نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020: جنگ نزدیک برای کاخ سفید ، جو بایدن با 130 رأی انتخاباتی در پیش است | نکات برجسته

عنصر

آمریکایی ها با نگرانی از ویروس کرونا و صف های طولانی گاه به گاه برای انتخاب بین رئیس جمهور دونالد ترامپ و نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات جو بایدن ابراز شجاعت کردند. به نظر می رسد ایالات متحده در مسیر عبور از بیش از 160 میلیون رأی داده شده در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 است ، میزان مشارکت در حدود 67٪ ، که احتمالاً بالاتر از آن است که کشور بیش از یک قرن شاهد بوده است.

مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده در حال شکل گیری بود تا یکی از کتاب های ثبت شود ، با سرعت بالا برای جذب بالاترین میزان مشارکت در بیش از یک قرن گذشته.

آریزونا ، آیووا ، جورجیا ، فلوریدا ، میشیگان ، کارولینای شمالی ، پنسیلوانیا ، تگزاس و ویسکانسین از جمله ایالتی هستند که به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام یک از کاندیداها 270 رأی انتخاباتی را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری کسب می کند.

در اینجا نکات برجسته نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 تاکنون ذکر شده است:

جو بایدن دموکرات ایالت کلرادو را برنده شده است. دونالد ترامپ برنده کانزاس شد.

رئیس جمهور دونالد ترامپ برنده لوئیزیانا ، نبراسکا ، سومین منطقه کنگره نبراسکا ، داکوتای شمالی ، داکوتای جنوبی و وایومینگ است ، در حالی که جو بایدن دموکرات برنده نیومکزیکو و نیویورک است.

– تا ساعت 9 شب (به وقت محلی) ترامپ 20 رأی انتخاباتی کسب می کند از پیروزی های خود در لوئیزیانا ، نبراسکا ، سومین نبراسکا ، داکوتای شمالی ، داکوتای جنوبی و وایومینگ ، در حالی که بایدن 34 آراoral انتخاباتی برای پیروزی در نیومکزیکو و نیویورک. رئیس جمهور دونالد ترامپ ایالت ایندیانا را برنده شد. آژانس خبری AP گزارش داد ، ایندیانا ایالت اصلی همسر نامزد ترامپ ، معاون رئیس جمهور مایک پنس است.

رئیس جمهور دونالد ترامپ برنده کنتاکی شد و جو بایدن دموکرات مسئولیت ورمونت را بر عهده داشت. آنها دو ایالت اول هستند که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 فراخوانده شده اند. ترامپ هشت رای انتخاباتی را از کنتاکی کسب می کند ، در حالی که بایدن برای پیروزی در ورمونت سه رای را می گیرد. کنتاکی کاملاً محافظه کار است ، در حالی که ورمونت یکی از آزادترین دولت ها به حساب می آید.

دونالد ترامپ برنده آلاباما ، می سی سی پی ، اوکلاهما و تنسی است. ، در حالی که جو بایدن موفق به کسب کانکتیکات ، دلاور ، ایلینوی ، مریلند ، ماساچوست ، نیوجرسی و رود آیلند شده است. نتایج تعجب آور نبود. بایدن در ایالتهایی که به دنبال او رفتند بسیار قدرتمند است ، همانطور که ترامپ در ایالتهایی که پیروز شد قدرتمند است.

دونالد ترامپ برنده ایالت جنوبی است کارولینا به نامزد جمهوریخواه 9 رأی انتخاباتی خود اعطا شد. ترامپ در سال 2016 به راحتی بر هیلاری کلینتون دموکرات پیروز این ایالت شد. کارولینای جنوبی از زمان جیمی کارتر در سال 1976 به کاندیدای حزب دموکرات رأی نداده است.

جو بایدن ، دموکرات ، ایالت ویرجینیا را برنده شد. با این او 13 رای انتخاباتی به وی تعلق گرفت. هیلاری کلینتون از حزب دموکرات در سال 2016 بر دونالد ترامپ از جمهوری خواهان پیروز شد ، که تا حدی با انتخاب وی به عنوان نامزد انتخاباتی نیز کمک کرد: تیم کین سناتور ویرجینیا.

دونالد ترامپ با پیروزی در پنج ویرجینیا ویرجینیا غربی پیروز شد. آخرین دموکرات برنده مسابقه ریاست جمهوری در ویرجینیا غربی بیل کلینتون در سال 1996 بود.

دونالد ترامپ برنده ایالت آرکانزاس شد و شش رأی انتخاباتی خود را اهدا کرد. آرکانزاس یک کشور قابل اعتماد جمهوری خواه است که از زمان بیل کلینتون در سال 1996 به عنوان نامزد دموکرات ریاست جمهوری انتخاب نشده است.

ترامپ و جو بایدن ، رقیب دموکرات ، اولین ایالت های آمریکا را تقسیم کردند در مسابقه کاخ سفید پیش بینی شود ، این دو رقیب در یک مسابقه فشرده در فلوریدا و سایر ایالت های میدان رقابت ، از جمله جورجیا و اوهایو ، همچنان در هوا هستند.

برنده – که ممکن است برای روزها تعیین نشده است – منجر به کشوری خواهد شد که توسط بیماری همه گیر Covid-19 که بیش از 231،000 نفر را کشته و میلیون ها نفر دیگر را بیکار ، تنش نژادی و قطبی سیاسی کرده است ، تحت فشار قرار دهد. هر کس که به 270 رأی انتخاباتی برسد ، رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خواهد بود.

همچنین بخوانید | رأی گیری برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده | 10 موردی که باید بدانید