مادورو ونزوئلا از اعضای سازمان ملل می خواهد تا علیه تحریم های ایالات متحده

تجمع کنند

رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادورو روز چهارشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که همه” کشورهایی که از صلح دفاع می کنند “باید علیه تحریم های ایالات متحده که در مورد آنها گرفته شده است کشور آمریکای جنوبی و متحدانش مانند کوبا ، نیکاراگوئه و سوریه.

دولت ترامپ در دو سال گذشته تحریم ها علیه ونزوئلا را به عنوان بخشی از تلاش برای برکناری مادورو ، که به جرم فساد متهم می کند ، افزایش داده است. نقض حقوق ، و تقلب در انتخاب مجدد او در سال 2018.

مادورو بر سقوط اقتصادی شش ساله در یک کشور موفق اوپک نظارت کرده است ، که مخالفان و اکثر اقتصاددانان آن را به سیاست های اقتصادی مداخله جویانه ونزوئلا نسبت می دهند. حزب سوسیالیست حاکم در ونزوئلا تحریمهای ایالات متحده را مقصر مشکلات این کشور می داند.

“ما باید توقف همه اقدامات یک جانبه اجباری ، از همه تحریمهای ادعا شده را بپذیریم ، و این اجازه می دهد که مردم ما از حقوق خود استفاده کنند ، “مادورو در اظهارات خود گفت.

کوبا و نیکاراگوئه پس از از دست دادن قدرت رهبران متمایل به چپ در کشورهایی مانند برزیل و اکوادور ، تنها متحدان باقی مانده مادورو در آمریکای لاتین هستند.

ایالات متحده دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، تنش زدایی با هاوانا ، دشمن قدیمی جنگ سرد واشنگتن را که توسط سلف او باراک اوباما دنبال می شد ، بازگرداند. دولت وی همچنین افراد و شرکتهای نیکاراگوئه ای را در واکنش به آنچه فساد و سرکوب تحت رئیس جمهور دانیل اورتگا می نامد ، تحریم کرده است. دهها کشور از جمله ایالات متحده – جامعه بین الملل را ترغیب کردند “بدون تصمیم گیری مشخص” اقدامات قاطعی برای برکناری مادورو انجام دهد.

“امروز من از همه نمایندگان کشورهای عضو می خواهم … استراتژی که سناریوهای مختلفی را پس از اتمام مسیر دیپلماتیک در نظر می گیرد ، “گوآیدو به نمایندگان بیش از 30 کشوری که وی را به رسمیت می شناسند ، گفت.