انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده: بورات نور

را درخشان می کند

یک صحنه به این شکل پخش می شود: یک گزارشگر جوان در حال مصاحبه با رودی جولیانی رئیس جمهور آمریکا دونالد 76 ساله است وکیل ترامپ در یک مجموعه هتل. خبرنگار جعلی است ، جولیانی واقعی است. او عصبی است و او سعی می کند تا او را از طریق مصاحبه “آرام” کند. وی سپس می پرسد که آیا او دوست دارد به اتاق خواب برود. پیشنهادی که او بدون تأخیر پذیرفته است. وقتی در اتاق خواب بود ، در دست نوشیدنی است ، او مستقیماً برای تخت درست می کند ، دراز می کشد ، آه می کشد ، و دستی را در شلوار خود قرار می دهد به طوری که تفسیر اشتباه ، اگر غیرممکن نباشد غیرممکن است. وارد شوید بورات ساگدیف ، روزنامه نگار کهنه کار قزاقستان ، که مانع هرگونه پیشرفت بیشتر می شود ، به جولیانی گفت که دخترش (خبرنگار) 15 ساله است. برای جولیانی خیلی بزرگ است.

(بورات 2 ، 23 اکتبر ، به کارگردانی ساشا بارون کوهن)

صحنه دیگری ، از یک فیلم دیگر ، به این شکل بازی می کند: در یک دادگاه در شیکاگو ، 1968 ، یک فعال سیاه پوست با قاضی بحث می کند. وی به دامن زدن به شورش متهم شده اما حق نمایندگی را از او سلب کرده است. مبادله داغ می شود و قاضی به مارشال ها دستور می دهد كه مرد را با خود ببرند و با او برخورد كنند زیرا “باید با او برخورد شود”.

مارشال ها از دستورات دادگاه پیروی می كنند. آنها مرد را با خود بردند ، او را تسلیم كردند و او را محكم و بند بسته به دادگاه بازگرداندند. شخصی از او می پرسد: “آیا می توانی نفس بکشی؟”

(دادگاه شیکاگو 7 ، منتشر شده در 8 اکتبر ، به کارگردانی آرون سورکین)

در آخرین ماه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، مبارزات انتخاباتی ترامپ انجام شده است مجبور به مقابله با دو مشکلی که ممکن است پیش بینی نکرده باشد. دو فیلم بسیار متفاوت اما زمان بندی شده. یکی مسخره می کنه ، شوکه می کنه دیگری منعکس می کند ، دوباره بازدید می کند. هر دو به دونالد ترامپ آسیب می رسانند.

انتخابات مدرن آمریکا در میدان جنگ رسانه تصویری برگزار می شود. تراشیدن موقت نیکسون باعث ایجاد بدنام «سایه 5 ساعته» شد که در از دست دادن او به جان اف کندی در سال 1960 مثر بود.

پاسخ سرد مایکل دوکاکیس به سوالی درباره اینکه آیا او حمایت از مجازات اعدام اگر قربانیان تجاوز و قتل همسر یا دخترش بودند که شانس خود را (تا آن زمان عالی) علیه بوش اول در سال 1988 منفجر کرد.

این به دلیل قدرت بصری است که کمپین ها صرف می کنند به شدت در نقاط تبلیغاتی در تلویزیون ، و اکنون ، در اینترنت وجود دارد.

اما شما نمی توانید نوع تبلیغاتی را که فیلم های محبوب به صورت ارگانیک تولید می کنند ، خریداری کنید. این همان کاری است که کوهن و سورکین برای کمپین جو بایدن انجام داده اند. در مورد ترامپ ، با توجه به اینکه او در حال غرق شدن در رتبه بندی و رکود اقتصادی Covid-19 است ، بحث و گفتگو درباره “بسته محرک” ناگهان اندام تناسلی وکیل وی را درگیر می کند.

برای این ، او ساکا بارون کوهن را تشکر می کند. مرز در هر دو فیلم برجسته است.

ترامپ ، که هم نام خود را به دست آورد و هم بیشتر پول (مشروع) خود را ، در تجارت سرگرمی ، پس از اخراج از موقعیت فعلی خود ، یک پیشنهاد کاری ثابت دارد. این شغلی است که تقاضای او از او بسیار کم است – ترامپ باید فقط خودش را بازی کند. کوهن ، معروف به بورات ، به رئیس جمهور گفته است که او همیشه در جستجوی “حقه های نژادپرستانه” برای ایفای نقش در فیلم هایش است. کوهن را خنده دار می دانند و می گویند که این کمدین یک “جعلی” و “یک خزنده” است. دقیقاً نوع تعاملی که 10 روز قبل از پیشنهاد مجدد برای انتخاب وی به آن احتیاج داشت.

جولیانی ، زمانی “شهردار آمریکا” (به دلیل پاسخ تحسین شده وی به 11 سپتامبر در نیویورک) ، یکی از بزرگترین دوستان ترامپ است. اما ابراز حمایت های غیر منسجم وی از رئیس جمهور اکنون بی صدا است ، زیرا تصاویر آماده شدن وی برای “حمله جنسی” (یکی از نوشته های به یاد ماندنی فیلم) آنهایی است که زمان پخش را می خورند.

جولیانی ادعا می کند که وقتی این اتفاق افتاد ، او فقط در پیراهن خود را جمع می کرد. این توضیح مستلزم نوعی تعلیق ناباوری است که فقط برای بزرگترین فیلمها در نظر گرفته شده است ، پس همه خوب عمل می کنند.

اما بورات و کوهن بسیار فراتر از قرار گرفتن در معرض یک توپ شلیک برجسته هستند. کوهن با بازی در نقش شخصیت ، شخصیتی از آمریکا را آشکار می کند که به نظر واضح است اما هنوز فاقد سند است.

از سال 2006 در آنجا حضور داشته است – او در این زمینه خونین شده است. او یک جمعیت دوستدار اسلحه را برای خواندن “تزریق او / او با آنفولانزای ووهان »در مورد هیلاری کلینتون و دکتر آنتونی فاوسی. او یک جراح پلاستیک به دنبال تجارت می پذیرد تا اعتراف کند در صورت عدم حضور پدرش (بورات) ، او “حمله جنسی” را به باکالوا انجام خواهد داد.

کوهن و باکالوا رویدادهای جمهوری خواه و حتی کاخ سفید ، با استتار مباحث مسخره و بدون آزمایش Covid-19 علی رغم اینکه در اطراف خانواده رئیس جمهور و دستیارانش بودند ، تصاویری که دقیقاً نحوه برخورد صحیح دولت ترامپ با این بیماری همه گیر را توصیف می کند.

دادگاه ‘شیکاگو 7 ‘ ممکن است مسائل مغزی بیشتری را در این انتخابات به خود اختصاص دهد.

“آیا می توانید نفس بکشید؟” س questionال س toالی که بابی سیل ، رهبر پلنگ سیاه در صحنه دادگاه ، جایی که او بسته و بند است ، قرار گرفته است ، یک پاسخ معلول آور معاصر دارد که جهان شنیده است: “من نمی توانم نفس بکشم”.

این همان چیزی است که جورج فلوید ، که اوایل سال جاری توسط پلیس در خیابانهای مینیاپولیس خفه شد ، گفت درست قبل از مرگ.

حتی در فیلم سورکین درباره شورش های 1968 در شیکاگو ، این مرد سیاه پوست را جدا نگه داشته است. ‘شیکاگو 7’ ، برخی از آنها به همان اندازه که Seale همه آنها را به دادگاه کشاند ، همه سفید هستند. Seale متهم هشتم است. در سال 2020 ، هر هشتمین شهروند آمریکایی سیاه پوست است.

و اتهامات افسران پلیس در پرونده فلوید کاهش یافته است. دادگاهها و نگرشهای سال 1968 در سال 2020 مشخص و آشکار است. این امر به دلیل رئیس جمهور قسمت کمی نیست.

دادگاه شیکاگو همچنین سو the استفاده از قدرت در دولت نیکسون را به تصویر می کشد – استفاده از آن وزارت دادگستری برای پیشبرد برنامه های سیاسی رئیس جمهور و منافع شخصی وی. این موضوع در دوران دولت ترامپ یکی از موضوعات قابل اجرا بوده است.

رئیس جمهور بارها از وزارت دادگستری خواسته است تا از مخالفان تحقیق کند: جو بایدن ، کلینتون ها ، باراک اوباما و بسیاری دیگر. وی همچنین از دادگستری تحت نظر دادستان کل داوطلب ویلیام بار به عنوان دفتر حقوقی شخصی خود استفاده کرده است. اکنون از اتهامات تجاوز به زن علیه رئیس جمهور دفاع می کند.

“شیکاگو 7” به بینندگان خود یادآوری می کند که چگونه چهار سال حکمرانی بدون وجدان می تواند یک کشور را به نیم قرن بازگرداند. هر کسی که فیلم را تماشا می کند فکر می کند که به همین راحتی در مورد ایالات متحده آمریکا امروز بوده است. آنها اشتباه نمی کنند.

در مورد قزاقستان ، برخی از آنها “سود ببرند” ” هیئت گردشگری کشور یکی از عبارات جذاب فیلم را پذیرفته است: “بسیار خوب”.