با استفاده از برنامه “Delhi Corona” تخت های Covid را پیدا می کنید؟ در اینجا یک بررسی واقعیت

وجود دارد

در زمانی که دهلی موج سوم Covid-19 را شاهد است ، س onال در ذهن همه این خواهد بود که آیا در بیمارستان ها تخت کافی وجود دارد؟ کارشناسان بهداشت هشدار داده اند که افزایش سطح آلودگی و بازارهای شلوغ از نظر دیوالی منجر به افزایش بیشتر موارد در پایتخت ملی خواهد شد.

India Today یک بررسی واقعیت انجام داد و دریافت داده های ذکر شده در برنامه “دهلی کرونا” که توسط دولت ایالتی برای نشان دادن در دسترس بودن تختخوابها برای بیماران Covid-19 در زمان واقعی راه اندازی شد ، دور از واقعیت بود.

یک بررسی تصادفی که توسط گزارشگر بیمارستان های مختلف انجام شد ، باعث تخریب کشور ادعای دولت مبنی بر شفافیت در دسترس بودن تخت های ICU در بیمارستان های خصوصی. خبرنگار 17 بیمارستان خصوصی را فراخوانی کرد تا بررسی کند آیا برنامه اطلاعات درستی از دسترسی به تخت های CoviD ICU نشان می دهد یا خیر.

مشخص شد که اطلاعات فقط برای سه مورد از این 17 بیمارستان ذکر شده در برنامه ارائه شده است درست بود تعداد چندین بیمارستان خصوصی همانطور که در برنامه ذکر شده نادرست است ، بعضی از بیمارستانها حتی پاسخی هم ندادند.

این برنامه هیچ تخت ICU را برای بیماران Covid در بیمارستان VIMHANS نشان نمی داد. وقتی خبرنگار برای بررسی تماس گرفت ، مشخص شد که شماره بیمارستان ذکر شده در برنامه دولت دهلی نامعتبر است.

بیمارستان خصوصی دیگری ، بیمارستان سر گانگا رام سیتی دارای دو تخت ICU بود که در برنامه ذکر شده است. با این حال ، هنگام تماس با شماره ارائه شده در برنامه ، هیچ پاسخی داده نشد.

به طور مشابه ، بیمارستان Holy Family در اوخلا پنج تخت ICU در دسترس داشت که در برنامه نشان داده شده است ، اما هیچ پاسخی در مورد شماره ذکر شده.

با توجه به برنامه ، در بیمارستان مکس ، شالیمار باغ ، هفت تخت موجود بود. با این حال ، وقتی خبرنگار سعی کرد با شماره ذکر شده تماس بگیرد ، مشخص شد که این شماره اشتباه است.

هیچ تختی در بیمارستان Maharaja Agrasen ، پنجابی باغ وجود ندارد ، همانطور که در برنامه ذکر شده است. اما مشخص شد شماره تماس ذکر شده در برنامه غیرقابل دسترسی است.

این برنامه ذکر کرد که هیچ تختی در بیمارستان Indraprastha Apollo ، Sarita Vihar وجود ندارد. هنگامی که India Today سعی کرد با شماره ذکر شده تماس بگیرد ، هیچ پاسخی داده نشد.

به همین ترتیب ، با توجه به جزئیات ذکر شده در برنامه ، پنج تخت ICU برای بیماران Covid-19 در بیمارستان بهداشت و درمان Akash وجود داشت ، دوارکا با این حال ، هیچ پاسخی در مورد شماره ذکر شده در برنامه وجود نداشت.

شماره تماسی که در بیمارستان Pushpavati Singhania ، شیخ سارای ذکر شده است ، خاموش است در حالی که شش تخت ICU برای بیماران Covid در برنامه ذکر شده است. در بیمارستان Mata Chandan Devi ، جاناکپوری ، یک تخت ICU در دسترس بود که در برنامه نشان داده شده است. وقتی با آنها تماس گرفته شد ، هیچ پاسخی در مورد شماره ذکر شده در برنامه وجود نداشت. طبق برنامه ، یک تخت ICU برای بیماران Covid در دسترس بود. اما هنگامی که خبرنگار با شماره ذکر شده در برنامه تماس گرفت ، یک کارمند بیمارستان هرگونه تخت ICU خالی را که ادعا می کند “ونتیلاتور آزاد است اما تخت اشغال شده است” انکار کرد.

“بله ، در حال نشان دادن است برنامه ای که ما یک تخت در دسترس داریم. اما در اینجا ما فقط یک دستگاه تنفس آزاد داریم ، تختی که می توان روی آن قرار داد پر است. ”یک کارمند بیمارستان وقتی با جزئیات برنامه روبرو شد گفت بیمارستان در منطقه تیس هازاری دهلی است.

بیمارستان HAHC ، همدارد ناگار ، پنج تخت داشت که در برنامه ذکر شده است ، اما وقتی با آنها تماس گرفت ، کارکنان بیمارستان گفتند که فقط چهار تخت خالی است. “ما فقط چهار تخت ICU با دستگاه تهویه در دسترس داریم. ما نمی توانیم بگوییم که چگونه در برنامه پنج نشان داده شده است. “

در بیمارستان Sant Parmanand ، Civil Lines ، این برنامه سه تخت ICU خالی را برای بیماران Covid-19 نشان داد. با این حال ، هیچ پاسخی در مورد تعداد ذکر شده در برنامه مشاهده نشد.

همانطور که دولت ادعا کرده است ، داده های بی درنگ برنامه “Delhi Corona” نشان می دهد که پنج تخت ICU برای Covid در دسترس است – 19 بیمار در بیمارستان شانتی موکوند ، پسوند ویکاس مارگ. با این حال ، بیمارستان هرگونه تخت ICU خالی را انکار کرد.

“در حال حاضر ما هیچ تخت خالی نداریم. این ممکن است در برنامه نشان داده شود اما ما اکنون نداریم. ممکن است عصر تماس بگیرید تا بررسی کنید بیمار از بیمارستان مرخص شده است ، فقط شما می توانید یک تخت بخرید. »یکی از کارکنان بیمارستان هنگام تماس با وی گفت:

بیمارستان ماها دورگا ، شهر مدل ، یکی از معدود موارد بود بیمارستان های خصوصی که در دسترس بودن تختخواب را تأیید کردند همانطور که در برنامه ذکر شده است. این برنامه سه تخت ICU را برای بیماران Covid-19 در بیمارستان نشان داد. پرسنل بیمارستان هنگام تماس با ما گفتند: “ما سه تخت با هزینه روزانه 15000-20000 روپیه در دسترس داریم.”

روز چهارشنبه ، برنامه “Delhi Corona” نشان می داد که هیچ تخت ICU برای بیمار Covid-19 وجود ندارد. در بیمارستان باترا موجود است. وقتی India Today برای بررسی تماس گرفت ، بیمارستان تأیید کرد که هیچ تختی در دسترس نیست. یک کارمند بیمارستان گفت: “متاسفم که تمام تخت های ICU که دارای ونتیلاتور هستند.”

با وجود برنامه ای که وجود سه تخت ICU در بیمارستان Metro ، Preet Vihar را نشان می دهد ، بیمارستان هرگونه تخت خالی را انکار کرد. ادعا می كنند كه آنها یك دستگاه تهویه اضافی دارند اما برای استفاده از آن تختخواب ندارند. “ما فقط یک دستگاه تهویه اضافی داریم اما تختها پر هستند. ما تختی برای قرار دادن ونتیلاتور نداریم. “سخنگوی بیمارستان گفت.

بیمارستان بینساپس ، دوارکا ، همچنین از معدود بیمارستان هایی بود که به درخواستها پاسخ مثبت داد. این برنامه سه تخت خالی ICU Covid را در بیمارستان نشان داد که کارکنان بیمارستان آن را تأیید کردند.

آرویند کجریوال ، وزیر ارشد ، گفت دادگاه عالی دهلی دستور دولت را برای افزایش تخت های ICU در بیمارستان های خصوصی متوقف کرده است. دولت دهلی با توجه به شرایط بحرانی Covid-19 ، دادخواست مرخصی ویژه (SLP) را به دیوان عالی کشور تسلیم کرده است تا وضعیت رزرو تخت در بیمارستان های خصوصی را لغو کند.

دولت ایالت همچنین تصمیم گرفت آزمایش هدفمند را در مکان های شلوغ در سراسر دهلی ، مانند بازارها افزایش دهد. ون های آزمایش سیار در بازارها و مکان های شلوغ در سراسر پایتخت ملی مستقر می شوند.

(ورودی های Pankaj Jain در دهلی نو)

همچنین بخوانید: بنگلادش با هند تفاهم نامه امضا می کند برای 30 میلیون دوز واکسن کرونا ویروس آکسفورد