین چهار سال پیش حاضر نشد در صورت پیروزی رقیب دموکراتش ، هیلاری کلینتون ، به نتایج انتخابات متعهد شود. ، چهارشنبه شب.

“ما در کدام کشور هستیم؟” بایدن با ناباوری س askedال کرد و افزود: “من خوش چهره هستم. ببینید ، او غیر منطقی ترین چیزها را می گوید. نمی دانم در این باره چه بگویم. اما این باعث تعجب من نمی شود. “

ترامپ در ماه نوامبر با توییت کردن و صحبت انتقادی درباره این کار ، یک کمپین چند ماهه علیه رای گیری از طریق پست را تحت فشار قرار داده است. ایالت های بیشتری رای گیری از طریق نامه الکترونیکی را برای ایمن کردن رای دهندگان در میان شیوع ویروس کرونا تشویق می کنند.

رئیس جمهور ، که خود از رای گیری نامه الکترونیکی استفاده می کند ، سعی کرده است بین ایالتی که به طور خودکار برگه های رای گیری را برای همه رای دهندگان ثبت شده ارسال می کند ، تشخیص دهد. و کسانی مانند فلوریدا که آنها را فقط برای رأی دهندگانی که درخواست رأی گیری نامه ای دارند می فرستند.

ترامپ بدون اساس ادعا کرده است رای گیری گسترده پستی منجر به تقلب گسترده خواهد شد. پنج ایالتی که به طور معمول برگه های رای گیری را برای همه رای دهندگان ارسال می کنند ، هیچ تقلبی قابل توجهی مشاهده نکرده اند.

به نظر می رسد روز چهارشنبه ترامپ اظهار داشت که اگر ایالت ها “از شر” ارسال نامه های ناخواسته رای ها خلاص شوند ، هیچ نگرانی در مورد تقلب وجود نخواهد داشت یا انتقال صلح آمیز قدرت.

ترامپ گفت: “شما بسیار مسالمت آمیز خواهید بود – انتقال صریحاً انجام نخواهد شد”. “ادامه خواهد داد. آرا از کنترل خارج شده اند ، شما این را می دانید ، و می دانید ، چه کسی آن را بهتر از دیگران می داند؟ دموکرات ها این را بهتر از دیگران می دانند. “

در مصاحبه ای در ماه ژوئیه ، ترامپ به همین ترتیب از پذیرفتن نتایج خودداری کرد.

” من باید ببینم. نگاه کن … من باید ببینم ، “ترامپ در مصاحبه گسترده جولای در” یکشنبه فاکس نیوز “به کریس والاس گفت. “نه ، من نمی خواهم فقط بله بگویم. من نمی خواهم نه بگویم ، و آخرین بار هم نبودم. “

مبارزات انتخاباتی بایدن روز چهارشنبه پاسخ داد:” مردم آمریکا در این انتخابات تصمیم خواهند گرفت. و دولت ایالات متحده کاملاً قادر به همراهی متجاوزین از کاخ سفید است. “

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا نیز به اظهارات ترامپ اعتراض کرد. دیوید کول ، مدیر حقوقی ملی ، گفت: “انتقال مسالمت آمیز قدرت برای یک دموکراسی عملکردی ضروری است.” “این اظهارات رئیس جمهور ایالات متحده باید هر آمریکایی را به دردسر بیندازد.”

ترامپ پیش از انتخابات 2016 اظهار نظرهای مشابهی کرد. هنگامی که در هنگام بحث در ماه اکتبر از وی س askedال شد که آیا وی به اراده رای دهندگان عمل خواهد کرد ، ترامپ پاسخ داد که “شما را در حالت تعلیق نگه می دارد”.

بعید است هرگونه هرج و مرج در ایالات با رای گیری جهانی از طریق نامه الکترونیکی باعث شود همانطور که ترامپ پیشنهاد داده است ، نتیجه انتخابات به طور نادرست جدول بندی شود.

پنج ایالت که قبلاً چنین رأی گیری کرده اند ، وقت کافی برای ارتقا سیستم های خود را داشته اند ، در حالی که چهار ایالت که آن را تازه تصویب کرده اند – کالیفرنیا ، نیوجرسی ، نوادا و ورمونت – نداشته اند. واشنگتن دی سی نیز به تازگی آن را تصویب کرده است.

از میان این 9 ایالت ، فقط نوادا یک میدان جنگ است که شش رأی انتخاباتی دارد و احتمالاً تنها در بن بست ریاست جمهوری مهم خواهد بود.

کالیفرنیا ، نیوجرسی ، ورمونت و دی سی اکثراً دموکراتیک هستند و احتمالاً بایدن آنها را پیروز خواهد کرد.

همچنین بخوانید | دونالد ترامپ ، شبکه های اجتماعی ، اخبار راست گرایانه باعث ایجاد وحشت ضد ضد

همچنین بخوانید | دونالد ترامپ از توزیع 200 میلیون دلار برای آمادگی واکسن کرونا ویروس