انتخابات ریاست جمهوری آمریكا: جو بایدن در نزدیكی پیروزی كاخ سفید در حین ایجاد پیشتاز در پنسیلوانیا ، جورجیا

جو بایدن ، حزب دموکرات ، روز جمعه پیشبرد دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را در مناطق نبرد پنسیلوانیا و جورجیا گسترش داد و او را در آستانه قرار داد پیروزی در کاخ سفید سه روز پس از بسته شدن رای گیری.

بر اساس تحقیقات ادیسون ، بایدن در رای گیری کالج انتخاباتی ایالت به ایالت 253 به 214 برتری دارد. پیروزی در 20 رأی انتخابی پنسیلوانیا باعث می شود معاون سابق رئیس جمهور بیش از 270 رأی لازم برای تأمین صلاحیت ریاست جمهوری باشد. به روزرسانی های مستقیم نتایج انتخابات ایالات متحده را دنبال کنید

بایدن نیز در انتخابات پیروز خواهد شد اگر در دو از سه ایالت مهم دیگر که جمعه جمعه اختلاف کمی را کسب می کند ، پیروز شود: جورجیا ، آریزونا و نوادا . مانند پنسیلوانیا ، هر سه روز جمعه هنوز در حال پردازش برگه های رای گیری بودند.

با توجه به اینکه بایدن به پیروزی نزدیک می شد ، طبق گفته شخصی که از برنامه های وی مطلع است ، وی عصر جمعه سخنرانی خواهد کرد. این اظهارات می تواند یک سخنرانی پیروزی باشد. یک دستیار بایدن گفت که می تواند ظرف چند ساعت برنده اعلام شود.

بایدن در پنسیلوانیا و جورجیا با قدرت رای گیری از طریق پست که در سنگرهای دموکراتیک شهری از جمله فیلادلفیا و آتلانتا ریخته شد ، از ترامپ پیشی گرفت. < / p>

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق به همراه رقیب خود Kamala Harris (عکس AP) پیراهنهایی با عنوان “هر رای را بشمارید” در دیترویت ، جمعیتی از طرفداران ترامپ ، عده ای مسلح ، در خارج از محل شمارش معترضانه تظاهرات کردند ، پرچم هایی را به اهتزاز درآوردند و شعار دادند ، “بجنگ!” عصر روز پنجشنبه در کاخ سفید ظاهر شد و به دروغ ادعا کرد انتخابات از او “به سرقت رفته” است.

احساس استعفای تلخ روز جمعه در کاخ سفید مستقر شد ، جایی که رئیس جمهور تلویزیون و تلویزیون را زیر نظر داشت صحبت با مشاوران تلفنی یک مشاور گفت روشن است که مسابقه علیه ترامپ متمایل است ، اما ترامپ آماده پذیرش شکست نیست.

مبارزات انتخاباتی وی در حال پیگیری مجموعه ای از پرونده های قضایی در سراسر ایالت های میدان جنگ است ، اما کارشناسان حقوقی آنها را بعید می دانند موفق به تغییر نتیجه انتخابات شوید.

مشاور عمومی مبارزات انتخاباتی ، مات مورگان ، در روز جمعه در بیانیه ای اظهار داشت كه انتخابات در جورجیا ، نوادا و پنسیلوانیا همه از بدحجابی رنج می برند و سرانجام ترامپ در آریزونا پیروز خواهد شد.

“این انتخابات هنوز تمام نشده است”. “بایدن برای ادعای ساختگی خود در کاخ سفید به این ایالات اعتماد می کند ، اما پس از نهایی شدن انتخابات ، رئیس جمهور ترامپ دوباره انتخاب خواهد شد.”

وی همچنین گفت که انتظار می رود این کارزار برای بازشماری مجدد در جورجیا ، همانطور که گفته است این کار را در ویسکانسین انجام خواهد داد ، جایی که بایدن با بیش از 20،000 رای پیروز شد. بر اساس تحقیقات ادیسون ، حاشیه ای به این بزرگی هرگز با بازشماری مجدد لغو نشده است.

مقامات انتخابات در سراسر کشور گفته اند که از هیچ بی نظمی قابل توجهی بی اطلاع هستند. مقامات جورجیا روز جمعه گفتند که انتظار دارند که بازشماری مجدد انجام شود که اگر یک حاشیه نهایی کمتر از 0.5 درصد باشد ، می تواند توسط یک نامزد درخواست شود ، همانطور که در حال حاضر وجود دارد. صبر. در پاسخ به این ایده که ممکن است ترامپ تسلیم نشود ، اندرو بیتس سخنگوی بایدن روز جمعه در بیانیه ای گفت: “دولت ایالات متحده کاملاً قادر است متجاوزان را از کاخ سفید بدرقه کند”.

پیشنهاد BIDEN

انتخابات نزدیک اختلافات عمیق سیاسی کشور را برجسته کرده است و در صورت پیروزی وی ، بایدن در یک واشنگتن با قطب عمیق با یک کار دشوار روبرو خواهد شد. < / p>

جمهوری خواهان می توانند كنترل سنای آمریكا را تا زمان نتیجه گیری در چهار مسابقه بلاتكلیف سنا ، از جمله دو مسابقه در جورجیا ، حفظ كنند و آنها احتمالاً بخشهای زیادی از برنامه قانونگذاری وی ، از جمله گسترش مراقبت های بهداشتی و مبارزه با تغییرات آب و هوا را مسدود می كنند.

برنده انتخابات ریاست جمهوری با همه گیری ای روبرو خواهد شد که بیش از 235000 نفر را در ایالات متحده کشته و میلیون ها نفر دیگر را از کار بیکار کرده است ، و کشوری که پس از ماه ها ناآرامی بر سر نژادپرستی و بی رحمی پلیس دست و پنجه نرم می کند.

در پنسیلوانیا ، بایدن جلوتر از Tr نقل مکان کرد ump برای اولین بار و تا اواخر بامداد جمعه در حالی که در جورجیا بود ، 9،746 رأی برتری داشت و او با 1579 رأی جلوتر بود. انتظار می رفت با افزایش آرا additional اضافی ، هر دو حاشیه رشد کنند.

بایدن ، 77 ساله ، اولین دموکرات برنده جورجیا از زمان بیل کلینتون ، همکار دموکرات در سال 1992 است.

در آریزونا ، بایدن اختلاف روز جمعه با رشد کمی به 43،779 رأی رسید ، و در نوادا حاشیه او به 20552 رکورد.

پنسیلوانیا ، یکی از سه ایالت سنتی دموکرات به همراه میشیگان و ویسکانسین که پیروزی 2016 خود را به ترامپ تحویل داد ، مدتها بود که برای مسابقه 2020 بسیار مهم است و هر دو نامزد مبالغ هنگفتی از پول و وقت خود را صرف دولت می کنند.

ترامپ 74 ساله تلاش کرده تا شمارش آهسته آراots نامه های پستی را جعلی نشان دهد که محبوبیت بیشتری دارد به دلیل ترس از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا از طریق رای گیری حضوری.

رئیس جمهور آمریكا و كاندیدای جمهوری دونالد ترامپ (AP Photo)

از نظر تاریخی ، ایالات پس از روز انتخابات وقت گرفته اند تا همه آرا را بشمارند ، هرچند در اکثر انتخابات ریاست جمهوری فاصله بین نامزدها به اندازه ای زیاد بود که شبکه های تلویزیونی قبل از پایان رسمی شمارش ، برنده را پیش بینی می کنند.

ترامپ در ساعات اولیه صبح جمعه چندین توییت را خاموش کرد و ادعاهای بی اساس خود را در مورد کلاهبرداری تکرار کرد. وی در توئیتر گفت ، “بدون اینكه هیچ مدرکی مبنی بر صدور رأی غیرقانونی ارائه شود ، به راحتی برنده ریاست جمهوری آمریكا شدم.”

توییتر پست را پرچم گذاری كرد و احتمالاً گمراه كننده است ، از روز انتخابات تاکنون پست های زیادی را توسط ترامپ انجام داده است.

در حمله فوق العاده ای که از کاخ سفید به روند دموکراتیک در روز پنجشنبه انجام شد ، ترامپ کارگران انتخاباتی را مورد تحسین قرار داد و ادعاهای بدون پشتوانه در مورد شمارش آرا را جعل کرد. چندین شبکه از سخنان وی کوتاه شدند تا اشتباهات خود را در زمان واقعی اصلاح کنند.

بایدن ، که در همان روز با شمارش آرا اصرار به صبر داشت ، در توییتر به اظهارات ترامپ پاسخ داد: “هیچ کس قصد ندارد دموکراسی ما را از ما دور کنید. نه اکنون ، هرگز. “

طرفداران ترامپ ، برخی که اسلحه به همراه داشتند ، پنجشنبه شب تظاهرات خود را علیه این روند افزایش دادند. در آریزونا ، طرفداران ترامپ و بایدن مدت کوتاهی در خارج از اداره انتخابات شهرستان Maricopa در ققنوس دست و پا زدند.

در فیلادلفیا ، پلیس گفت که به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد طرح حمله به مرکز کنوانسیون پنسیلوانیا در شهر ، جایی که آرا شمارش می شد.